Góry Sowie to mekka wszystkich fanów jakościowych, rzemieślniczych miodów. Wycieczka do Bielawy będzie okazją, aby zobaczyć, jak powstaje ten złoty specjał, a także przekonać się o jego wszechstronnych zastosowaniu dla zdrowia i urody.

Wielopokoleniowa tradycja pszczelarstwa

Góry Sowie to najwyższe pasmo Sudetów Środkowych i jedyne, które leży w całości w Polsce, na terenie Dolnego Śląska. Z pewnością przypadną do gustu wszystkim, którzy poszukują alternatywy dla zatłoczonych górskich szlaków i marzą o wyciszeniu w otoczeniu natury. Ten kierunek to także ciekawy pomysł na wycieczkę dla mieszkańców Wrocławia i okolic. Region Gór Sowich słynie nie tylko z kameralnego, górskiego klimatu i malowniczych widoków, ale także wielopokoleniowej tradycji pszczelarstwa.

Idealnym miejscem, by dowiedzieć się więcej o miodach z Gór Sowich, jest Hotel Dębowy Biowellness & Spa, położony zaledwie 60 km od Wrocławia.

Słodkie ukojenie dla ciała i zmysłów

Do Hotelu Dębowego Biowellness & Spa w Bielawie przyciąga m.in. senseSpa znajdujące się w klimatycznym pałacyku otoczonym parkiem. To jedyne w Polsce SPA działające w formule apiterapii. Produkty pszczele pochodzące z lokalnej pasieki wykorzystywane są na przykład do silnie rewitalizujących masaży miodem i pyłkiem pszczelim czy królewskiej ceremonii miodowej w łaźni parowej.

Bogaty skład miodu znakomicie regeneruje i nawilża skórę. Ponadto dzięki wysokiej zawartości olejków eterycznych redukuje stres, poprawia komfort oddychania i pomaga przy bezsenności. Terapeutycznym zabiegom towarzyszą bardzo przyjemne, słodkie i subtelne aromaty oraz delikatne światło świec z wosku pszczelego, działające niezwykle kojąco na zmysły. Terapeuci dobierają miody do zabiegów w zależności od sezonu i dostępności produktów pszczelarskich, tak by były jak najbardziej świeże i wysokowartościowe – dzięki temu najlepiej sprawdzą się w apiterapii. Najwyższej jakości produkty z pobliskiej pasieki wzbogacają też menu restauracji Tkalnia, a na życzenie gości hotelu serwowane jest złote mleko z miodem i kurkumą przed snem.

Wycieczka do pasieki

Po miodowej regeneracji, warto udać się na bezpłatną wycieczkę do pasieki w ramach harmonogramu aktywności Hotelu Dębowego, który goście otrzymują przy zameldowaniu. Będzie to okazja, by posłuchać opowieści o życiu pszczół od mistrza pszczelarstwa Czesława Piaseckiego z Pasieki pod Lasem, a także zaopatrzyć się w tutejsze wyroby.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŚwięto Wrocławia 2024: Wrocławskie CudaWianki – atrakcje, koncerty i niezapomniane chwile!
Następny artykułSPARTAN-SKATE – Wielki festyn sportowo – rodzinny na Torze Wrotkarskim
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.