Zaraz weekend, na dworze coraz cieplej, a majówka za pasem. To doskonały czas, żeby wyjść z domu i spędzić czas w ciekawy sposób. Wrocław oferuje wiele atrakcji i wydarzeń, ale my chcemy pokazać Ci te, które są wyjątkowo oryginalne.

We współpracy z aplikacją Evencik, która zbiera wydarzenia z całego miasta, przygotowaliśmy listę 6 wyjątkowych wydarzeń weekend 26-28 kwietnia.

Otwarcie Sezonu w Nocnym Targu Tęczowa

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim ogrom atrakcji na Nocnym. Już w ten weekend szykują otwarcie sezonu, podczas którego będzie można raczyć się dobrym jedzeniem, drineczkami i muzyką. W piątek od 21:00 szykuje się impreza, ogniska i parkiet do tańców.

Jednak eventy potrwają cały weekend – targ wymiany ubrań, kino plenerowe, bingo i wiele więcej. Dokładny rozkład jazdy na weekend znajdziesz w apce Evencik.

Lokalizacja: Nocny Targ Tęczowa
Czas: Piątek-Niedziela 26-28.04 | od 17:00

Weekend blisko sztuki

W piątek i sobotę pojawia się niezwykła okazja, by doświadczyć sztuki w ciekawej formie. Odbywa się wówczas 23 edycja Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich, podczas którego adepci sztuk teatralnych mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przed publicznością i jury.

W ramach festiwalu można liczyć na ogrom atrakcji – warsztaty pracy aktorskiej, wernisaż wystawy Teatru Polskiego w Podziemiu czy przegląd monodramów. Dokładny harmonogram znajdziesz w karcie wydarzenia w Evenciku.

Lokalizacja: Centrum Kultury Agora
Czas: Piątek-Sobota 26-27.04 | od 18:00

Coś dla fanów serialu Friends

Weź udział w wyjątkowym PubQuizie, w którym odpowiesz na pytania o losy Chandlera, Joey’a, Moniki, Phoebe, Rachel i Rossa. Kutowe sceny, ulubione cytaty, ale też szczegóły, które mogą pamiętać tylko najwięksi fani. Zabawa odbędzie się w trzech różnych lokalizacjach, któraś na pewno będzie Ci na rękę.

Sam PubQuiz to świetna rozrywka i pomysł na wieczór ze znajomymi. Zbierz drużynę, odpowiadaj na pytania i zgarniaj nagrody, a wszystko w luźnej, barowej atmosferze.

Lokalizacja: Czarny Kot, Schody Donikąd, Herbaciarnia K2 (w języku angieskim)
Czas: Piątek 26.04 | 19:00
Bilety: TUTAJ

Dodatkowo, PubQuiz oferuje -10% na bilety dla użytkowników Evencika. Wystarczy wpisać kod „pubquizmojevencik” przy kupnie online, by uzyskać zniżkę.

Poznaj wina z naszego regionu

W sobotę będzie okazja rozpieścić podniebienie aromatami Dolnego Śląska podczas warsztatów winiarskich poświęconych winom regionalnym.

Skierowane są do osób zaczynających swoją przygodę z polskimi winami i oczywiście łączą się z degustacją. Podczas wieczoru spróbujesz 6 win, poznasz sztukę prawidłowej degustacji, proces produkcji dobrego wina, czy usłyszysz wskazówki jak odpowiednio dobrać wino do posiłku.

Cena warsztatów to 179 zł, a poprowadzi je Olga Tomaszewska.

Lokalizacja: Sztuka na Miejscu
Czas: Sobota 27.04 | 20:00
Bilety: TUTAJ

W Evenciku znajdziesz całą kategorię „degustacje” poświęconą kontemplacji wina.

Zatańcz pośród kwiatów

Wiosna rozkręca się na dobre, więc Ty też powinieneś! Stąd propozycja wyjątkowego Silent Disco, w której zanurzysz się w rytm muzyki na słuchawkach tańcząc wśród kwiatowych motywów.

Silent Party to impreza, na której jest cicho, a ludzie tańczą (do tego w różnym rytmie). Każdy z uczestników ma na uszach futurystyczne słuchawki, które świecą w jednym z trzech kolorów odpowiadających kanałom muzycznym. Skacz między kanałami i różnymi rodzajami muzyki, tańcz z tymi, którzy słuchają tego co Ty lub wymieniaj się ruchami z tymi, którzy bujają się do czegoś innego.

Lokalizacja: FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne
Czas: Sobota 27.04 | 18:00

Marek Grechuta w odświeżonej formie

Stary Klasztor oferuje niepowtarzalną okazja, by usłyszeć nowo zaaranżowane piosenki z repertuaru Marka Grechuty. Posłuchaj na żywo muzyki mistrza w wykonaniu Tomasza Steńczyka z zespołem.

Dzięki aranżacjom Steńczyka, znane każdemu utworu wchodzą w nieznane klimaty – czasem nieco aktorskie, a miejscami wręcz poetyckie. Tego po prostu trzeba doświadczyć.

Lokalizacja: Stary Klasztor
Czas: Niedziela 28.04 | 19:00
Bilety: TUTAJ

Wszystkie koncerty ze Starego Klasztoru znajdziesz w Evenciku, wystarczy wejść w niego w zakładce „lokale” lub przejrzeć kategorię „muzyka”

I wiele więcej…

To jedynie wybrane propozycje wydarzeń we Wrocławiu. Jeśli jesteście ciekawi pozostałych, znajdziecie je w aplikacji Evencik, która zbiera całą ofertę kulturalno-rozrywkową Wrocławia w jednym miejscu. Pobierz TUTAJ

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMarina Kleczków i Messa Marina zapraszają! Poczuj klimat morza w centrum Wrocławia! [SEZON 2024]
Następny artykułIle czasu potrzeba na przygotowanie do matury z matematyki?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.