Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny z Milicza zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem malowniczej Doliny Baryczy. Do wyboru są dwie atrakcyjne trasy. Pierwsza z nich –  „Legendarny Milicz” – to opcja polecana fanom historii i miejskich legend. W opcji drugiej, pod hasłem „Tajemnice Stawów”, przejdziemy się po najpiękniejszych dzikich zakątkach Doliny Baryczy.

Oferta dedykowana jest osobom w każdym wieku, które chciałyby wcielić się w rolę odkrywców.

Legendarny Milicz

Pierwsza wycieczka startuje już 24 lipca o godzinie 11.00 w milickim Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym. Spacer rozpocznie się zwiedzaniem tutejszego Muzeum Bombki i jego ekspozycji ponad sześciu tysięcy ręcznie malowanych szklanych ozdób, które niegdyś zdobiły choinki na całym świecie. Przed wyjściem do miasta będzie możliwość skosztowania miejscowych przysmaków i pysznej kawy w Kawiarni Stara Bombkarnia. O 12.30 pełni energii i rozbudzeni kawą ruszymy na wędrówkę po Miliczu. Przewodnik oprowadzi nas po historycznych atrakcjach miasta i opowie lokalne legendy, znane tylko najstarszym jego mieszkańcom. Wycieczka zakończy się około godziny 15.00 na terenie KOM, gdzie skosztujemy regionalnych potraw w tutejszym Fish Trucku KołoKOM. A w menu same pyszności: milickie tosty z pastą z karpia, burgery leśne, smażony karp oraz wiele innych.  

Czas zwiedzania: 2,5h 

Koszt: 130 PLN / osoba (bilet ulgowy – 110 PLN / os.)* 

W cenie:  

∙spacer przyrodniczy z przewodnikiem (Milicz – historyczne miejsca – fakty i legendy) 

∙wejście do Muzeum Bombki z audioprzewodnikiem 

∙obiad z produktów lokalnych (zupa + jedno wybrane danie) 

Tajemnice Stawów

Miłośnikom relaksu na łonie natury polecamy drugi wariant wycieczki, czyli wędrówkę po rezerwacie Stawy Milickie, która odbędzie się 21 sierpnia. Stawy Milickie są jednym z najcenniejszych przyrodniczo obszarów w Polsce. Stanowią dom dla setek tysięcy gatunków roślin i zwierząt,  a sierpień to idealny czas na ich obserwację. Przewodnik zabierze uczestników w najdziksze i najpiękniejsze zakątki rezerwatu i opowie o jego mieszkańcach. Podobnie jak w wariancie pierwszym, zwiedzanie proponujemy zacząć o godzinie 11.00 od wizyty w Muzeum Bombki. Następnie o 12.30 przy wejściu do Kawiarni KOM przewodnik zaprezentuje cel wyprawy i przekaże uczestnikom wskazówki, jak dotrzeć własnym środkiem transportu na stawy, skąd zacznie się spacer. Dla niezmotoryzowanych będzie możliwość skorzystania podstawionego meleksa, który zabierze uczestników na miejsce zbiórki i odwiezie z powrotem do KOM. Trasa nie jest wymagająca, więc i początkujący piechurzy dadzą sobie radę. Po zakończeniu wycieczki Fish Truck KołoKOM zaprasza na odpoczynek i pożywny obiad złożony z lokalnych specjałów. 

Czas zwiedzania: 2,5h 

Koszt: 130 PLN / osoba (bilet ulgowy – 110 PLN / os.)* 

W cenie:  

∙spacer przyrodniczy z przewodnikiem (obserwacja ptaków w Rezerwacie Stawy Milickie) 

∙wejście do Muzeum Bombki z audioprzewodnikiem 

∙obiad z produktów lokalnych (zupa + jedno wybrane danie) 

 

Bilety na obie wycieczki można kupić online: https://sklep.barycz.pl/kreatywnyobiekt

*Wycieczka może zostać odwołana ze względu na zbyt niską frekwencję, o czym uczestnicy zostaną poinformowani najpóźniej dzień przed wydarzeniem (warunkiem odbycia się wycieczki jest zebranie się grupy min. 6-osobowej). 

 Do biletów ulgowych uprawnieni są: 

– dzieci i młodzież ucząca się / dzieci do lat 3 – gratis 

– seniorzy / dodatkowa zniżka na Kartę Seniora Ziemi Milickiej 

– rodziny z KDR / grupy zorganizowane (min. 10 os.) 

Organizatorem wycieczki jest Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, www.kom.edu.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułClock Machine wystąpi na plaży HotSpot!
Następny artykuł10.1 Diabła adwokatura i sądownictwo, czyli nowe budownictwo. Jagodno.