Eyeliner w pisaku – sposób na precyzyjny i elegancki makijaż

0

Stworzenie perfekcyjnej kreski na powiece nie jest łatwym zadaniem. Ta z pozoru prosta czynność nastręcza wielu osobom trudności, a efekt nie zawsze jest tak oszałamiający, jak byśmy sobie tego życzyły.

Na szczęście z pomocą wszystkim kobietom pragnącym zostać mistrzyniami w podkreślaniu spojrzenia albo dopiero zaczynającym swoją przygodą z kosmetycznymi liniami z pomocą spieszy niezwykle praktyczny eyeliner w pisaku.

Rodzaje eyelinerów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów eyelinerów, a każdego z nich (choć mają podobne zadanie) używa się nieco inaczej. Jednym z najbardziej cenionych jest kosmetyk w kałamarzu, który cechuje się mocnym napigmentowaniem, dużą dokładnością wykończenia i trwałością. Dołączony do niego pędzelek może mieć różną grubość, co pozwala dostosować go do swoich potrzeb. Równie precyzyjne rozwiązanie oferuje eyeliner w kredce (tradycyjny lub automatyczny), którym stworzysz zarówno ostre i wyraźne linie, jak i te lekko roztarte. Nieco więcej wprawy wymaga korzystanie z produktu w żelu, który nie zasycha od razu i może łatwo odcisnąć się na powiece. Kształt kreski nim narysowanej można jednak łatwo kontrolować dzięki gęstej i nieco tłustej konsystencji. Kosmetykiem, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, jest także eyeliner w pisaku.

Zalety i wady eyelinera w pisaku

Eyeliner w pisaku (na przykład flamastrze lub markerze) to doskonały wybór dla kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z artystycznymi liniami. Jest on narzędziem niezwykle poręcznym, dobrze leżącym w dłoni i pozwalającym na swobodne prowadzenie oraz precyzję ruchów. Grubość kreski nim wykonanej możesz korygować według uznania – na rynku dostępne są zarówno produkty bardzo cienkie, niczym igła, jak i większe, które świetnie sprawdzą się do rysowania szerszych, bardziej geometrycznych wzorów. Zaletą tego kosmetyku jest również szybkie wysychanie. Z kolei za wadę eyelinera w pisaku można uznać fakt, że linia namalowana jednym pociągnięciem często nie jest zbyt intensywna, dlatego konieczne może okazać się nałożenie kilku warstw. Spektakularny efekt, który osiągniesz dzięki zastosowaniu tego kosmetyku, wart jest jednak wprowadzenia tych kilku poprawek.

Jak prawidłowo wykonać kreskę eyelinerem w pisaku?

Aby narysować perfekcyjną kreskę na powiece za pomocą eyelinera w pisaku, warto stosować się do kilku prostych zasad:

1. Malowanie kreski należy poprzedzić nałożeniem podkładu. Może to być również sypki puder, który utrzyma kosmetyk w przypadku zawilgocenia powieki.

2. Kolejnym krokiem jest narysowanie cienkiej kreski od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego wzdłuż linii rzęs.

3. Następnie należy wyznaczyć drugą linię od połowy tej poprzedniej do załamania powieki tak, aby utworzyły figurę podobną do trójkąta równoramiennego.

4. Ostatnim etapem będzie połączenie tych dwóch kresek i wypełnienie powstałej figury atramentem eyelinera.

5. Warto również nieco przedłużyć kreskę ku skroni na wzór skrzydeł jaskółki, aby dodać spojrzeniu drapieżności.

Bogaty wybór kosmetyków upiększających znajdziesz w drogerii internetowej Makeup. Eyelinery w pisaku to niezbędne w każdej kosmetyczce produkty, dzięki którym stworzysz doskonały makijaż oczu zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWROśnij we WROcław – posadź drzewko, które będzie rosło razem z Twoim dzieckiem
Następny artykułMural upamiętniający protesty na Białorusi już gotowy!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.