To już końcówka wakacji. Wykorzystaj je na maksa w przepięknej Dolinie Baryczy

0
Dolina Baryczy

Stawy Milickie i Dolina Baryczy to jeden z największych rezerwatów przyrody w Polsce. To tu znajduje się europejska ostoja ptaków BirdLife International oraz jeden z największych w Europie kompleksów stawów rybnych. Ten zielony, tętniący życiem i wciąż dziki teren to wymarzone miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Zatem jeśli chcesz wykorzystać wakacje do końca – wybierz się z rodziną na zwiedzanie malowniczej Doliny Baryczy!

Szlakiem Tajemnic Stawów Milickich

Rezerwat przyrody Stawy Milickie stanowi dom dla setek tysięcy gatunków roślin i zwierząt. Końcówka lata to idealny czas na ich obserwację, dlatego już 21 sierpnia, pod hasłem „Tajemnice Stawów”, zagłębimy się w najdziksze i najpiękniejsze zakątki rezerwatu pod opieką lokalnego przewodnika.

Zwiedzanie proponujemy zacząć o godzinie 11.00 od wizyty w Muzeum Bombki w Miliczu. Następnie o 12.30, przy wejściu do Kawiarni KOM, przewodnik zaprezentuje cel wyprawy i przekaże uczestnikom wskazówki, jak dotrzeć własnym środkiem transportu na stawy, skąd zacznie się spacer. Dla niezmotoryzowanych będzie możliwość skorzystania podstawionego meleksa*, który zabierze uczestników na miejsce zbiórki i odwiezie z powrotem do KOM. Trasa nie jest wymagająca, a jej tempo będzie dostosowane do potrzeb dzieci oraz osób starszych.

Po zakończeniu wycieczki Fish Truck KołoKOM zaprasza na odpoczynek i pożywny obiad.

Fish Truck to restauracja na kółkach, której menu oparte jest na produktach lokalnych certyfikowanych znakiem Dolina Baryczy Poleca. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zaserwowany nam smażony karp pochodzi z lokalnej hodowli. W menu dostępne są też inne specjały kuchni nadbaryckiej: milickie tosty z pastą z karpia, burgery leśne, zupka wege, fryty wielkopolskie i gołąbki dolnośląskie.

Koszt wycieczki z przewodnikiem wynosi 130 PLN za osobę (bilet ulgowy – 110 PLN / os.)**

W cenie znajdują się:

  • spacer przyrodniczy z przewodnikiem (obserwacja ptaków w Rezerwacie Stawy Milickie)
  • wejście do Muzeum Bombki z audioprzewodnikiem
  • obiad z produktów lokalnych (zupa + jedno wybrane danie)

Łączny czas zwiedzania: 2,5h

Bilety na wydarzenie: https://sklep.barycz.pl

*Przystanek początkowy meleksa: PKP Milicz. Przewoźnik może odwołać kurs, ze względu na zbyt niską ilość pasażerów (min. 6 osób). Koszt przejazdu – 75 PLN.

**Wycieczka może zostać odwołana ze względu na zbyt niską frekwencję, o czym uczestnicy zostaną poinformowani najpóźniej dzień przed wydarzeniem (warunkiem odbycia się wycieczki jest zebranie się grupy min. 6-osobowej).

Do biletów ulgowych uprawnieni są:

– dzieci i młodzież ucząca się / dzieci do lat 3 – gratis

– seniorzy / dodatkowa zniżka na Kartę Seniora Ziemi Milickiej

– rodziny z KDR / grupy zorganizowane (min. 10 os.)

Organizatorem wycieczki jest Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, www.kom.edu.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dolina Baryczy skrywa wiele tajemnic. Odkryj je tego lata!

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułUrlop w Górach Sowich zaledwie godzinę z Wrocławia. 5 miejsc, które warto odwiedzić!
Następny artykułPierogarnia Stary Młyn we Wrocławiu. Nowa lokalizacja! Kultowe piecuchy i dolnośląskie przysmaki
Nazywam się Jakub Styczeń, jestem studentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. W wolnym czasie interesuję się muzyką oraz historiami z nią związanymi, a także samochodami.