Mural upamiętniający protesty na Białorusi już gotowy!

0
a

Miał powstać przy ulicy Wyszyńskiego, ale ostatecznie zmieniono jego lokalizację. Od dziś przy ul. Legnickiej, można podziwiać mural upamiętniający protesty Białorusinów.

Mural powstał na elewacji kamienicy przy ulicy Legnickiej 64. Malowidło jest bardzo dobrze wyeksponowane, ponieważ Legnicka to jedna z głównych arterii komunikacyjnych miasta. Nowa przestrzeń uzyskała akceptację Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

– Mam nadzieję, że Białorusini odbiorą mural jako sygnał, że Wrocław i Unia Europejska stoją za nimi murem  – mówi Leszek Gaś, inicjator projektu i dyrektor biura, podkreślając także, że projekt powinien łączyć, a nie budzić społeczne obawy. Stąd szybka decyzja o zmianie lokalizacji.  – Biuro PE działa na rzecz mieszkańców i we współpracy z nimi. Dlatego bardzo zależy nam na tym, aby dyskusja na temat lokalizacji muralu nie przysłoniła szczytnego celu, jakim jest wsparcie dla obywateli Białorusi, którzy walczą o niepodległość od ponad 200 dni – dodaje dyrektor biura Leszek Gaś.

Autorką projektu nowego muralu jest białoruska artystka Anna Redko. Malowidło w kilka dni wykonali Maria Dakarewicz i Dominik Dziedzina  („Murall”).

Prace przy ulicy Legnickiej właśnie się zakończyły. Jak podoba się Wam finalny efekt?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułEyeliner w pisaku – sposób na precyzyjny i elegancki makijaż
Następny artykułMalutka żyrafa we wrocławskim ZOO. Poznajcie Inuki
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.