Wrocław: Zła jakość powietrza. Przekroczone normy [WAŻNE]

0

Prezydent Wrocławia zawiadamia o ogłoszeniu 2 poziomu zagrożenia  dla Wrocławia ze względu na ryzyko przekroczenia poziomu informowania pyłu zawieszonego PM10.

Zalecenia dla mieszkańców

1. Zaleca się korzystanie z komunikacji miejskiej zamiast komunikacji indywidualnej w celu ograniczenia natężenia ruchu samochodowego.
2. Zaleca się korzystanie z alternatywnych sposobów przemieszczania się – np. rowerem lub pieszo – na krótkich odcinkach w celu ograniczenia natężenia
ruchu samochodowego.
3. Zaleca się ograniczenie aktywności na zewnątrz dzieci i młodzieży uczących się w placówkach oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych.
4. Zaleca się ograniczenie aktywności na zewnątrz dla grup ludności wrażliwych na przekroczenia standardów jakości powietrza m.in. dzieci i młodzieży poniżej 25 roku życia, osób starszych i w podeszłym wieku, osób z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego i krwionośnego.
5. Zaleca się ograniczenie aktywności sportowej na otwartej przestrzeni.
6. Zaleca się ograniczenie wietrzenia mieszkań.
7. Zakazuje się używania spalinowego sprzętu ogrodniczego w okresie wiosennym i jesiennym.
8. Przypomina się o całkowitym zakazie palenia odpadów zielonych (liści, gałęzi, trawy) w ogrodach oraz na innych obszarach zieleni.
9. Zakazuje się czasowego palenia w kominkach w celach rekreacyjnych, o ile nie jest to stałe i jedyne źródło ogrzewania pomieszczeń oraz zakazuje się używania grilla.
10. Zaleca się – o ile to możliwe – nie ogrzewać pomieszczeń węglem lub ogrzewać je węglem lepszej jakości.
11. Przypomina się o obowiązującym zakazie spalania odpadów w paleniskach domowych.

Przedsiębiorstwa, kierownicy budów

1. Przypomina się kierownikom budów o obowiązku mycia kół pojazdów ciężkich opuszczających plac budowy mogących nanieść zanieczyszczenia na drogę oraz o zapobieganiu pylenia podczas prac budowlanych;
2. Zaleca się właścicielom przedsiębiorstw jednorazowe zmycie placów i ulic na terenach przemysłowych, na których znajdują się drogi nieutwardzone lub składowane są materiały sypkie.

Prognoza na dzień 17.11.2021 zakłada poprawę jakości powietrza.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowe drzewa owocowe i hotele dla owadów w Parku Tysiąclecia
Następny artykułWrocław: Jak będzie wyglądać choinka na Rynku w tym roku? [Choinka 2021]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.