WROśnij we WROcław – posadź drzewko, które będzie rosło razem z Twoim dzieckiem

0
a

Zapisy na wiosenną edycję „WROśnij we WROcław” ruszają w poniedziałek 29 marca. To wiadomość, na którą czekały rodziny najmłodszych wrocławian.

Będą mogły posadzić drzewko, które uhonoruje pojawienie się na świecie ich dziecka.

Akcja przeznaczona jest dla dzieci urodzonych w latach 2020–2021. Ideą cieszącego się coraz większą popularnością, od 2017 roku, projektu „WROśnij we WROcław” jest sadzenie drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, a jednocześnie zazielenianie miasta. Co roku odbywają się dwie edycje – wiosenna i jesienna.

Tym razem do posadzenia przygotowano niemal 260 drzewek w dwóch wrocławskich parkach. W Parku Miejskim zwanym Górką Skarbowców oraz w Parku Słonecznym na Gaju. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje ich sadzenie w kwietniu.  Tak jak w roku ubiegłym z powodów bezpieczeństwa rodziny, niestety,  nie będą mogły wziąć w tym bezpośredniego udziału. Jednak, gdy tylko restrykcje pozwolą, zaprosimy na spotkanie podczas, którego będzie można zapoznać się z drzewkami.

Bardzo lubimy sadzić drzewa wspólnie z mieszkańcami. Dla nas to też jest święto, okazja do spotkania i najlepsza forma edukacji w sprawach utrzymania zieleni. Zapraszamy do uczestnictwa, choć dla bezpieczeństwa na razie całkowicie powierzamy te czynności fachowcom – mówi Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.Chętni – rodzice, ale też inni bliscy – którzy chcą zgłosić się do udziału w „WROśnij we WROcław” powinni zarejestrować się na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (https://wcrs.wroclaw.pl/wrosnij) poprzez formularz zgłoszeniowy. Wystarczy wybrać lokalizację oraz podać podstawowe dane. Po zakończeniu nasadzeń każdy zgłaszający otrzyma mapkę z dokładną lokalizacją „swojego” drzewka.
– Podobnie jak w ubiegłym roku planujemy dla uczestników WROśnij spotkanie w plenerze. Oczywiście będzie ono zależało od obostrzeń. Wierzymy jednak, że będziemy mogli wspólnie świętować kolejne ósmą edycję WROśnij we WROcław – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Zapisy potrwają do 11 kwietnia lub wyczerpania zapasów drzewek.

Data plenerowego zapoznania z drzewkami podana zostanie w późniejszym terminie.

Projekt Wrośnij we Wrocław w 2017 roku zainicjowała grupa wrocławian, m.in. radny miejski Dominik Kłosowski. Od tego czasu już ponad 1500 drzewek ma swoich patronów, którymi są mali wrocławianie. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać. Od edycji wiosennej w 2020 r. ze względu na epidemię sadzenie drzewek odbywa się bez udziału rodzin.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZaginął 11-latek z Wrocławia. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach
Następny artykułEyeliner w pisaku – sposób na precyzyjny i elegancki makijaż
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.