Szukacie pomysłu na weekend? We wrocławskim centrum handlowym Magnolia Park, 11 maja,  czeka Was Kideolo fun&create – wydarzenie, którego nie może ominąć żaden rodzic, nauczyciel czy wychowawca! Szykuje się dzień pełen inspiracji, edukacji i zabawy, dedykowany rozwojowi dzieci i młodzieży.

To idealna okazja na odkrycie, jak wspaniale można połączyć edukację i rozwój dzieci z kreatywnym i ciekawym spędzaniem czasu wolnego. Na dzieci i młodzież czekają darmowe warsztaty i pokazy oraz bezpłatne zajęcia próbne w wielu dziedzin. Dla rodziców przygotowaliśmy wykłady i prelekcje oraz bogatą ofertę kursów, obozów i półkolonii, które pomogą w planowaniu wakacji oraz możliwość skorzystania ze specjalnych ofert prosto od naszych Wystawców i Partnerów.

Dla kogo jest to wydarzenie?

Kideolo fun&create to wydarzenie skierowane młodszych i starszych dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Chcemy pokazać Wam nasz świat KIDEALNY, czyli taki, w którym każde dziecko znakomicie się bawi i jednocześnie rozwija swoje umiejętności, kompetencje i wiedzę.

Jeśli więc jesteś:

 • rodzicem lub opiekunem,
 • uczniem starszych klas szkoły podstawowej,
 • właścicielem lub pracownikiem fundacji wspierającej rozwój dzieci w zakresie edukacji, rozwoju emocjonalnego i ruchowego,
 • właścicielem lub pracownikiem podmiotu świadczącego usługi i tworzącego produkty dla dzieci i rodzin,
 • przedstawicielem trójki klasowej lub rady rodziców,
 • właścicielem lub pracownikiem prywatnej szkoły lub przedszkola, który poszukuje ciekawych i rozwojowych zajęć i warsztatów dla swoich podopiecznych…

…to musisz  odwiedzić Magnolia Park już 11 maja!

Czego możecie się spodziewać podczas Kideolo fun&create?

W Magnolia Park, przy wejściu z ul. Legnickiej, od godziny 11:00 do 19:00 czekają na Was rozmaite atrakcje, które podzielą się na trzy wyjątkowe strefy. Każda z nich jest zupełnie inna, jednak warto odwiedzić je wszystkie! Czego możecie się spodziewać?

 1. STREFA WYSTAWCÓW – Tutaj znajdziecie stoiska z najnowszymi usługami edukacyjnymi dla dzieci. To nie wszystko! Partnerzy naszego wydarzenia udowodnią Wam, że to z nimi warto spędzić lato w mieście i pokażą sposoby, jak uczynić z niego niezapomnianą przygodę. W tej strefie poznacie specjalne oferty wakacyjnych obozów, półkolonii i zapiszecie swoje dzieci na fascynujące kursy letnie. Będzie na Was czekać kilkunastu Wystawców:

Chefik | Hala Stulecia | Koza Lab | Go4Robot Wrocław | Akademia Everest | Młodzi Programiści.eu | Postawne Dzieciaki | MathRiders | Twoja Ferajna | Leader School | Uniwersytet Dzieci | Aktywne Półkolonie |

oraz Partnerzy wydarzenia:

Zoo Wrocław | Aquapark Wrocław | Moico | Ośrodek Postaw Twórczych ZAMEK |

 1. STREFA WIEDZY – To miejsce, w którym odbędą się inspirujące wystąpienia i merytoryczne prelekcje na temat życia rodzinnego i rozwoju dzieci. Dowiecie się, jak mądrze i jakościowo zagospodarować czas wolny po szkole, aby wspierać ciągły rozwój i dobrostan rodziny. Eksperci, których będziecie mogli spotkać na scenie to m.in: Magdalenę Kosmale-Paluchowskąmamamuzykolog z prelekcją Co wspólnego ma nauka języka ojczystego i nauka muzyki u niemowląt i dzieci ?.

Doktor Martę Wawrzynów drmartawawrzynow, która obali najpopularniejsze mity dotyczące rozwoju motorycznego niemowląt i dzieci podczas wystąpienia pt. Dlaczego mojego dziecko nie chce jeść? A czy nie powinno już chodzić ?

Monikę Sobkowiak – Pani Monia poruszy temat bliski rodzicom przedszkolaków Jak wybrać najlepiej dopasowane zajęcia dodatkowe dla 3-, 4-, 5- i 6-latków? Czyli jak potrzeby rozwojowe najmłodszych wpływają na wybór zajęć. Przydatne wskazówki od praktyka, które pomogą Ci w podjęciu najlepszej decyzji.

 1. STREFA ZAJĘĆ PRÓBNYCH – Czy może być coś lepszego, niż nauka przez działanie? W tej strefie dzieci i młodzież będą miały okazję do uczestnictwa w darmowych zajęciach próbnych – to szansa, aby na własnej skórze doświadczyć, testować i próbować zajęcia z wielu dziedzin i wybrać te najlepsze, dopasowane do preferencji dziecka.

W programie zajęć próbnych m.in.:

 • Warsztaty „Lego Piłkarz” od Go4Robot, gdzie dzieci będą mogły tworzyć własne piłkarskie kreacje przy użyciu zestawów LEGO Education SPIKE Essential! To niezapomniana okazja na rozwijanie kreatywności i umiejętności technicznych.
 • Warsztaty „Rakieta na powietrze” od Chefik. Dzieci będą konstruować własne rakiety, ucząc się zasad fizyki w fascynujący sposób.
 • Warsztaty „Przygoda na MAXA z Halą Stulecia” od Hala Stulecia, gdzie dzięki goglom VR dzieci będą mogły odkryć tajemnice tego unikatowego obiektu i przeżyć niezapomnianą przygodę.
 • Warsztaty „Trening siłowy dla dzieci” od Postawne Dzieciaki, gdzie będą mogły rozwijać swoje umiejętności fizyczne i kształtować prawidłową postawę ciała przy użyciu sprzętu prosto z siłowni.
 • Warsztaty „Fruit Frenzy” od Leader School, gdzie będą mogły eksplorować świat owoców z udziałem interaktywnego robota Emys.

Jeden dzień i tak wiele inspiracji oraz wizyta interaktywnego robota Emys!

Rodzice, podczas wydarzenia znajdziecie coś dla każdego dziecka! Od pokazów akrobatycznych, eksperymentów i doświadczeń w naukach ścisłych, po zabawy matematyczne, ruchowe oraz programowanie dla młodzieży czy robotykę z klockami LEGO®.

Udział w wydarzeniu zapowiedział także interaktywny robot Emys, który pomaga podopiecznym wrocławskiej szkoły językowe Leader School uczyć dzieci w nowoczesny i skuteczny sposób. Co wyróżnia wspomnianą szkołę w nauce języka angielskiego dla dzieci? Oczywiście metoda Leo English, która wykorzystuje naturalny proces nabywania przez dzieci umiejętności językowych i komunikowania się w języku angielskim. Wprowadza bogatą metodykę zajęć oraz narzędzia angażujące wszystkie zmysły. Mówienie do dzieci wyłącznie po angielsku poprzez właściwy dobór słów i wspieranie wypowiedzi gestem sprawia, że dzieci bardzo szybko odnajdują się  w świecie języka angielskiego. Zastosowanie dramy, zabawy, aktywności ruchowych (Total Physical Response), aktywności plastycznych, muzyki oraz technik efektywnego uczenia pobudza ciekawość dziecka, a to wszystko po to, by wyjątkową i skuteczną metodą efektywnie uczyć dzieci języka angielskiego. Słowem – będzie się działo!

To wszystko? Absolutnie nie! W programie wydarzenia czekają nas także tematy rozwoju muzycznego dzieci, edukacji przyrodniczej i ekologicznej oraz wyjątkowe zajęcia ruchowe i gimnastyczne rozwijające aktywność i sprawność dzieci.

Dlaczego warto odwiedzić Kideolo fun&create?

To nie tylko wyjątkowa okazja do znalezienia pomysłów i ciekawych zajęć dla dzieci, ale również moment, by spotkać się z pasjonatami edukacji, wymienić doświadczenia i stworzyć wspólnotę ludzi, dla których rozwój dzieci jest priorytetem. Będzie to dzień pełen inspiracji, nauki i zabawy, której nie zapomnicie!

Tutaj znajdziecie link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3586768958229305

Wstęp bezpłatny!

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by spędzić sobotę w rodzinnej, kreatywnej atmosferze, która będzie inspiracją na cały rok. W sobotę 11.05 widzimy się na Kideolo fun&create w Magnolia Park we Wrocławiu – bądźcie z nami i razem stwórzmy świat kidealny dla naszych dzieci! Do zobaczenia w miejscu, w którym każde dziecko może znaleźć coś dla siebie, a każdy rodzic czy opiekun dowie się, jak wspierać jego rozwój w harmonii z pasją i zabawą. Bądźcie kidealni razem z nami!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWielka Majówka na Partynicach: Rodzinne święto na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych
Następny artykułTransport ponadgabarytowy: Kompleksowy poradnik dla przedsiębiorców
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.