Ciężko sobie wyobrazić wakacje bez wody i piaszczystej plaży. Dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na wypoczynek jedynie w weekend, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych jezior w odległości do 60 kilometrów od Wrocławia.


Jezioro Kunickie

Jezioro Kunickie, położone jest 55 kilometrów od centrum Wrocławia. Stanowi największy zbiornik Pojezierza Legnickiego. Ma powierzchnię 95 hektarów, a jego głębokość w niektórych miejscach sięga nawet 12,5 metrów. Na środku jeziora znajduje się sporej wielości wyspa, tzw. Wyspa Mew. Do lat sześćdziesiątych istniał na niej rezerwat mewy śmieszki, który został zlikwidowany w wyniku pożaru. Jezioro jest popularnym miejscem wypoczynkowym nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale także dla wędkarzy.


Kopalnia Wrocław

Stosunkowo nowy ośrodek leży tuż za granicami miasta, w miejscowości Paniowice, w gminie Oborniki Śląskie. W Kopalni, czeka na Ciebie 18 ha terenu z dużym zbiornikiem wodnym, dmuchanym aquaparkiem na wodzie, dwoma kąpieliskami z czystą wodą, boiskami oraz beach barem. Specjalnie przystosowana Wyspa, zapewnia także możliwość zabrania z nami zwierzaków.

Więcej o tym kąpielisku możecie przeczytać w naszym osobnym tekście: tutaj


Jezioro Bielawskie

Ten sztuczny zbiornik położony u północnego podnóża Gór Sowich, znajduje się godzinę jazdy od Wrocławia. W bezpośredniej bliskości jeziora, znajdują się: basen odkryty, wodny plac zabaw, brodzik, strzeżona plaża z boiskiem, miejsce do grillowania, siłownia plenerowa, ścianka do tenisa, a także wypożyczalnia kajaków oraz rowerów wodnych. Koszt wejścia na teren basenu familijnego to 7 zł lub 4 zł w przypadku biletów ulgowych.


Staw Szczodre

To śródleśne jezioro, położone na terenie gminy Długołęka. Kąpielisko ma bardzo czystą wodę, jednak musimy pamiętać, że jest niestrzeżone. Poza rodzinami z dziećmi często możemy spotkać tutaj także wędkarzy, ponieważ dwa razy w roku staw jest zarybiany karpiami i leszczami. Ze względu na łagodne wejście do wody od strony ulicy Spacerowej i Stawowej, staw Szczodre jest także znanym miejscem wśród kajakarzy.


Biały Kościół

Duże kąpielisko, szeroka piaszczysta plaża, nowoczesne i wyposażone domki wypoczynkowe oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego i rowerów. To najważniejsze, ale oczywiście nie wszystkie atuty zmodernizowanego Ośrodka Wypoczynkowego Nad Stawami w Białym Kościele.

Atrakcyjna lokalizacja i dobrze rozwinięta turystyczna infrastruktura sprawiają, że ośrodek to nie tylko idealne miejsce dla rodzinnego relaksu nad wodą, ale też świetna baza wypadowa dla rowerzystów i wędkarzy. Z Wrocławia do Białego Kościoła można szybko i wygodnie dojechać nowoczesnymi pociągami Kolei Dolnośląskich (ok. 40 minut). Położony u podnóża malowniczych Wzgórz Strzelińskich ośrodek jest oddalony ok. 50 kilometrow od Wrocławia (7 km od Strzelina). Dojazd samochodem z Wrocławia zajmuje ok. 50 minut spokojnej jazdy drogą wojewódzką 395.

W sezonie letnim można tu korzystać z dużego kąpieliska i rozległej piaszczystej plaży. Nad bezpieczeństwem gości czuwają doświadczeni i profesjonalni ratownicy wodni, a jakość wody jest systematycznie badana przez służby sanitarne. Swoje miejsce znajdą tu również najmłodsi, dla których przygotowano nowoczesny plac zabaw oraz basen ze zjeżdżalniami napełniony wodą wodociągową. Dodatkową atrakcją są: wypożyczalnie sprzętu wodnego– kajaków i rowerów oraz boiska do plażowej piłki siatkowej.

W sezonie letnim ośrodek jest czynny codziennie od godz. 10.00 do 20.00, a goście mogą tu korzystać z nowoczesnego budynku rekreacyjnego z dużym tarasem widokowym, w którym mieści się bar i kawiarnia, toalety oraz przebieralnie.

Ośrodek dysponuje też parkingiem, bazą gastronomiczną, oraz wypożyczalnią rowerow.

W sezonie letnim odbywa się tu wiele ciekawych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Przy ośrodku znajdują się dwa stawy.

Jeden z nich przeznaczony jest na kąpielisko, natomiast drugi, górny staw dostępny jest dla wędkarzy, którzy znajdują tu m.in. na karpia, leszcza, okonia, suma lub szczupaka.

W czerwcu 2019 roku zakończyła się kompleksowa modernizacja ośrodka, a do dyspozycji gości oddano 22 nowe, 6-osobowe domki, parterowe i piętrowe. W każdym jest: łazienka, aneks kuchenny z niezbędnym wyposażeniem, telewizor, klimatyzacja oraz bezpłatny internet Wi-Fi.

Z cennikiem i regulaminem można się zapoznać na stronie owbialykosciol.pl

Zalew w Białym Kościele, to w rzeczywistości dwa zbiorniki wodne o łącznej powierzchni 20 ha, zasilane wodami Oławy i Pogródki. Dawniej tworzyły one jedno rozlewisko, które powstawało, gdy rzeka wylewała na okoliczne łąki. Nad brzegiem zalewu leży harcówka oraz ośrodek wypoczynkowy „Nad Stawami”, który zapewnia plac zabaw dla najmłodszych, a także piękny taras widokowy. Stawy w sezonie są pilnowane przez wykwalifikowanych ratowników. To również raj dla wędkarzy, którzy łatwo złapią tu karpie, sandacze, okonie, a nawet węgorze.


Staw Pierwszy Jelczański

Akwen położony jest na terenie dawnych wykopalisk żwiru i gliny, 30 km na południowy wschód od Wrocławia. Na miejscu znajdziemy piaszczystą plażę, kort tenisowy, wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz płatny parking. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane