ZAKUPY DOBRZE ZAPROGRAMOWANE  – innowacyjne wydarzenie w Pasażu Grunwaldzkim

0

W dniach od 21 do 24 września odbędzie się najlepiej zaprogramowane wydarzenie sezonu. Fani kultowych komputerów z lat 80. z pewnością docenią wystawę retro modeli, jak również możliwość skorzystania z interaktywnej strefy dla cyber-geeków. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych oraz warsztatów programowania robotów.

OZOBOTY DO ROBOTY

Czym są ozoboty będzie można dowiedzieć się odwiedzając jedną z interaktywnych stref podczas cyberwarsztatów w Pasażu Grunwaldzkim. Uczestnicy wydarzenia zostaną wprowadzeni w niezwykły świat programowania i nowych technologii. Inteligentne roboty będą świetnym partnerem podczas zabaw czy rysowania, podejmą też wyzwanie wspólnego rozwiązywania problemów. Nie ma pewności, czy rozwiążą odwieczny problem: wstać do szkoły czy nie wstawać, ale z pewnością podejmą się doradztwa i edukacji w zakresie pracy zespołowej. Nabycie tej miękkiej umiejętności z pewnością przyda się w relacjach z kolegami z klasy i podwórka. Za pomocą kolorowych kodów i puzzli osoby biorące udział w warsztatach będą programować zadania, które wykona robot. Ponadto na macie do kodowania dzieci zmierzą się z zagadkami i kreatywnym rozwiązywaniem problemów. I to się nazywa dobra ROBOTa!

Warsztaty programowanie są objęte patronatem Politechniki Wrocławskiej.

OD ABAKUSA DO ATARI

Ta strefa to spełnienie marzeń osób urodzonych w latach 1970 – 1990. Skąd taka precyzja? Ten przedział czasowy wyznaczają eksponaty. Bowiem każdy, kto pamięta proces wgrywania gry na Atari wprost z kasety magnetofonowej, z pewnością entuzjastycznie zareaguje na strefę oldschoolowych „pecetów”. Osoby odwiedzające strefę poznają odpowiedzi na pytanie, co wspólnego mają starożytne liczydło i nowoczesny komputer. Interaktywną ekspozycję retro komputerów wzbogaci multimedialna podłoga!

Cyberprzestrzeń jest otwarta dla odwiedzających w godzinach 9:00 – 19:00 i zlokalizowana jest w atrium na poziomie 0. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

KONKURS RETROSESSION

W tej samej strefie będzie można również wziąć udział w konkursie Retrosession i powalczyć o nagrody. Wystarczy w godzinach 14:00- 19:00 zagrać w grę Lotus 2 na jednym z retrokomputerów i osiągnąć najlepszy wynik. Nagroda główna to 500 zł!

ZACZYNAMY GRĘ O NAGRODY!

Jak zaprogramować się na dobre zakupy? To proste. Wystarczy w aplikacji Pasażu Grunwaldzkiego zarejestrować paragon o wartości min. 100 zł, by wygrać jedną z kart podarunkowych o wartości 30 zł oraz gadżety. Po zarejestrowaniu paragonu należy wejść w zakładkę „ZAKUPY DOBRZE ZAPROGRAMOWANEi odebrać wybraną nagrodę. Liczy się czas – nagrodę można  odebrać wyłącznie w dniu rejestracji paragonu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRuszajcie na wrocławskie targowiska! W tych miejscach kupicie tanio, lokalnie i zdrowo
Następny artykułW czwartek Dzień bez samochodu. Autobusem i tramwajem pojedziesz za darmo!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.