fot. Jarosław Ciuruś

Jarosław Ciuruś, ma 35 lat i pochodzi z Krakowa. Prywatnie mąż i ojciec. Z zawodu programista CNC. Od dzieciństwa, jego pasją była fotografia. Z wiekiem rozwijał swoje umiejętności, łapiąc pierwsze kadry aparatem analogowym. Z czasem, lepsze możliwości sprzętowe oraz wiedza zdobywana na warsztatach fotograficznych pozwoliły mu doskonalić swoje umiejętności.

K3JC5011s1
Tajemniczy park południowy, fot. Jarek Ciuruś

Jak sam mówi: „Nadal najbardziej interesuje mnie fotografia architektury i krajobrazu. Często wybiera się na tzw. fotospacery, które dostarczają mu nowych pomysłów na ujęcia. ”

K3JC5104s1
Słońce wstaje nad Halą Stulecia ,fot. Jarek Ciuruś

Wrocław poznał kilka lat wcześniej i już wtedy wiedział, że chce tu wrócić, ponieważ jest tu sporo ciekawych ujęć. Jarka zachwycił pokaz wrocławskich fontann oraz pergola przy Hali Stulecia, porośnięta bluszczem, który na zdjęciach przywołuje klimat obrazów fantasy.

K3JC4898s1
Tajemniczy nastrój miasta udziela mi się do dziś, staram się odzwierciedlić go w swoich fotografiach. Niepowtarzalny urok panuje w prawie każdym zakątku miasta – szczególnie budzący się do życia wrocławski rynek o świcie. fot. Jarek Ciuruś

 

K3JC4595s1
Wrocław nazywany Wenecją Północy, słynie z wielu pięknych mostów. fot. Jarek Ciuruś

Ciekawe ujęcia można uzyskać nie tylko w miejscach znanych z przewodników. We Wrocławiu jest wiele nieznanych, na pierwszy rzut oka niepozornych zakątków, z których udaje mi się wydobyć ciekawe kadry, np. wewnętrzne korytarze Sukiennic.

K3JC5211s1
Pomimo, że mijamy je codziennie w drodze do pracy, nie zwracamy na nie uwagi. Mosty doskonale komponują się z lustrem wody oraz otoczeniem. fot. Jarek Ciuruś

Jarek Ciuruś ma w swoich zbiorach cykl „Wrocławskie Mosty”, bo mosty zainspirowały go swoją różnorodnością i ciekawą geometrią.

Moim ulubionym obiektem jest Most Grunwaldzki. Jego monumentalna konstrukcja doskonale zestawia się zarówno z zabytkową, jak i z nowoczesną architekturą tamtej części miasta. Podchodziłem do tematu wielokrotnie i za każdym razem udawało mi się odkryć w nim coś nowego. fot. Jarek Ciuruś

 

Ciekawym tematem jest dla mnie także wybrzeże Odry. W zdjęciach, które wykonuję nad rzeką staram się wykorzystać odbicie lustra wody. Krajobraz, który rozprzestrzenia się wzdłuż rzeki przywołuje na myśl spokój i harmonię, które próbuję przenieść na zdjęcia. W tym celu staram się wydłużyć czas ekspozycji, aby tafla wody była gładka.
Ciekawym tematem jest dla mnie także wybrzeże Odry. W zdjęciach, które wykonuję nad rzeką staram się wykorzystać odbicie lustra wody. Krajobraz, który rozprzestrzenia się wzdłuż rzeki przywołuje na myśl spokój i harmonię, które próbuję przenieść na zdjęcia. W tym celu staram się wydłużyć czas ekspozycji, aby tafla wody była gładka. fot. Jarek Ciuruś

Interesujące ujęcia można uzyskać również z ogólnie dostępnych punktów widokowych miasta, jak na przykład mostek pokutnic pomiędzy wieżami kościoła Marii Magdaleny czy z uniwersyteckiej Wieży Matematycznej. Są też miejsca mniej dostępne, z których widoki robią piorunujące wrażenie.

K3JC6154s1
Panorama miasta widziana z dachu wrocławskich sedesowców, fot. Jarek Ciuruś

Fotografia to przede wszystkim pasja. Jarek w swoich pracach bardzo dba o szczegóły. Zależy mu czystych kadrach. Stara się, aby nie było w nich miejsca dla niechcianych przypadkowych obiektów. Nie jest to łatwe i czasami wymaga wielu poświęceń.

K3J10418s1
Charakterystyczne wrocławskie budowle w jednym kadrze – Uniwersytet Wrocławski, wyłaniające się zza Uniwersytetu wieże Kościoła św. Krzyża. Po prawej stronie zaś wieże katedry oraz akademiki – Kredka i Ołówek. fot. Jarek Ciuruś
K3J10401s1
Widok na Mosty Młyńskie, Młyn Maria, Kościół NMP Na Piasku oraz ogólnie na Stare Miasto. fot. Jarek Ciuruś
K3JC5286as1
Odkąd zamieszkałem we Wrocławiu, moim marzeniem były fotografie Ostrowa Tumskiego otulonego gęstą mgłą. Oto jedna z nich – Most Tumski, „brama” Ostrowa Tumskiego, Placu Katedralnego z witającymi dwiema latarniami i zapraszającym do środka mostem, z wieżami Katedry w tle, ledwie widocznymi w takiej mgle. fot. Jarek Ciuruś

 

Dla Jarka największą radością jest możliwość dzielenia się swoimi fotografiami z innymi. Jak sam mówi: -bardzo lubię gdy moje zdjęcia podobają się wrocławianom, wasze pozytywne komentarze są dla mnie największą motywacją do robienia kolejnych wspaniałych zdjęć.

Jeśli spodobały wam się poniższe zdjęcia i chcielibyście mieć bliższy kontakt z Jarka zdjęciami, możecie go polubić na jego facebooku lub zaobserwować na instagramie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPokazy na fontannie multimedialnej przy Hali Stulecia [Harmonogram]
Następny artykułWytypuj wynik meczu Polska-Portugalia i wygraj lot nad Wrocławiem! [KONKURS]
Odkryj Wrocław na nowo