wroclaw
fot. Adam Bystry

21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych we Wrocławiu, której wyniki przyniosły kolejną kadencję dla obecnego prezydenta miasta, Jacka Sutryka.

Wyniki: Jacek Sutryk

Sutryk, ubiegający się o reelekcję, zwyciężył zdecydowanie, zdobywając 68,29% głosów, co przekłada się na 115 350 głosujących na jego korzyść.

W pierwszej turze poparcie dla niego było mniejsze, wynosząc 80 585 głosów.

Wyniki: Izabela Bodnar

Jego przeciwniczka w wyborach, Izabela Bodnar, uzyskała 31,71% głosów, co stanowi 53 572 osoby popierające jej kandydaturę. W pierwszej turze Bodnar zdobyła 69 954 głosy.

Te wyniki świadczą o mniejszym o blisko 16 tysięcy głosów poparciu dla Bodnar w porównaniu do pierwszej tury wyborów, mimo że pozostała jedyną poważną rywalką Sutryka w walce o fotel prezydenta.

Frekwencja wyborcza

Frekwencja wyborcza we Wrocławiu wyniosła 37,05%, co pokazuje niski udział mieszkańców w decydowaniu o lokalnych władzach.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu wystartowały Targi Rzeczy Wyjątkowych i Lotny Festiwal Piwa! [20-21.04]
Następny artykuł3-Majówka we Wrocławiu już niebawem [PROGRAM]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.