4 najciekawsze wystawy do zobaczenia tej jesieni we Wrocławiu

0

Jesień we Wrocławiu to nie tylko czas spadających liści i coraz chłodniejszych dni, to także okres, w którym miłośnicy kultury i sztuki mogą cieszyć się bogatą ofertą wystaw i wydarzeń artystycznych. Wrocław, znany z niezwykłego zróżnicowania kulturowego i artystycznego, co sezon oferuje coś wyjątkowego dla wszystkich, którzy poszukują inspiracji i chcą poszerzać swoje horyzonty.

W tym artykule zapraszamy do odkrycia najciekawszych wystaw, które pojawią się w stolicy Dolnego Śląska tej jesieni. Od sztuki współczesnej po historyczne perły – we Wrocławiu znajdziesz coś dla siebie.

„Intrygujące!” w Muzeum Etnograficznym

Szukając ciekawych wystaw na jesienne dni, zacznijmy od Muzeum Etnograficznego, które przygotowało absolutnie jedną z najciekawszych wystaw w nadchodzącym sezonie, czyli “Intrygujące”. Nowa wystawa czasowa w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu to arcyciekawy przegląd muzealnych odkryć, ciekawostek i sensacyjnych znalezisk. Jej źródłem inspiracji były teksty opublikowane na blogu „Intrygujące!” dostępnym na stronie mnwr.pl.

Podczas zwiedzania tej wystawy, odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć niezwykłe przedmioty, które przykuwają uwagę. Wśród nich znajdują się nietypowe ozdoby wykonane z ludzkich włosów, starodawne artefakty związane z piernikarstwem, elementy tradycyjnych strojów oraz wiele innych zabytków. To prawdziwa gratka dla miłośników historii i kultury.

Wstęp jest biletowany – bilet normalny kosztuje 10 zł.
Wystawę można oglądać do 29 października. 

Adres: Muzeum Etnograficzne – Oddział Muzeum Narodowego, ul. Traugutta 111/113

Poczet królów polskich w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu świętuje Rok Jana Matejki wyjątkowym wydarzeniem – prezentacją słynnego cyklu 44 rysunków, które przedstawiają portrety polskich królów oraz książąt. To wyjątkowe dzieło, które fascynuje wyobraźnię wielu pokoleń Polaków, powstało pod koniec XIX wieku, tuż przed śmiercią wielkiego mistrza Jana Matejki. 

Znany jako „Poczet”, ten cykl rysunków jest niezwykle rzadko eksponowany ze względów konserwatorskich.

Warto więc się wybrać na wystawę, która trwa tylko do 2 listopada.
Bilet kosztuje do 25 zł. 

Adres: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, plac Powstańców Warszawy 5

Na przełomie maja i czerwca otwarto wrocławską Fine Art Gallery, która słusznie zyskała miano pierwszej w Polsce galerii specjalizującej się w ceramice artystycznej. Fine Art Gallery pojawiała się jednak w przestrzeni artystycznej jednak już od kilku lat, działając na rzecz promocji i rozpowszechniania ceramiki artystycznej zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jednym z wyjątkowych wydarzeń, które z pewnością przyciągnie uwagę, jest wystawa Janiny Myronovej zatytułowana „W pogoni za marzeniami,” trwająca do 30 listopada. Fine Art Gallery ma przywilej reprezentować tę artystkę wyłącznie w Polsce, co czyni tę wystawę jeszcze bardziej niezwykłą i wartościową. Zdecydowanie warto odwiedzić. 

Adres: FINE ART GALLERY Art of Ceramics, ul. Powstańców Śląskich 144

Wystawa “Kimono, czyli coś do noszenia” w Muzeum Teatru

Kimono to nie tylko ubranie o wyszukanych wzorach i niepowtarzalnym stylu, ale także symbol prostoty i standaryzacji kroju. Choć współcześnie jest noszone głównie podczas wyjątkowych okazji, nadal odgrywa ważną rolę w japońskiej kulturze. Zaintrygowało Cię to? Koniecznie odwiedź więc wystawę “Kimono, czyli coś do noszenia” w Muzeum Teatru.

Wystawa przenosi nas w fascynujący świat tych eleganckich strojów, prezentując aż 30 różnorodnych kimono i 100 dodatków, pochodzących ze zbiorów Fundacji NAMI.

Wstęp jest biletowany – cena biletu to od 10zł do 30 zł. 

Adres: Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego, plac Wolności 7A

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMamy to w WBO! Wrocławianie wybrali 17 zwycięskich projektów w ramach XI edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego
Następny artykułOdkryj PIEKARNIĘ! Spacer historyczny po Kępie Mieszczańskiej i wystawie Inside Job
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.