FlixBus, globalny lider traveltech oferujący wygodne i przystępne cenowo międzymiastowe połączenia, ogłosił rekordową liczbę kierunków na lato. W ofercie z Wrocławia pasażerowie znajdą bezpośrednie połączenia do blisko 250 miast. W cenie biletu przewoźnik gwarantuje darmowy transport bagażu o łącznej wadze do 27 kilogramów. Dodatkowo, w lipcu pasażerowie mogą zarezerwować transport roweru za symboliczną złotówkę.

FlixBus udostępnił podróżnym rekordową siatkę połączeń, która wzrosła o 15% w porównaniu do roku poprzedniego. Obecnie w ofercie jest 160 linii krajowych i zagranicznych, a ich liczba w najbliższych miesiącach wzrośnie. W szczycie sezonu pasażerowie mogą bezpośrednio z Wrocławia dotrzeć do 16 krajów, w tym m.in. Luxemburga, Włoch, Francji i Danii.

Polecane krajowe kierunki FlixBusa na wakacje z Wrocławia:

FlixBus umożliwia podróż do większości nadmorskich miejscowości w Polsce. W ofercie znajdują się połączenia od Świnoujścia po Trójmiasto. Pasażerowie mogą korzystać z linii nocnych, co pozwala dotrzeć na miejsce z samego rana, z całym dniem na aktywności. W cenie biletu przewoźnik zapewnia darmowy transport bagażu podręcznego do 7 kilogramów oraz bagażu głównego do 20 kilogramów.

Wśród polecanych kierunków znajdują się m.in.:

  • Kołobrzeg, Świnoujście, Mielno, Ustronie Morskie oraz Gdańsk, Gdynia, Sopot (Morze Bałtyckie)
  • Zakopane (Góry)
  • Giżycko, Nidzica (Mazury)

Zagraniczne kierunki na wakacje z Wrocławia:

FlixBus oferuje łącznie 16 międzynarodowych kierunków bezpośrednio z Wrocławia, co pozwala podróżnym na wybór spośród różnorodnych destynacji, takich jak Praga w Czechach, Słowacja, Litwa, Łotwa, Szwajcaria. Pasażerowie mogą podróżować zielonym autobusem nawet do Szwecji z transferem promowym w Gdyni, wszystko w jednym bilecie.

Dla fanów cieplejszych kierunków lub spędzających czas aktywnie w tegorocznej siatce połączeń znalazły się:

  • Como, Milan (Włochy)
  • Zurych, Lugano, Chur (Szwajcaria)
  • Harrachov, Frýdlant (Czechy)

Na tegoroczny sezon przygotowaliśmy dużo nowych i ciekawych kierunków, w samej Polsce pojawiło się blisko 30 miast, które wcześniej nie były dostępne w naszej siatce połączeń. Jestem przekonany, że każdy podróżujący znajdzie dla siebie wybrany kierunek. Można zwiedzić Polskę i wybrać się na jednodniowy city-break, można też pojechać nieco dalej na dłuższy urlop. W wakacje klienci FlixBusa mają do dyspozycji bezpośrednio z Wrocławia blisko 250 destynacji w 16 krajach. A z jedną lub dwoma przesiadkami, prawie cała kontynentalna Europa jest w zasięgu ręki. – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.

Z FlixBusem na lotnisko

FlixBus oferuje bezpośrednie połączenia z Polski do 22 lotnisk w Europie. W kraju zielone autobusy dojeżdżają do 10 największych portów lotniczych, w tym lotniska Chopina w Warszawie, z którego pasażerowie mogą dotrzeć do blisko 180 miast w Polsce i Europie. FlixBus z warszawskiego lotniska kursuje ponad 80 razy dziennie.

W krajowej siatce połączeń znajdują się również lotniska w Gdańsku, Szczecinie, Nowym Dworze Mazowieckim, Zielonej Górze, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach, Krakowie oraz Rzeszowie. Podróżujący dalej mogą skorzystać z dojazdu do lotniska w Berlinie.

Komfort podróżowania

FlixBus to nowoczesny dostawca mobilności, którego średni wiek floty wynosi zaledwie 3 lata. Zielone autobusy posiadają szereg udogodnień na pokładzie takich jak: darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne pod fotelami, toaletę na pokładzie, zwiększone miejsce na nogi oraz szczególnie ważną przy obecnych temperaturach klimatyzację. FlixBus oferuje również możliwość śledzenia położenia autobusu w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji mobilnej oraz opcję zmiany rezerwacji bez dodatkowych opłat do 15 minut przed odjazdem. W cenie biletu znajdzie się również możliwość zabrania ze sobą bagażu podręcznego do 7 kilogramów oraz bagażu rejestrowanego do 20 kilogramów bez dodatkowych opłat.

Z rowerem na wakacje

FlixBus, wychodząc naprzeciw potrzebom pasażerów, w lipcu wprowadził specjalną promocję, dzięki której można zabrać ze sobą rower w podróż za symboliczną złotówkę. Aby to zrobić, wystarczy dodać swój jednoślad w zakładce „Pasażerowie” podczas dokonywania rezerwacji przejazdu. Autobusy FlixBusa są wyposażone w specjalne bagażniki rowerowe zamontowane na tyle pojazdów. W przypadku, gdy dana trasa nie jest obsługiwana przez autobus z bagażnikiem, można dokupić bagaż specjalny podczas rezerwacji. Wtedy rower zostanie przewieziony w luku bagażowym w specjalnym pokrowcu.

Pełna oferta przewoźnika dostępna jest na stronie internetowej www.flixbus.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMuzyka Niemena na skwerze jego imienia we Wrocławiu
Następny artykułOd dziś tylko nowe licencje taksówkarskie – poprawa bezpieczeństwa pasażerów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.