8 miejsc, które warto zobaczyć na obrzeżach Wrocławia

0

Szukasz ciekawych miejsc na obrzeżach Wrocławia lub w niewielkiej odległości od miasta? W tym artykule chcieliśmy podzielić się naszymi ulubionymi miejscówkami wycieczkowymi. Wokół Wrocławia znaleźć można całą masę niesamowitych lokacji i ukrytych perełek. 

Pomysł na krótki spacer — Smolec i ruiny XIV-wiecznego zamku

Koneserzy dolnośląskich zabytków z pewnością zachwycą się Smolcem. Jest to małe miasteczko, do którego dostać się można autem, jadąc ledwie kilkanaście minut z Wrocławia.

Tam, ukryty między budynkami, znajduje się zrujnowany zamek z XIV wieku. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adam (@adam.stonyrr)

Jezioro Dziewicze i Jezioro Panieńskie

Jeśli szukasz pięknych zielonych terenów leśnych oraz rozlewisk, wybierz się nad Jezioro Dziewicze i Jezioro Panieńskie. Są to rozlewiska starorzecza rzeki Oławy. Doskonała lokalizacja dla miłośników spacerów, czy też wędkowania. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Flosinskae (@flosinskae)

Kotowice i Siechnice

W Kotowicach warto wybrać się na wieżę widokową, z której rozpościera się piękny widok na lasy i pobliskie miejscowości. Z Kolei w Siechnicach znaleźć można ciekawe miejsca, takie, jak Śluza Oława, będąca hydrotechniczną zabytkową konstrukcją. W Siechnicach liczne są także rowerowe leśne szlaki, a także kąpielisko Błękitna Laguna. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marta Filipek (@marcik2986)

Jelcz-Laskowice — kąpielisko, piękne lasy i tereny spacerowe

Jelcz-Laskowice znajduje się kilkanaście minut od Wrocławia i jest to miasteczko otoczone pięknymi lasami. W szczególności warto wybrać się nad lokalne jezioro kąpielisko. Przez pobliski las płynie rzeka Smortawa, a wokół znajduje się wiele malowniczych szlaków — idealnych zarówno dla rowerzystów, jak i spacerowiczów.

Zalew Bajkał obok Kamieńca Wrocławskiego

Przy starym korycie rzeki Odry, sąsiadującym ze wsią Kamieniec Wrocławski, znajduje się zalew Bajkał. Wokół pełno jest pięknych terenów zielonych, doskonałych na piesze wędrówki. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @z_dala_od_miejskiej_dzungli

Samotwór — pałac i niedaleko Dolina Bystrzycy

Tuż pod Wrocławiem, w miejscowości Samotwór znaleźć można piękny pałac stojący na skarpie w zakolu rzeki Bystrzycy. Budynek otoczony jest niewielkim, aczkolwiek uroczym parczkiem. Samotwór oferuje wiele sympatycznych miejsc spacerowych, a niedaleko znajduje się także park krajobrazowy Dolina Bystrzycy. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez laaupka (@laaupka)

Trzebnica i okoliczne Góry Kocie

Do Trzebnicy warto wybrać się z wielu powodów, a jednym z nich jest piękne położenie tego miasteczka. Najważniejszym zabytkiem w mieście jest zespół klasztorny z bazyliką Św. Jadwigi i Bartłomieja. Zdecydowanie polecamy także udać się do Lasu Bukowego, położonego wśród stawów. A dla miłośników spacerowania po górach, doskonałą opcją będzie wycieczka na tzw. „Kociaka”, czyli szczyt Winnej Góry. 

Pas Wzgórz Trzebnickich nazywany jest także Górami Kocimi i oferuje on piękne widoki, doskonałe na jednodniową wycieczkę z Wrocławia. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pomysł na weekend majowy: Odwiedź Twierdzę Srebrna Góra 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł7 miejsc we Wrocławiu, w których poczujesz się jak Sherlock Holmes
Następny artykułWrocław: Rusza Nocny Targ Tęczowa! [KONCERTY, OUTDOOROWE STUDIO TATUAŻU, KINO, BARBER i STREFA GASTRO]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.