Wrocław: Duże podwyżki czynszu w mieszkaniach TBS!

0

Ostatnie miesiące przyniosły bardzo duży wzrost cen energii, towarów i usług w Polsce. Te podwyżki dotykają bezpośrednio również TBS Wrocław.

Spółka informuje, że musi wypowiedzieć dotychczasową stawkę czynszu za metr kwadratowy mieszkania dla wynajmujących.

Od 1 czerwca 2022 r. będą obowiązywały nowe, wyższe stawki czynszu za wynajem mieszkania w TBS Wrocław, a od 1 marca br. nowe, wyższe stawki zaliczek za ogrzewanie mieszkań i ciepłą wodę. Ta ostatnia zmiana dotyczy tylko tych najemców, którzy wynajmują mieszkania w budynkach ogrzewanych przez kotłownie gazowe. 

,,Prosimy o przyjęcie tej informacji z wyrozumiałością. Wiemy, że podwyżka stawki czynszu może być dla Państwa trudna. Podjęliśmy tę decyzję tylko dlatego, że wymusza to na nas sytuacja gospodarcza panująca w Polsce. Poziom inflacji w Polsce jest najwyższy od kilkunastu lat. Widać to po rosnących cenach w sklepach, po większych kosztach usług (na przykład remontowych) i materiałów (w tym budowlanych). Bardzo mocno wzrosły ceny energii i paliw (np. gazu) w rachunkach, które wystawiają spółki Skarbu Państwa.” – informują przedstawiciele TBS.

Od lipca 2020 r., przez blisko 2 lata utrzymywana była bez zmian stawka czynszu za metr kwadratowy mieszkania wynajętego w TBS Wrocław. Niestety, spółka nie jest w stanie pozostawić stawek czynszu na dotychczasowym poziomie. Przez galopujący wzrost cen np. remontów i napraw, ponoszone są coraz większe koszty realizacji swojego podstawowego zadania, czyli modernizacji oraz utrzymania budynków, mieszkań, terenów zielonych i placów zabaw.

Koszty finansowe, które ponosi TBS w związku z podniesieniem stóp procentowych, wzrosły o 780%. 

Mieszkańcy wyliczają, że za metr kwadratowy mieszkania będą płacić 20,43 zł zamiast dotychczasowych 15,90 zł. Wzrosły również opłaty za media. Koszty wynajmu 50m mieszkania mogą wzrosnąć o nawet 400zł!

mat. Zarząd TBS Wrocław Sp. z o.o.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNa wschodzie Wrocławia powstaje duże centrum handlowe. Otwarcie już wiosną!
Następny artykułRuszyły bezpłatne zimowe spacery po nieznanych osiedlach Wrocławia!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.