Mamy to w WBO! Wrocławianie wybrali 17 zwycięskich projektów w ramach XI edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

0

 17 projektów, spośród których tylko dwa nie maja w nazwie słowa „zielony” lub „park” –  takie są wyniki tegorocznego WBO. W piątek przedstawiliśmy listę 7 zwycięskich inwestycji  ponadosiedlowych oraz 10 osiedlowych, które będą realizowane. Głos oddało w sumie 83,7 tys. mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Do wyboru mieli w tym roku 113 projektów.   

Łącznie w tegorocznej edycji WBO Miasto skierowało do rozdysponowania 31 milionów złotych. Z tej puli 21 milionów zostanie przeznaczonych na realizację zwycięskich projektów ponadosiedlowych (maksymalna wartość inwestycji – 3 mln złotych), 10 mln na realizację osiedlowych (maksymalna wartość inwestycji – 1 mln złotych). Listę zwycięskich projektów oraz wiele interesujących informacji na temat przebiegu XI edycji WBO można znaleźć tutaj: https://www.wroclaw.pl/wbo/wyniki-glosowania-wbo-2023

Zainteresowanie zielonym, przyjaznym do życia Wrocławiem nie maleje. Widać, że mimo sporego nasycenia Miasta projektami w WBO, mieszkańcy wciąż mają ciekawe pomysły na nowe przestrzenie, które podniosą komfort życia i że chcą głosować – mówi wiceprezydent Wrocławia Bartłomiej Ciążyński.

Głosowanie w ramach WBO odbywa się od 2013 roku. Łącznie w ramach tego programu wrocławianie zadecydowali o skierowaniu do realizacji blisko 500 inwestycji za łączną sumę przekraczającą ćwierć miliarda złotych.

Dziękujemy wszystkim wrocławianom, którzy oddali swój głos oraz wszystkim Liderom Projektów, którzy poświęcili swój czas i wykonali pracę, by przygotować tegoroczne propozycje do głosowania. Gratulujemy zwycięzcom.

Jednocześnie już teraz zapraszamy do WBO 2024. W styczniu będzie można składać propozycje inwestycji, które powinny trafić pod głosowanie edycji 2024.

Przypominamy, że tak samo jak przy głosowaniu, zgłaszać projekty do WBO mogą również osoby nieposiadające polskiego obywatelstwa oraz osoby niepełnoletnie (pod warunkiem zgody przedstawiciela ustawowego). Warunkiem jest po prostu stałe zamieszkiwanie w naszym mieście – wyjaśnia dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Bartłomiej Świerczewski.

Wrocław jest otwarty i słucha głosu swoich mieszkańców. Wszyscy możecie decydować, jaki będzie.  

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTego z pewnością nie wiedzieliście o zapachach. Przekonaj się, jak można smakować przez zapach!
Następny artykuł4 najciekawsze wystawy do zobaczenia tej jesieni we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.