Upały we Wrocławiu nie odpuszczają. Według synoptyków w mieście przez najbliższych kilka dni temperatury będą wynosić ponad 30 stopni Celsjusza.

W związku z tym, że obecnie mamy afrykańskie upały, przygotowaliśmy dla was 11 pomysłów na spędzenie gorących dni we Wrocławiu.


  1. Kąpielisko Kopalnia

Jeśli szukacie dużego kąpieliska we Wrocławiu lub w promieniu 15 km od Wrocławia, to mamy dla was dobrą wiadomość. Trzy lata temu, powstało kąpielisko Kopalnia Wrocław.

Kopalnia Wrocław to dawna kopalnia piasku i żwiru, znajdująca się na obszarze Natura 2000 Doliny Widawy, przekształcona w miejsce łączące rekreację, sport i odpoczynek. Piękna przyroda oraz infrastruktura sprzyjająca relaksowi czekają na osoby spragnione odpoczynku.

Goście mają do swojej dyspozycji wiele atrakcji: wodny plac zabaw WIBIT, rowery wodne i kajaki, boisko do siatkówki plażowej i badmintona oraz punkty gastronomiczne. W tym roku do atrakcji dochodzi też strefa sportów wodnych.


2. Lody dla ochłody

 

 

 

 

 

 

 

 

Lodziarni we Wrocławiu wyrosło w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu. Na samym placu Bema pojawiły się ostatnio dwie nowe lodziarnie które stanęły w odległości kilkunastu metrów od bardzo popularnych Polish Lodów.

Bez względu na to jakie lody wybierzecie, to jeśli możemy coś doradzić, to w lodziarniach polecamy branie „jednej gałki pół na pół” dzięki czemu możemy zaoszczędzić i  spróbować dwóch smaków, a zapłacić za jedną gałkę.

Gdzie zjesz smaczne lody we Wrocławiu? TOP 5 najlepszych lodziarni!


3. Darmowe kąpieliska

Wrocław posiada 3 darmowe kąpieliska przy ul. Królewieckiej, na Pawłowicach i przy ul Harcerskiej, przy których na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy, jest punkt medyczny, toalety oraz plaża.

Minusem darmowego rozwiązania jest to, że zazwyczaj miejsca te są małe, bardzo zatłoczone i głośne.

Gdzie nad wodę we Wrocławiu? Bezpłatne kąpieliska we Wrocławiu [LISTA MIEJSC]


4. Rejs statkiem po Odrze

Rejs statkiem to doskonały sposób na zwiedzenie miasta od strony rzeki. Polecamy rejs statkiem pasażerskim . „Neredia”, „Driada”, „Wiktoria”, „Goplana” i stateczkiem „Gucio”.

Rejs statkiem w dwie strony (bez wysiadania) po Odrze to koszt około 30 zł. Czas rejsu to około 50 minut.

Statek Goplana
źródło: http://www.statekpasazerski.pl

Więcej informacji znajdziecie na stronie:  http://www.statekpasazerski.pl/

Poniżej znajduje się mapka z przystankami i trasami statków.

Mapa rejsów statkiem po Odrze

5. Kajaki nad Odrą

źróło: gondole.eu

Spędzanie wolnego czasu przy Odrze nie musi ograniczać się tylko do spacerów po bulwarach. Bardzo dobrym pomysłem jest wypożyczenie kajaku, rowerka czy łódki.  5 rzek przepływających przez miasto, kilkanaście wysp i jednen z największych węzłów w Polsce sprawia że kajakarze we Wrocławiu nie mają na co narzekać. 

Polecamy wypożyczenie kajaku przy przystani Zwierzynieckiej lub z Odra Centrum (w zamian za sprzątanie rzeki otrzymacie dodatkową godzinę pływania).

Więcej szczegółowych informacji o kajakach we Wrocławiu znajdziecie w naszym artykule:

Gdzie we Wrocławiu wypożyczyć kajak i rower wodny? [LISTA MIEJSC]

 


6. Opalanie się we wrocławskich parkach

We Wrocławiu znajduje się około 44 parków, których powierzchnia zajmuje około 600ha.

Najlepiej wybrać park, który posiada dużą polanę i znajduje się blisko miejsca naszego zamieszkania.

Polecamy szczególnie parki, które znajdują się poniżej:

  • Park Południowy
  • Park Zachodni i Polana Popowicka
  • Górka Szczepińska
  • Park Leśnicki
  • Park Wschodni

7. Grill w mieście

We Wrocławiu jest kilka miejsc, gdzie można legalnie zrobić grilla czy ognisko. Z reguły te miejsca posiadają specjalne paleniska i są przystosowane do rozpalania. Tego typu miejsca znajdują się w parku Osobowickim, Rędzińskim i w parku Sołtysowickim.

Dobrym miejscem do zrobienie grilla są też wały przy mostach Trzebnickich. Musicie jednak zaopatrzyć się w sprzęt, bo nie ma tam specjalnie wyznaczonych przestrzeni z kamiennymi grillami.

Gdzie legalnie zrobić grilla we Wrocławiu? 8 super miejsc! [MAPA]


8. Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Super atmosfera, niezapomniane wrażenia – mamy nadzieję, że repertuar przypadnie wam do gustu?

Brak ograniczeń co do przyprowadzania na filmy czworonogów oraz rowerów. Na gości kina czekają przygotowane leżaki i koce. Wstęp bezpłatny.

Wrocław: Rusza bezpłatne Kino Letnie obok Concordii Design na Wyspie Słodowej


9. Aquapark Wrocław

źródło: fanpage AquaPark Wrocław fot. Krzysztof Rzepniewski
W Aquaparku Wrocław znajdziecie  liczne baseny o zróżnicowanej głębokości i temperaturze, wyzwalające adrenalinę zjeżdżalnie, jacuzzi, leniwą rzekę i sztuczną falę.
W kompleksie mieści się także saunarium, basen sportowy, klub fitness wraz z siłownią. Obiekt czynny jest przez 7 dni w tygodniu.

Cennik aquaparku: kliknij tutaj


10. Plaże nad Odrą

fot. Facebook Stara Odra Beach Bar

Miejskie plaże i Beach Bary to świetna okazja do tego, aby spędzić wolny czas „w plenerze” przy grillu lub wygrzewając się w promieniach słońca. 

Poniżej prezentujemy mapkę z plażami we Wrocławiu

Więcej informacji o plażach znajdziecie w naszym artykule: Gdzie na plażę we Wrocławiu? TOP 5 wrocławskich Beach Barów [MAPA]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Kolejny krasnal w mieście. Tym razem dedykowany Andrzejowi Waligórskiemu
Następny artykułRuszają wakacyjne remonty w 80 szkołach i 17 przedszkolach i żłobkach
Założyciel serwisu Kocham Wroclaw.