Jakie akcesoria powinny znaleźć się w każdym sklepie motocyklowym? Tych produktów nie może tam zabraknąć!

0

Zakupy w sklepie motocyklowym to dla każdego bikera wielka frajda. Szczególnie gdy taki sklep wyposażony jest we wszystkie niezbędne artykuły, które przydadzą się podczas długich wypraw.

Poniżej prezentujemy listę wszystkich niezbędnych produktów, które powinny być dostępne w każdym dobrym sklepie motorowym.

Kask motocyklowy, czyli fundament bezpieczeństwa

Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych elementów ubioru każdego motocyklisty jest kask. Jego głównym zadaniem jest ochrona głowy przed konsekwencjami silnych uderzeń podczas wypadku.

Kask może być też wyposażony w interkom motocyklowy, który umożliwia komunikację z innymi bikerami. Różne rodzaje kasków odnajdziemy na przykład w serwisie Dobre Sklepy Motocyklowe.

Bezpieczeństwo to podstawa — zacznij od skóry!

Bez względu na to, czy interesuje nas oferta sklepów motocyklowych we Wrocławiu, czy w innych miastach Polski, skórzana kurtka nieodzownie kojarzona jest z posiadaczami jednośladów. Dziś to już nie tylko domena harleyowców. Ochoczo korzystają z nich też posiadacze motocykli sportowych. Bez względu na to, na jakim jednośladzie się przemieszczamy, kluczowe jest bezpieczeństwo.

W razie kolizji to właśnie kurtka ulega zniszczeniu w pierwszej kolejności, chroniąc właściciela bądź właścicielkę przed bolesnymi urazami. Dobry sklep z odzieżą motocyklową powinien wyróżniać się sporą liczbą różnych rodzajów kurtek motocyklowych — od zwykłej motocyklowej ramoneski, po tekstylne kurtki z ochraniaczami i Gore Texem.

Spodnie i buty motocyklowe — podstawowe wyposażenie sklepu dla motocyklistów

Podobnie jak kurtka, spodnie i buty motocyklowe pełnią niezwykle istotną funkcję ochronną. Odzież na motor musi być wykonana w taki sposób, aby w razie wypadku przyjmowała na siebie maksymalnie jak najwięcej siły kinetycznej. Spodnie motocyklowe charakteryzują się bardzo trwałym materiałem (skóra, denim, tekstylia), zaś cała ich struktura jest dodatkowo wzmocniona.

Identycznie jest w przypadku butów motocyklowych, które poza wygodą i komfortem, muszą oferować także jak najwyższy poziom ochrony. Dlatego też spodnie i buty są nieodzownym elementem wyposażenia każdego dobrego sklepu z odzieżą motocyklową.

Rękawice, czyli profesjonalna ochrona dłoni

Jazda motocyklem jest niezwykle satysfakcjonująca, ale ze względu na swoją dynamikę, zdecydowanie mniej bezpieczna od poruszania się samochodem. Z tego powodu szczególną uwagę należy poświęcić na odpowiednią ochronę rąk.

Rękawice na motor

Rękawice motocyklowe muszą zapewniać pewny chwyt, ponieważ wystawione są na działanie różnych warunków atmosferycznych. Równie ważną cechą rękawic motocyklowych jest zapewnienie maksymalnego komfortu. Dobry sklep motocyklowy powinien posiadać w swojej ofercie dużą ilość rękawic — zarówno tych skórzanych, jak i tekstylnych.

Dlaczego w sklepie motocyklowym muszą być akcesoria?

Podczas wojaży na jednośladzie, łatwo o usterkę, która może wyeliminować maszynę z dalszej trasy. To właśnie z tego powodu tak istotne jest to, aby sklep motocyklowy był wyposażony w akcesoria do jak największej liczby motocykli.

Najlepszy sklep motocyklowy to taki, który daje możliwość zamówienia takiego dodatkowego wyposażenia przez internet i dostarczenia go do jednego z sieci sklepów partnerskich. Właśnie tak działają Dobre Sklepy Motocyklowe. Co więcej, zamawiając części z opcją dostawy do sklepu, możliwy jest później zakup tylko tych produktów, które okażą się najpotrzebniejsze — nie musimy zakupić wszystkich elementów, jakie zamówiliśmy online.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Na Dworcu Głównym PKP i w Galerii BWA powstała poczekalnia dla uchodźców. Noclegi i przestrzeń dla matek z dziećmi
Następny artykułWrocław: Powracają Wieczory Flamenco. Od teraz w nowym miejscu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.