5 pomysłów na weekend z dziećmi na Dolnym Śląsku

0

Wrocław to piękne miasto, mimo to każdy z nas ma czasem chęć trochę zmienić otoczenie i zobaczyć coś innego. Gdy i Was najdzie ochota na odkrywanie nowych miejsc w rodzinnym gronie, to koniecznie odwiedźcie jedną z atrakcji z naszej listy, a najlepiej zobaczcie je wszystkie. 

Park Bajek w Karpaczu

Coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli szukacie niebanalnego i pełnego atrakcji miejsca, gdzie Wasze dzieci będą mogły się wyszaleć, jednocześnie rozwijając swoją wyobraźnię, to koniecznie pojedźcie do Karpacza. W Parku Bajek spotkacie bohaterów takich baśni jak Jaś i Małgosia, Kot w Butach, czy Śpiąca Królewna. W ramach parku działa tor pontonowy, którym będziecie mogli zjechać wraz z dziećmi.

Adres: Wilcza 2, Karpacz

Ogród Zoologiczny w Lubinie

To, że we Wrocławiu mamy tak ogromne zoo nie oznacza, że nie warto odwiedzać innych tego typu przybytków. Waszej uwadze polecamy zoo w Lubinie. W ogrodzie zorganizowano 3 szlaki: ptaków, zwierząt wiejskich oraz zwierząt wymarłych. Każdy z nich wart jest przejścia. Co ciekawe, wstęp do ogrodu jest bezpłatny, a sam ogród jest otwarty codziennie. 

Adres: Paderewskiego 99, Lubin

Magiczna Pławna

Dwie godziny od Wrocławia znajdziecie miejsce prawdziwie magiczne, gdzie świat baśni przeplata się ze światem sztuki oraz światem dziecięcej wyobraźni. Zamek Śląskich Legend, Arka Noego i Gród Rycerski to tylko kilka z czekających na Was atrakcji. W ofercie dostępne są również warsztaty litograficzne i teatralne. 

Adres: Pławna Dolna 93, Lubomierz

Zwiedzanie Kopalni Złota

Kopalnia Złota w Złotym Stoku zaprasza małych i dużych na podróż w głąb ziemi po cenny kruszec. W ramach przygotowanych atrakcji zobaczycie samą Kopalnię, ale też i Średniowieczną Osadę Górniczą i Sztolnie. Dodatkowo w ofercie m.in. podziemny spływ łodzią, odlewanie złotych sztabek i Diamentowe Pole. Kopalnia w Złotym Stoku zapewni Waszej rodzine wielogodzinną i angażującą zabawę, która rozwinie Waszą kreatywność i napełni Wasze głowy nowymi, interesującymi faktami.

Adres: Złota 2 i Złota 7, Złoty Stok

Przytul alpaki

A może by tak spędzić czas w towarzystwie alpak? Te przesympatyczne, puchate zwierzęta pochodzą z Ameryki Południowej i bardzo lubią towarzystwo ludzi, również tych mniejszych. Podczas spaceru zwierzątka można m.in. nakarmić i oczywiście przytulić. Opiekunowie chętnie podzielą się z Wami i Waszymi dziećmi ciekawostkami o alpakach oraz opowiedzą Wam o życiu swoich podopiecznych. Te milutkie parzystokopytne czekają na Was zaledwie 45 min drogi od Wrocławia.

Adres: Krzeczyn 79h, Oleśnica

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 6 pomysłów na jednodniowe wycieczki z dziećmi w okolicach Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDrzwi Otwarte Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim!
Następny artykułOddaj odpady i w zamian odbierz sadzonkę drzewa. Przyjdź do Magnolia Park na Dzień Przyjazny Planecie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.