Gorący romans w parku, krwisty kryminał w kawiarni, a może niezłe science fiction w tramwaju? Pokaż co i gdzie czytasz i wygraj skok ze spadochronem! W ramach akcji #czytamwroclaw organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie książkowo-fotograficznym z prawdziwie odlotowymi nagrodami.

Co czytają wrocławianie? Kryminały? Romanse? A może literaturę naukową? Gdzie czytają wrocławianie? Czy z książką przyłapać ich można tylko w łóżku? A może obnoszą się z nią również w parkach, na przystankach lub kawiarniach? W ramach akcji #czytamwroclaw wszyscy zaczytani mogą wziąć udział w konkursie książkowo-fotograficznym, w którym do wygrania jest pięć skoków ze spadochronem.

Czytasz książki w miejscach publicznych? Pokaż to!

Aby wziąć udział w konkursie należy do 2 września przesłać swoje zdjęcie wykonane w miejscu publicznym z wybraną przez siebie książką wraz z krótkim opisem tego co, gdzie i kiedy najczęściej czytacie (max 500 znaków). Nadesłane zdjęcia wraz z opisami trafią następnie pod głosowanie internautów – czym będą się kierować przy wyborze swoich faworytów? Czy ocenią książkę po okładce? Czy ważny będzie dla nich krótki autorski opis bohatera zdjęcia? A może ulubione miejsce? Tego dowiemy się 8 września, w Międzynarodowym Dniu Walki z Analfabetyzmem, kiedy to ogłoszone zostaną wyniki konkursu i poznamy pięciu zwycięzców, którzy w głosowaniu zdobyli największą liczbę punktów.

Harmonogram:

1.        25.08 – 2.09 (do 10:00) Przyjmowanie zgłoszeń: zdjęcie + opis

2.        2.09 (od 14.00) – 8.09 (do 9.00) Głosowanie internautów

3.        8.09 (godz. 12.00) Ogłoszenie wyników

Czytelniczy zawrót głowy 8 września

8 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1965 roku, a jego głównym celem jest przypominanie społeczności świata o jednym z fundamentalnych praw człowieka – prawie do edukacji, która jednak w wielu krajach i dla wielu ludzi wciąż jest dobrem luksusowym. Tego dnia na całym świecie odbywają się wydarzenia promujące umiejętność pisania i czytania. Wrocław również przyłączył się do obchodów inaugurując w ubiegłym roku akcję #czytamwroclaw. Tego dnia każdy wrocławianin, który w komunikacji miejskiej czytał papierową książkę mógł podróżować bez biletu, a przy kontroli zamiast mandatu otrzymywał zakładkę do książki. Podobnie będzie w tym roku, z tą tylko różnicą, że tym razem będą się liczyć zarówno książki tradycyjne jak i e-booki na czytnikach (nie na tabletach lub smarfonach, lecz na urządzeniach dedykowanych!). W tym dniu we Wrocławiu planowane są również inne atrakcje, o czym wkrótce.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy na stronie:
http://www.wroclaw.pl/portal/czytam-wroclaw-konkurs

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPiosenki The Beatles w nowych aranżacjach – wyjątkowy koncert w Centrum Historii Zajezdnia!
Następny artykuł5 edycja Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników – 17 Południk
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.