Ostatni tydzień kwietnia w leśnickim zamku będzie wyjątkowo aktywny. W sobotę wystartuje wystawa „Tak jak Ty”, a na niedzielę zaplanowano świętowanie „Dnia psa ratownika” oraz zabawę na „Potańcówce na ludowo”.

„Tak jak Ty” – wystawa Edyty Kranc i Elwiry Sztetner; wernisaż, spotkanie autorskie i prelekcja – sobota, 27 IV, godz. 15:00

Wystawa „Tak jak Ty” to nie tylko zderzenie dwóch indywidualnych perspektyw, ale także głębokie spojrzenie na relacje między ludźmi a innymi istotami na Ziemi. Wernisaż, spotkanie autorskie i prelekcja (którą poprowadzi Dariusz Gzyra).

Autorki wystawy od ponad dziesięciu lat towarzyszą sobie w życiu, mieszkają razem i tworzą obok siebie. Na początku wydawało się, że dzieli je niemal wszystko. Z czasem, kiedy zamieszkały już razem, codziennie odkrywały takie same upodobania i zbieżności poglądów. Razem przeszły na weganizm, wspierając i umacniając się w tej decyzji. Swoją twórczość zaczęły rozwijać równolegle, stąd pomysł wspólnej wystawy ich prac przyszedł bardzo naturalnie.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/785984492919908/

Dzień psa ratownika – niedziela, 28.04, godz. 11:00

Z okazji Dnia psa ratownika w OPT Zamek odbędzie się wydarzenie, które wesprze działania stowarzyszenia dla zwierząt Ekostraż!

W trakcie eventu uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach oraz inspirujących wykładach dotyczących higieny i zdrowia domowych pupili. Będzie można dowiedzieć się więcej o tym, jak dbać o zdrowie i dobre samopoczucie psów. Można również zapisać się na warsztaty tworzenia mat węchowych dla piesków oraz na warsztaty tworzenia zabawek DIY dla kotów. Warsztaty oraz wykłady są darmowe, mile widziane jest wsparcie Ekostraży – wrzutka do puszki lub kupienie gadżetu.

Dodatkowo wszyscy zachęcani są do przyniesienia, w piątek 26.04, do recepcji Zamku nieużywanych przedmiotów, które zalegają niepotrzebnie w domu. Uzbierane rzeczy będą sprzedawane na minitargu w dniu wydarzenia. Każdy zakup będzie wyrazem wsparcia dla działań Ekostraży.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1142944843713994/

O!drakapela – potańcówka na ludowo – niedziela, 28.04, godz. 17:00

O!drakapela to zespół wrocławski, a właściwie ołbiński, do szpiku kości. Przygrywają trochę ludowo, trochę miejsko, a na pewno nadodrzańsko. Repertuar artystów składa się z piosenek podwórkowych, oberków, polek oraz innych ludowych perełek, które rozkręcą niejedną potańcówkę. Spotkacie ich w podwórkach, knajpkach, na ulicznych pograjkach i wrocławskich tramwajach modrych oraz… w Zamku Leśnickim.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1097057464695664/

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułEKOszenie we Wrocławiu: Jak Zarząd Zieleni Miejskiej Zmienia Podejście do Pielęgnacji Trawników
Następny artykułSportowe wydarzenie wiosny – Panthers Wrocław coraz bliżej startu sezonu na Tarczyński Arenie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.