Wrocław: Powracają Wieczory Flamenco. Od teraz w nowym miejscu!

0

Wrocławski cykl Wieczory Flamenco powracają z nowym programem i w zupełnie nowym miejscu! W marcową niedzielę organizatorzy zapraszają do przepięknej Sali Witrażowej przy Purkyniego 1.

Zatańczy dla Państwa Dorota Dzięcioł z Bydgoszczy, na gitarze zagra wrocławski muzyk Damian Kowaliński, a zaśpiewa hiszpański wokalista flamenco Borja Soto. Gorące rytmy na początek wiosny.

Wieczór Flamenco: Dolores, Soto, Kowal
20.03.2022 | 17:30
Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław

Bilety: 55/44 PLN dostępne na kupbilecik.pl (http://kbq.pl/71933) oraz przed koncertem

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2eDZ2YDbG

Dorota Dzięcioł „Dolores” wokalistka, flecistka, tancerka flamenco, plastyk i instruktor pilates. Od lat zakochana we flamenco. Szkoliła się pod okiem Alicji Moreny oraz u takich tancerzy scen światowych jak: Ana Azules, Vicky Barea, Teo Barea, Matilde Coral, Mercedes Ruiz, Belen Cabanes, Merche Esmeralda, Javier Latorre, Ursula Lopez Fuensanta la Moneta, Inmaculada Aguilar, Milagros Menjibar, Mirabel Ramos. W 2013 r. ukończyła prestiżowy kurs w szkole Fundacion Flamenco Cristina Heeren w Sevilli na poziomie avanzado. Prowadziła warsztaty taneczne w ramach festiwalu Progessteron, dla Akademii Języka i Kultury Hiszpańskiej oraz w ramach licznych audycji edukacyjnych. Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Na co dzień prowadzi zajęcia taneczne w Akademii Tańca Duende Fundacji Duende Flamenco oraz w Domu Muz w Toruniu. Współtwórczyni choreografii do spektaklu „Pchła Szachrajka” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Współpracowała z zespołem Aire Flamenco obecnie związana związana z zespołem Danza del Fuego. Zrealizowała i wyreżyserowała dotychczas trzy autorskie spektakle taneczne „Andaluzyjski sen”, „Entre los dos espacios del flamenco” oraz „Obrazki z Sevilli”.

Borja Soto to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury – inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco. Lider międzynarodowego zespołu Los Duendes.

Damian Kowaliński jest pierwszym polskim gitarzystą flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli, gdzie pobierał lekcje u mistrzów tego gatunku. Obecnie mieszka w Polsce i regularnie koncertuje w kraju i za granicą z najwybitniejszymi artystami. Regularnie zaprasza muzyków i tancerzy z Hiszpanii, przybliżając polskiej publiczności sztukę flamenco w jej autentycznej formie. Damian Kowaliński to przede wszystkim czynny muzyk, ale również kompozytor i nauczyciel gitary flamenco.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdzie potańczyć we Wrocławiu? 5 klubów, które warto odwiedzić

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJakie akcesoria powinny znaleźć się w każdym sklepie motocyklowym? Tych produktów nie może tam zabraknąć!
Następny artykułKobiece trendy w hotelu The Bridge na Ostrowie Tumskim
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.