Rozłożymy The Beatles na czynniki pierwsze i złożymy na nowo, trochę bardziej awangardowo – tak nową edycję trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata zapowiedział dyrektor artystyczny projektu Tymon Tymański. Najbliższy koncert trasy już 26.08 we Wrocławiu, Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184. Start godz. 19.00. Wstęp wolny!

Tymon Tymański razem z marką Cydr Lubelski do współpracy zaprosił Natalię Przybysz, Natalię Grosiak i Krzysztofa Zalef Zalewskiego. Zmierzą się z legendą – piosenkami The Beatles z kultowego „The White Album”. Usłyszymy je w świeżych, współczesnych aranżacjach. To będą autorskie interpretacje hitów bandu wszech czasów.

Cydr Lubelski Spragnieni Lata to cykl koncertów, latem plenerowych a zimą klubowych, prezentujących najnowsze projekty młodych polskich muzyków. W kolejnych edycjach trasy biorą udział artyści zmieniający scenę muzyczną, bezkompromisowi, niezależni, mający świetny kontakt z publicznością i gwarantujący ogromną porcję pozytywnej energii. Do tej pory w przedsięwzięcie zaangażowali się: Natalia Przybysz, Tymon Tymański, Marika, L.U.C, Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx, Rita Pax, The Dumplings oraz Gooral.

W piątej edycji trasa po raz pierwszy ma formułę orkiestry. Wszystkim wokalistom towarzyszy ten sam skład muzyków: The Transistors. Za aranżacje utworów The Beatles odpowiada Tymon Tymański, który przyznaje, że pomysł narodził się, kiedy w wieku 13 lat po raz pierwszy usłyszał „The White Album”. Zdaniem wielu krytyków to szczególne wydawnictwo, mniej znane od popularnych szlagierów zespołu, ale jednocześnie najwybitniejsze. Płyta powstała w momencie, gdy każdy z członków bandu odkrywał własną drogę muzyczną. Materiał jest niezwykle zróżnicowany. Wyznaczył trendy dla najważniejszych w kolejnych dziesięcioleciach gatunków muzycznych. Na dwóch krążkach słyszymy rock’n’roll, rhythm and blues, hard rock, folk, a nawet country.

– To dla nas ogromna inspiracja, która w naturalny sposób wpisuje się w awangardową konwencję Spragnionych Lata oraz wizerunek Cydru Lubelskiego – mówi Robert Walewski, Manager ds. Eventów AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego, odpowiedzialny za organizację trasy i oprawę audio-wizualną koncertów.

– Klasyczny materiał z The White Album Beatlesów zagramy na przekór i inaczej. To będzie Biały Album Pokolorowany – zapowiada Natalia Przybysz, kiedyś wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B „Sistars”, dziś znana z solowych projektów, triumfatorka Fryderyków w 2015.

– Mamy świetny skład. Natalia Przybysz to cudowna rockowo-soulowa wokalistka, Krzysiek Zalewski – świetny wokalista i gitarzysta, kompozytor, Natalia Grosiak – wokalistka jazzowa z Wrocławia, o wspaniałym głosie, liderka zespołu Mikromusic. Wspiera nas zespół muzyków ze składu Tymon & The Transistors czyli zappowski skład, para jazzowy, w którym występują dęte instrumenty, fortepian, dwie gitary. Beatlesów zinterpretujemy troszeczkę na jazzowo – zdradza Tymon Tymański, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, twórca pojęcia yass.

– Będziemy się zmagać z największą legendą. To więcej niż wyzwanie, ale wierzę że damy radę, zaproponujemy coś prosto z serca – podkreśla Krzysztof Zalef Zalewski, muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista.

Trasę koncertową Cydr Lubelski Spragnieni Lata objęła patronatem radiowa Trójka. Nad częścią merytoryczną czuwa dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia Piotr Metz, wielbiciel i znawca muzyki The Beatles.

– Coverowanie Beatlesów to arcytrudna sprawa. Po latach „Biały Album” jawi się jako najbardziej zróżnicowana płyta z ogromnym bogactwem materiału. Ale to nie będą po prostu covery, to szalenie poszukujące, autorskie szkice na temat. W wersjach koncertowych dające możliwość transowej improwizacji – podkreśla Piotr Metz. – Trójka kocha The Beatles. Na antenie przypominamy historię „Białego Albumu” w specjalnych wydaniach programu „Lista Osobista”.

Jedyną  okazją do usłyszenia tego lata na żywo nowych aranżacji The Beatles są otwarte, koncerty trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata. W te wakacje trasa zawitała już do Krakowa, Warszawy i Gdańska, obejmując miasta falą muzycznego orzeźwienia. – Publiczność reaguje entuzjastycznie. Wszędzie widzimy zasłuchane twarze, ludzie śpiewają razem z nami. Usłyszałem komplement, że to The Beatles w aranżacji Franka Zappy – dzieli się swoimi wrażeniami Tymon Tymański.

Nie wiedziałam, że The Beatles mają tak wytrawnych fanów, póki nie zobaczyłam ich na własne oczy. Śpiewają z nami wszystkie piosenki, reakcje są niesamowite – dodaje Natalia Grosiak.

Artyści pod przewodnictwem Tymona Tymańskiego wzięli na warsztat 15 piosenek z „The White Album”. Dyrektor artystyczny trasy nie traktuje jednak projektu jako zamkniętego i na kolejne występy szykuje niespodziankę.

Mamy w zanadrzu jeszcze 5 nowych utworów, ale musimy je dobrze przećwiczyć i zaprezentujemy je niebawem na koncertach we Wrocławiu i Poznaniu – zapowiada Tymon Tymański.

Ostatnie koncerty trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata odbędą się 26.08 we Wrocławiu i 27.08 w Poznaniu. Na wielki finał organizatorzy zapraszają 17.09 do Lublina w ramach Lubelskiego Święta Młodego Cydru.

mapa miasta

Przypomnijmy, muzyka i eventy są jednymi z głównych obszarów strategii marketingowej marki Cydr Lubelski. Obecna na rynku od 2013 w ciągu trzech lat stworzyła nową kategorię na rynku lekkich alkoholi i wzorzec polskiego cydru naturalnego, produkowanego wyłącznie ze świeżo tłoczonego soku, nie z koncentratu, bez sztucznych barwników czy aromatów. Dziś Cydr Lubelski ma ok. 50% udziałów w rynku, a jego rozpoznawalność wśród konsumentów sprawia, że jest utożsamiany z kategorią. Markę zna aż 93% konsumentów kategorii, a prawie 70% deklaruje, że Cydr Lubelski ma przewagę nad innymi markami, preferuje tę markę. Trasa koncertowa Cydr Lubelski Spragnieni Lata najlepiej pokazuje w jak naturalny sposób cydr może towarzyszyć rozrywkom kulturalnym i spędzaniu czasu poza domem.

Sponsorem i głównym inicjatorem trasy jest Cydr Lubelski.
Organizatorem wydarzenia jest Agencja Koncertowa yMusic.
Patronat: Program III Polskiego Radia

Więcej informacji na:
facebook.com/CydrLubelski oraz www.spragnienilata2016.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław Culinary Fest III. Rośliny – zdrowe trendy w jedzeniu
Następny artykułPokaż jak czytasz i wygraj jeden z pięciu skoków ze spadochronem! [KONKURS]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.