Najlepsza uczelnia niepubliczna na Dolnym Śląsku

0

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy jest jednym z zestawień najpilniej śledzonych przez osoby, które chcą rozpocząć naukę w szkole wyższej. W tym roku ranking opublikowano już po raz 23. Na Dolnym Śląsku, już 17. rok z rzędu, liderem wśród uczelni niepublicznych została Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Chcesz studiować na Dolnym Śląsku? DSW jest niekwestionowanym liderem

Ocena uczelni w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy jest uzależniona od kilku czynników – siły naukowej, prestiżu, losów absolwentów na rynku pracy, umiędzynarodowienia studiów, innowacyjności i współpracy z gospodarką, a także potencjału dydaktycznego. Osobno oceniane są uczelnie publiczne i niepubliczne.

Dolnośląska Szkoła Wyższa już po raz 17. została liderem wśród uczelni niepublicznych na Dolnym Śląsku. DSW zajęła też wysokie, 9. miejsce w rankingu ogólnokrajowym – znajdując się w zestawieniu m.in. tuż za topowymi uczelniami ze stolicy.

Tym samym osoby, które chciałyby studiować w prywatnej szkole wyższej na Dolnym Śląsku, powinny zainteresować się ofertą DSW. A warto dodać, że jest ona naprawdę bogata – kandydaci mogą aplikować na studia I i II stopnia, studia jednolite magisterskie, a także studia podyplomowe. Wśród nauczanych dziedzin znajdują się m.in. psychologia, administracja, dziennikarstwo, human resources, dietetyka, kosmetologia, informatyka czy zarządzanie.

Należy też zwrócić uwagę na specjalności w ramach prowadzonych kierunków. Często są one unikatowe w skali kraju, tak jak np. game design na kierunku media kreatywne: game design, animacja, efekty specjalne.

Więcej o wynikach DSW w rankingu  można przeczytać na stronie https://www.dsw.edu.pl/aktualnosci/dsw-od-17-lat-numerem-1-na-dolnym-slasku.

Autorskie programy studiów

Warto też podkreślić, że w DSW realizowane są autorskie i innowacyjne programy studiów. Część z nich, zwłaszcza te z zakresu pedagogiki, pedagogiki specjalnej oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej były wielokrotnie nagradzane. To tylko dowodzi, że DSW jest uczelnią cenioną w świecie naukowym, a oferta kształcenia jest niezwykle atrakcyjna i odpowiada na potrzeby studentów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowy krasnal we Wrocławiu z Dolnośląskim Gryfem w rękach
Następny artykułWrocław: Halloweenowe nocowanie dzieci na stadionie Tarczyński Arena i inne atrakcje na weekend
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.