Kolejny city break i kolejny problem ze zbyt małym bagażem? To powszechne wyzwanie, z którym każdy podróżnik mierzy się przed kolejną przygodą w nowym kraju. Oto kilka wskazówek, jak spakować się, by w małym bagażu mieć ze sobą wszystko, co potrzebne.

W co spakować się na city break?

Tanie loty znalezione na eSky.pl to niepowtarzalna okazja na to, by w końcu odkurzyć swój podręczny bagaż, zapakować do niego kilka najważniejszych rzeczy i wyruszyć na podbój kolejnego miasta. Zanim jednak podekscytowani wejdziemy na pokład samolotu, czeka nas nie lada zadanie. W co właściwie powinniśmy się spakować, jeśli nie wykupiliśmy dodatkowego bagażu nadanego?

Mamy dwa rozwiązania – niezawodny plecak, który w odpowiednich rozmiarach będzie akceptowany w praktycznie każdej linii lotniczej i zapewnia nam maksimum mobilności i komfortu podczas krótkich wyjazdów. To doskonała propozycja dla tych, którzy nie zamierzają brać zbyt wiele rzeczy i ponad wszystko cenią sobie brak dodatkowych problemów logistycznych. Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie podróży z plecakiem, pozostaje nam postawić na mniejszą walizkę na kółkach. Tutaj warto upewnić się, linia lotnicza nie pobiera dodatkowych opłat za bagaż o takich wymiarach. Nastawmy się także na nieco większe komplikacje podczas przemieszczania się, jednak dużo miejsca na bagaż powinien nam zrekompensować te trudy.

Ubrania – dopasuj garderobę do pogody

Pakowanie ubrań to zdecydowanie największy problem podczas przygotowania do wycieczek – zwłaszcza tych krótkich, podczas których nie mamy do dyspozycji dużej walizki. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim o dostosowaniu garderoby do panującej pogody. Każdy z nas nawykł do pakowania zbyt wielu rzeczy „na wszelki wypadek”. Jeśli lecimy z plecakiem do tak ciepłych miejsc, jak Włochy, Hiszpania lub udało nam się znaleźć tanie loty Wrocław Split, możemy ograniczyć się do kilku lekkich rzeczy.

Czy na 3-dniowy wyjazd potrzebujemy dwóch par butów? Po co nam kurtka, jeśli w miejscu naszej wycieczki panuje 30-stopniowy upał? Do pakowania należy podejść z rozsądkiem i realnie przemyśleć, co tak naprawdę będzie nam potrzebne.

Co z kosmetykami? 

Pozostają jeszcze kosmetyki, które w przypadku krótkich lotów bez bagażu nadanego mogą stanowić kość niezgody między podróżującymi a osobami odpowiedzialnymi za kontrolę osobistą na lotnisku. Przed wyjazdem musimy koniecznie zapoznać się z zasadami związanymi z przewozem płynów. Większość lotnisk akceptuje małe buteleczki do 100 ml, konfiskując jednocześnie wszystkie butelki z perfumami lub kremami, które mają większą objętość. To bardzo ważne, by wziąć do plecaka tylko te kosmetyki, które są nam naprawdę potrzebne i rozważyć zakup mniejszych, podróżnych wariantów, które są dostępne w praktycznie każdej drogerii.

A co z rzeczami, które nie zmieszczą się do plecaka? To proste – kupimy je na miejscu. Ubrania, kosmetyki, najważniejsza elektronika i książka – to tak naprawdę będzie nam potrzebne do tego, by owocnie spędzić te kilka dni city break’u bez dużego bagażu. Aż tyle i tylko tyle, ktoś może powiedzieć ale jeśli raz uda nam się z sukcesem zaliczyć taką podróż, z pewnością będziemy chcieli ją powtórzyć niejednokrotnie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSportowe wydarzenie wiosny – Panthers Wrocław coraz bliżej startu sezonu na Tarczyński Arenie
Następny artykułSadzenie śliwy – kluczowa decyzja rozpoczynająca założenie własnego sadu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.