fot. Kąpielisko Glinianki

Kąpielisko “Morskie Oko” jest otwarte już od 1 czerwca, kiedy przyjdzie pora na pozostałe tego typu obiekty? Już 22 czerwca Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław udostępni pozostałe, zarządzane przez jednostkę kąpieliska.

Gdzie najlepiej wypocząć w otoczeniu wody?

Wraz z początkiem wakacji, otwarte zostaną kąpieliska “Królewiecka” oraz “Harcerska”. Obiekty zostały odświeżone i przygotowane do sezonu. Będą czynne od godz. 9.00 do 19.00, a nad korzystającymi opiekę będą sprawować ratownicy. Wstęp na kąpieliska – podobnie jak dotychczas – będzie bezpłatny.

Kąpielisko przy ul. Jeziorowej zmieni się w plażę miejską

W miejscu dotychczas funkcjonującego kąpieliska na wrocławskich Pawłowicach pojawi się plaża miejska. Nie zabraknie na niej atrakcji dla mieszkańców, którzy już w czerwcu będą mogli korzystać z m.in. desek SUP. Do dyspozycji gości będzie plaża o 40 metrowej linii brzegowej. Odwiedzający znajdą tam również przestrzenie do grillowania, nowe ławki i punkt pierwszej pomocy, gdzie dyżury będą pełnili ratownicy.

Warto dodać, że na wszystkich wspomnianych wyżej terenach w godzinach ich otwarcia obecny będzie ratownik. Dostępne będą też przenośne toalety, umywalki i mała infrastruktura. Przez cały sezon kąpielowy MCS będzie też kontrolował jakość wody.

Nadchodzi sezon kąpielowy!

Na wrocławskich kąpieliskach regularnie podejmowane są działania mające na celu utrzymanie porządku i estetyki popularnych obiektów. Prace porządkowe obejmują utrzymanie czystości wokół akwenów, plaż i terenów rekreacyjnych. Dodatkowo, załoga dokładnie monitoruje stan infrastruktury, dbając o to, aby wszystkie urządzenia były sprawne, a otoczenie zachęcało do relaksu. Sezon kąpielowy na „Morskim Oku” rozpoczął się tradycyjnie 1 czerwca. Z kolei z obiektów „Królewiecka”, „Oporów” i Plaża Miejska przy ul. Pawłowickiej będzie można skorzystać już od 22 czerwca.

Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń związanych z wyżej wymienionymi kąpieliskami będą się pojawiać na stronie internetowej MCS-u – www.mcs.wroc.pl.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFestiwalowe bifory Nowe Horyzonty: letnie kino z Wrocław Fashion Outlet
Następny artykułWrocławskie Potańcówki wracają na pl. Wolności – najbliższa już w sobotę
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.