7 wyjątkowych miejsc we Wrocławiu na sesję zdjęciową

0

Robienie zdjęć weszło już nam wszystkim w nawyk. Chcemy uwiecznić wyjątkowe chwile i podzielić się naszym szczęściem z innymi. Wrocław oferuje mieszkańcom oraz turystom wiele magicznych, często ukrytych miejsc na sesję zdjęciową. W pędzie codzienności mijamy je i ich nie dostrzegamy. Zatrzymajcie się na chwilę i dostrzeżcie ich piękno. Być może znajdują się one w Waszej okolicy.

Oto zestawienie 7 inspirujących miejsc we Wrocławiu na sesję zdjęciową.  Materiał powstał we współpracy z wrocławskim sklepem fotograficznym Notopstryk.pl

Od czego zacząć fotograficzną podróż po Wrocławiu?

Fotograficzną podróż po Wrocławiu warto rozpocząć w wyjątkowym dla fotografów miejscu na mapie miasta – sklepie Notopstryk.pl. Jeśli posiadasz już dobry aparat to zajrzyj tutaj, by podpytać obsługę o dodatkowe elementy wyposażenia, które mogą wzbogacić Twoje fotografie – jak np. obiektywy, czy lampy, których możesz użyć podczas różnego rodzaju sesji. 

Jeśli robisz zdjęcia smartfonem również możesz dobrać wiele ciekawych akcesoriów, które ​​sprawią, że Twoje kadry wcale nie będą różnić się od prac wykonanych klasycznym aparatem. Przykładowo już dobór odpowiedniego statywu pozwoli Ci na zabawę z długim czasem ekspozycji, co już samo w sobie może dostarczyć Ci wielu ciekawych efektów.

Pozwoli Ci to na stworzenie niepowtarzalnej sesji zdjęciowej. Jeżeli myślisz o zakupie nowego sprzętu, to z pewnością przyda Ci się fachowa porada i doradztwo. Notopstryk posiada szeroką ofertę zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych fotografów.

Adres: ul. Bolesława Krzywoustego 82-86, Wrocław

Miejska sesja na placu Społecznym

Historia tego wielkiego placu sięga lat 70. XX wieku i wiąże się z wyburzeniem budynków mieszkalnych, które ucierpiały na skutek wojny i nie dało się ich uratować. W latach 80. powstał węzeł komunikacyjny wraz z podziemnym przejściem dla pieszych. I to tam możecie pójść na sesję zdjęciową, gdzie jako tło możecie użyć graffiti bądź duży neon.
Zauważyliście go wcześniej?

TIP: To miejsce polecamy zwłaszcza do sesji streetwearowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Gabrysia (@b.rysia)

Narodowe Forum Muzyki

To jedno z najpopularniejszych miejsc w Europie, dzięki organizowanym tam festiwalom. Budynek powstał w 2014 roku i już zorganizował 10 dużych wydarzeń, na które zaproszono najwybitniejszych – zarówno polskich i jak i zagranicznych twórców. NFM zaprojektowano tak, aby cieszył nie tylko koncertami, ale także, żeby zachwycał wszystkich architekturą, idealnie dopasowaną do otaczających go budynków. Atrakcją tego miejsca jest duży plac, na którym w dzień powszedni zobaczymy młodzież na deskorolkach, spacerowiczów czy cieszących się magiczną aurą – ludzi na ławeczkach. To też fantastyczne miejsce, aby zrobić zdjęcia, uwieczniając przy okazji cząstkę życia Wrocławia.

TIP: Nowoczesna przestrzeń idealnie nada się do zdjęć portretowych lub sesji modowych.

OVO Wrocław

Kojarzycie wielki, biały budynek z licznymi oknami obok Galerii Dominikańskiej? To OVO Wrocław – olbrzymi obiekt, w którym znajdują się apartamenty, biura, kawiarnie, a nawet Spa. Popularny jest, często odwiedzany przez turystów, pięciogwiazdkowy hotel – Double Tree by Hilton. Marzy wam się zdjęcie na tle tego futurystycznego budynku? Można wejść do jego wnętrza – dosłownie! W środku budynku jest patio, w którym widać całą okazałość OVO Wrocław i śmiało możecie zrobić tam sesję zdjęciową.

TIP: Sam budynek idealnie nada się do nietypowych zdjęć architektury, a patio może sprawdzić się przy sesjach lifestylowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez mina juveler (@mina.juveler)

 

Ulica Pawła Włodkowica we Wrocławiu

Lubicie miejsca, które skrywają za sobą ciekawą, ale smutną historię? Jest rok 1749, tuż przed świtem piorun uderza w jedną z kamienic na ulicy. Na nieszczęście, w jej wnętrzu znajdowało się prawie dwa tysiące beczek prochu. Cały budynek został zniszczony w kilka chwil. Wielu ludzi straciło swoje życie. Na miejsce utraconych kamienic wybudowano nowe. Oprócz historii, ulica skrywa atrakcyjne miejsca, np. synagoga Pod Białym Bocianem, także liczne zabytkowe kamienice, przy których stworzycie piękne zdjęcia.

TIP: Malownicza uliczka nada się szczególnie do sesji okolicznościowych.

Romantyczne ujęcia na Ulicy Więziennej

Jedna z najpopularniejszych ulic we Wrocławiu, gdzie turyści i wrocławianie mogą usiąść w restauracji, poszukać krasnali i zrobić sobie sesję zdjęciową na tle zabytkowych kamienic. W XIII wieku Ulicę Więzienną zamieszkiwali rzemieślnicy, Żydzi i nożownicy. Jej koniec łączył się z murami obronnymi. W drugiej połowie XIII wieku zbudowano na niej Zamek Cesarski, który w późniejszych wiekach przekształcił się w dzisiejszy Gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego. Ulica Więzienna łączy się ze Starym Miastem i została wpisana do rejestru zabytków.

TIP: Kolejna uliczka, na której sesja narzeczeńska, czy ślubna z pewnością będzie udana.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Blur aka Gosia (@_photo_blur_)

Podróż w czasie po Wrocławiu uwieczniona na zdjęciach – Ulica Kiełbaśnicza

Nudzą Was zdjęcia robione na Rynku? Jeśli jesteście w pobliżu Starego Miasta, niedaleko placu Solnego i ulicy Ruskiej, to traficie na zabytkową ulicę Kiełbaśniczą, gdzie możecie zrobić sesję zdjęciową, w starym, ale dobrym stylu.  Ulica istnieje już od XIII wieku. Zabudowana jest ona po obu stronach kamienicami, z wyjątkiem zachowanego placu przykościelnego, obok kościoła pw. św. Elżbiety. Miasto włączyło ten obszar jako cenny do Parku Kulturowego „Stare Miasto”. Na ulicy znajdziecie wiele doskonale odtworzonych kamienic z wieku XIV, XV.

TIP: Zrobisz tu piękną stylizowaną na dawne lata sesję zdjęciową.

 

Zdjęcie na tle budynków wrocławskich uniwersytetów

Z pewnością byliście pod fontanną Szermierza, któremu wiecznie ginie szpada. Niedaleko jest budynek Gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. Nie można przejść obok niego i nie zauważyć tych pięknych, niebieskich drzwi. Zdjęcie na ich tle to must have każdego! Jeśli wolicie bardziej nowoczesny klimat, to polecamy udać się pod Serowiec – budynek Politechniki Wrocławskiej. Według legendy kryje się w nim kod, za którego rozszyfrowanie przyznany zostanie indeks uczelni lub zaliczy się sesję egzaminacyjną.

TIP: Kolejne miejsce doskonałe pod sesje z tajemniczym klimatem – jak stylizowane portrety, czy tło do filmów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jakob Kosel (@jakobkosel)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 12 ciekawych miejsc na sesję zdjęciową we Wrocławiu!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStraż Miejska Wrocławia poszukuje małego niedźwiadka, który biegał przy obwodnicy Wrocławia!
Następny artykułNiezwykła historia pierwszego kina we Wrocławiu