Ruszyły bezpłatne zimowe spacery po nieznanych osiedlach Wrocławia!

0

Co kryją w sobie odległe wrocławskie osiedla? Wrocławska Fundacja Filmowa i Profit Development zapraszają na 3 spacery zimowe z przewodnikami po Tarnogaju, Jagodnie i Nowym Dworze. Sprawdź harmonogram!

21 stycznia rozpoczął się bogaty program wydarzeń dla osiedli oddalonych od ścisłego centrum Wrocławia. W lokalnym otoczeniu trwa Wywczas 2.0, czyli cykl 27 wydarzeń dedykowanych Tarnogajowi, Jagodnie i Nowemu Dworowi. 

Na każdym z osiedli przewiadziano aż 5 rodzajów aktywności sprzyjających sąsiedzkiej integracji. Będą to łącznie 3 koncerty połączone z akcjami charytatywnymi, 9 pokazów w ramach Sąsiedzkich Klubów Filmowych, 9 porannych kreatywnych warsztatów dla dzieci i rodziców, 3 zimowe spacery po nieznanych osiedlach oraz 3 sąsiedzkie kolacje. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy – wystarczy tylko zapisać się poprzez formularz na stronie: wrocff.com.pl/wywczas/

Jagodno do odkrycia

Jak powstało Jagodno? 13 lutego o 12:00 po tym “osiedlu do odkrycia” oprowadziły animatorka kultury i badaczka, Barbara Celebucka i Maciej Wlazło, który tropi ślady dawnego Wrocławia, prowadząc blog Beard of Breslau. Mimo, że to osiedle jest nieco oddalone od centrum Wrocławia, jego historia, teraźniejszość i przyszłość silnie wiąże się właśnie z centrum miasta. Uczestnicy poznali jego historię, prześledzili rozwój i zmiany architektoniczne jakie dynamicznie zaszły przez prawie sto lat. Od wsi poprzez peryferyjne osiedle wielkiego miasta. 

Czy wiesz gdzie jest Osiedle Henrykowskie?

Kilka dni później, bo 20 lutego przewodniczka miejska i mieszkanka Tarnogaju, Anna Tomaszewska oraz historyk sztuki i architektury, Krzysztof Ziental pokazali, czym było Osiedle Henrykowskie na Tarnogaju, gdzie powstawały niegdyś kompleksowe założenia mieszkaniowe dla wprowadzających się robotników nowych fabryk. Uczestnicy poznali historię tego założenia i jego rozwój, zahaczając o sąsiedzkie historie i nostalgiczne wspomnienia.

Nowy Dwór: Życie w wielkiej płycie

Dla jednych spadek PRL-u, na którym nigdy nie zamieszkają, dla innych wymarzone miejsce do życia. Dzisiaj, jedno z największych wrocławskich osiedli, wydaje się osiągać szczytowy moment swojej historii. 27 lutego obraz wielkiej płyty na Nowym Dworze zmieni się dzięki spotkaniu z Albertem Miściorakiem. W jakim więc kierunku Nowy Dwór podąży tym razem? Organizatorzy zapraszają do sprawdzenia! 

Jak wziąć udział w działaniach? Informacje praktyczne

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy, które można dokonać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej  wrocff.com.pl/wywczas. Miejsca zbiórki na każdy ze spacerów podane są przy zapisach. 

Ponadto wszystkie informacje znajdują się na Facebooku Wrocławskiej Fundacji Filmowej, zebrane w trzech wygodnych wydarzeniach: Jagodno, Tarnogaj i Nowy Dwór

Dołącz do Wywczasu i zaproś sąsiadów!

_____

Czym jest Wywczas?

To cykl organizowany przez Wrocławską Fundację Filmową dzięki Profit Development – wrocławskiej firmie deweloperskiej od 19 lat budującej nowe mieszkania we Wrocławiu, Łodzi i Warszawie. Deweloper chętnie angażuje się
w ciekawe projekty społeczno-kulturalne i działalność charytatywną. Tworzy przestrzeń do życia i wspiera tworzenie przestrzeni dla kulturalnej aktywności mieszkańców, młodych twórców i lokalnych biznesów. Edycja zimowa jest już drugim sezonem aktywności na wrocławskich osiedlach. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Duże podwyżki czynszu w mieszkaniach TBS!
Następny artykułRóżne odcienie kobiecości. Wyjątkowa wystaw „DNA Kobiet” w Sky Tower!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.