Muzyczna Jesień po raz piąty na Księżu!

0

Lokalni artyści, warsztaty otwierające na osiedlową przestrzeń i rozbudzające zmysły. Tak zapowiadają się październikowo-listopadowe wydarzenia w ramach Muzycznej Jesieni na Księżu.

W ramach tegorocznej edycji, mieszkańcy Wrocławia mogą uczestniczyć aż w sześciu bezpłatnych festiwalowych wydarzeniach. W 2023 roku organizatorzy po raz kolejny zaprosili do współpracy zarówno wrocławskie projekty muzyczne, jak i lokalnych animatorów związanych z fotografią, dźwiękiem oraz pracą z ciałem.

Szczegóły oraz zapisy: https://www.facebook.com/ksiezewpelni/

Więcej informacji w audycjach Księże w Eterze: https://www.mixcloud.com/radioksieze/księże-w-eterze-live-20231004-165436/

Koncerty

Trzy dni, pięć występów, trzy różne lokalizacje. MJnK to dobra okazja, by odkrywać nie tylko nowe, ciekawe brzmienia, ale także zwiedzać nieoczywiste przestrzenie Księża.

Postman (city folk)
14 października / 18:00
Stare Osiedle / Chorzowska 8

Guest Julka (soul/rap)
Kadabra Dyskety Kusaje (electropop/dreampop)
Biały Falochron (alternatywa/postpunk)
21 października / 19:30
Dawna Pralnia / Krakowska 180

Scena pod regałem (złota klasyka piosenki)
22 października / 18:00
CAL Księże / Rybnicka 39

Postman jest ukraińskim muzykiem, multiinstrumentalistą i songwriterem. Swoje życie dzieli między Kijów i Wrocław. Postman jest reprezentantem nowej fali, która zrodziła się w Ukrainie po Rewolucji Godności w latach 2013-2014. Korzeni jego twórczości należałoby szukać w latach 60-tych, jednocześnie jego muzykę możemy nazwać nowoczesnym miejskim folkiem – w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Guest Julka to pochodząca z Wrocławia autorka tekstów, wokalistka, raperka. Muzycznie zawieszona gdzieś między soulem a rapem. Swoje oryginalne utwory wykonuje na żywo w towarzystwie bandu, który dodatkowo wzbogaca odbiór tego, co możemy znać z jej dotychczasowych nagrań.

Kadabra Dyskety Kusaje to polsko-ukraiński duet elektroniczny, który zawiązał się pod koniec 2015 roku. Tworzą go Michał Szczepaniec (wrocławski multiinstrumentalista i producent, współtwórca projektu Gaijin Blues, członek Wrocławskiej Orkiestry Improwizowanej, mający na koncie występy z takimi artystami jak EABS czy Oxford Drama), oraz Mariya Mavko, pochodząca ze Lwowa wokalistka i flecistka.

Biały Falochron powstał we Wrocławiu! Duet tworzy muzykę z pogranicza alternatywnego rocka, elektroniki z delikatną nutą hip hopu. W 2022 roku projekt wydał debiutancką płytę pod tytułem „Nie Masz Wyjścia Musisz Znaleźć Drogę”. Za nimi m.in. tegoroczny występ na OFF Festiwalu.

Scena pod Regałem powstała w 2017 roku z inicjatywy wrocławskiego pianisty Michała Hadasika, jako nowa strefa kulturalna w sercu miasta mającą na celu promowanie młodych artystów poruszających się w obrębie muzyki, teatru ,literatury i sztuki. Grupa artystyczna liczy dziś ponad 50 artystów z Polski i z zagranicy i jest jedną z najprężniej rozwijających się artystycznych grup nieformalnych w kraju.

Oko, ucho i oddech

Poza ofertą muzyczna, lokalny festiwal rozwijany jest również o wydarzenia aktywizujące, sieciujące i wspierające rozwój pasji i umiejętności mieszkańców. Motywem tegorocznej edycji jest uważność – na obraz, dźwięki i samego siebie.

Dlatego w programie znalazło się zarówno spotkanie fotograficzne z doświadczonym streetowcem Grzegorzem Stadnikiem, warsztat dźwiękowy z muzykolożką i praktyczką w zakresie sound design Martą Konieczną, a ponadto sesja relaksacyjna w studio jogi Just Flow, prowadzona do ścieżki ambientalnej zrealizowanej przez uczestników warsztatu.

Spacer fotograficzny
7 października / 11:00
CAL Księże / Rybnicka 39

Warsztat dźwiękowy
14 października / 11:00
Giro / Krakowska 180

Sesja relaksacyjna
12 listopada / 18:00
Just Flow / Krakowska 141-155

Na warsztaty obowiązują zapisy.
Formularze znajdują się w opisie wydarzeń na Facebooku.

Projekt grupy nieformalnej Księże w Pełni pt. „Muzyczna Jesień na Księżu 5” realizowany jest w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw, który jest finansowany ze środków Rządowego Programu #NOWEFIO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030 przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNajstraszniejsze miejsca i atrakcje we Wrocławiu, w których możesz spędzić Halloweenowy wieczór
Następny artykułUltraszybki światłowód dla deweloperów z Wrocławia – poznaj limitowaną ofertę od AirMAX
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.