6 punktów widokowych we Wrocławiu, z których zrobisz niesamowite zdjęcia

0
a

Spacerując klimatycznymi uliczkami Wrocławia, podziwiając niezwykłą architekturę, nagle odczuwa się ochotę wzniesienia się ponad budynkami i zobaczenia z lotu ptaka, czy miasto nadal robi takie piorunujące wrażenie. Będąc już kilkadziesiąt metrów nad ziemią – w jednym z punktów widokowych, rozumiemy, że miasto jest fantastyczne i z kolejnym odruchem sięgniemy po telefon/aparat, aby uwiecznić siebie z rozwianymi włosami ze szczerym uśmiechem lub to piękne zachodzące słońce nad zabytkowymi kamieniczkami.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 6 punktów widokowych we Wrocławiu, z których zrobicie ciekawe zdjęcia z fantastycznym widokiem w tle. Materiał powstał we współpracy z wrocławskim sklepem fotograficznym Notopstryk.pl

Uwiecznij historię na zdjęciu!

Podróż po wrocławskich punktach widokowych rozpocznij od świetnie wyposażonego sklepu Notopstryk.pl. Niezależnie od tego czy fotografujesz smartfonem czy aparatem, znajdziesz tutaj wszystkie przedmioty, które pomogą Ci zrobić jeszcze lepsze i ciekawsze zdjęcia.

Miejsce: ul. Bolesława Krzywoustego 82-86, Wrocław

1. Mostek Pokutnic

Hen wysoko nad chmurami, pomiędzy dwoma wieżami kościoła Św. Marii Magdaleny na wysokości 45 m, znajduje się wąski mostek. Znany także jako mostek czarownic.

Istnieje legenda o moście czarownic, która opowiada o młodej dziewczynie – Tekli. Wiodła ona beztroskie życie, nie przejmując się niczym. Uwielbiała zabawy, chłopców i piękne stroje. Jej ojciec nie mógł znieść tego, w jaki sposób żyje jego córka, dlatego ją przeklął. Pewnej nocy dziewczyna została porwana przez złe moce. Osadzono ją na tym mostku i za karę miała go do końca świata zamiatać. Dopiero czarownica – Martynka – poruszona jej niedolą, pomogła się jej uwolnić. Dzisiaj mostek jest przestrogą dla leniwych dziewczyn.

Z tego wyjątkowego punktu widokowego możecie podziwiać fragment Rynku, wieżę Ratusza i kościoła św. Elżbiety. W oddali dostrzeżecie także Ostrów Tumski, kominy ciepłowni i most Rędziński. Na zdjęciu warto uchwycić piękno Starego Miasta lub pokazać krasnoludki z legendy.

Miejsce: ul. Szewska 10

Bilet normalny: 10 zł / bilet ulgowy 7 zł

Na mostek możecie wejść: w sezonie letnim: 10:00-20:00 / w zimowym: 10:00-19:00

2. Wieża archikatedry św. Jana Chrzciciela

Ogromna gotycka katedra jest najczęściej fotografowanym zabytkiem we Wrocławiu. Na 97-metrowej wieży widać Ostrów Tumski, śródmiejską część Odry i panoramę Starego Miasta. Zaletą tego punktu widokowego jest możliwość wjechania na górę windą.

Z tego miejsca dostrzeżecie same zalety Wrocławia. Na zdjęciu uwiecznicie odbijające się promienie słońca w Odrze i zabytkową architekturę Starego Miasta.

Miejsce: plac Katedralny 18

Godziny otwarcia: wt – sb: 10:00-17:00, nd: 14:00-17:30

Cennik: tutaj

3. Taras na dachu Muzeum Współczesnego

Na dachu budynku Muzeum Współczesnego jest Café Muzeum. Kawiarnia mieści się w oszklonej rotundzie. Sesję zdjęciową można rozpocząć przy stoliku, mając filiżankę dobrej kawy. A następnie przenieść się na olbrzymi taras, z którego rozpościera się widok na panoramę Wrocławia.

Miejsce: Plac Strzegomski 2, (6 piętro Muzeum Współczesnego Wrocław)

Godziny otwarcia: pon–nd: 12:00-20:00; wtorek zamknięte

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ada Chmielewska (@ariadnnee_)

4. Wieża Matematyczna

Wieża Matematyczna stanowi część gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Kiedyś służyła jako Obserwatorium Astronomiczne. Na 42-metrową wieżę prowadzą Schody Cesarskie.

Punkt widokowy znajduje się w samym centrum Starego Miasta. Doskonale jest widoczna zabudowa centrum, jak i wieże kościołów, katedry oraz ratusza.

Miejsce: Plac Uniwersytecki 1

Godziny otwarcia: codziennie, z wyjątkiem środy, w godzinach 10:00-16:00

Cennik: tutaj

5. Punkt widokowy w Sky Tower

Windą wjedziesz aż do chmur! Ten niezwykły punkt widokowy znajduje się na wysokości 200 m nad ziemią. Widok z 49 piętra zachwyci każdego! Zdarza się, że mężczyźni oświadczają się tam swoim wybrankom. Widok na miasto stanowi doskonałe tło do odważnych zdjęć, ale także romantycznych!

Z punktu można podziwiać zachodnią i północną część Wrocławia. Przy słonecznej pogodzie, dostrzec można górę Ślężę, a czasem nawet Chełmiec i Śnieżkę.

Miejsce: Sky Tower, Powstańców Śląskich 73

Godziny otwarcia:

poniedziałek – czwartek: 09:00-21:00 (ostatni wjazd o godzinie 20:40)

piątek – sobota: 09:00-22:00 (ostatni wjazd o godzinie 21:40)

niedziela: 10:00-22:00 (ostatni wjazd o godzinie 21:40)

Cennik: normalny 18 zł / ulgowy 12 zł / dzieci do lat 3 – wstęp wolny

6. Widok z dachu Renomy

Na ostatnim piętrze w Renomie nie znajduje się tylko parking, ale także wielki taras widokowy. Odbywają się tam w lecie pokazy filmowe kina, gdzie możemy wygodnie położyć się na miękkich poduchach i oglądać filmy pod gołym niebem.

Zdjęcia udokumentują niezwykły charakter tego miejsca w iście filmowym stylu.

Miejsce: Świdnicka 40

 

Fotografując miasto z punktów widokowych do aparatu warto dokupić statyw czy obiektyw długoogniskowy, aby Wasze kadry były jeszcze bardziej niepowtarzalne. Może jesteś fanem zdjęć z duszą? W sklepie Notopstryk.pl znajdziesz aparat natychmiastowy Polaroid i wkłady do niego. To świetna pamiątka z podróży, którą możesz włożyć do portfela.

Należy także pamiętać, że na wysokościach może mocniej wiać wiatr. Dlatego dla posiadaczy smartfonów – w sklepie znajdą się także ciekawe akcesoria do robienia zdjęć, jak mini statyw.  Zabezpieczy on wasz sprzęt przed upadkiem i pozwoli na zrobienie nieporuszonych fotografii przy dłuższym czasie ekspozycji.

Miejsce: ul. Bolesława Krzywoustego 82-86, Wrocław

Czytaj także: 7 wyjątkowych miejsc we Wrocławiu na sesję zdjęciową

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDolnośląscy policjanci otrzymali 3 nowe quady. Będą patrolować na nich górskie tereny
Następny artykułWrocław: MPK oddało kultowy tramwaj i żuraw