Różne odcienie kobiecości. Wyjątkowa wystaw „DNA Kobiet” w Sky Tower!

0

Czasem silna i dominująca, niekiedy nieśmiała oraz delikatna – temat kobiety w sztuce jest ponadczasowy i niezmiennie przyciągający. Develia zaprasza do Sky Tower na najnowszą edycję wystawy „DNA Kobiet”, której tematem jest wizerunek płci pięknej w oczach współczesnych artystek i artystów.

Kobiety w ramach wystawy „DNA Kobiet” przedstawiane są w różnych ujęciach i stylistyce. Portrety mają zarówno formę wyrazistych aktów, jak i subtelnych przedstawień. Prezentowane prace ukazują również bogactwo technik stosowanych przez współczesnych artystów – malarstwo monochromatyczne, budowane intensywnością jednej barwy czy też stonowane kompozycje, zachwycające unikalnymi połączeniami kolorów.

 – Na wystawę składa się ponad 20 prac, m.in. autorstwa Moniki Dałek, Joanny Misztal, Magdaleny Serwin czy też Edwarda Kaczmarskiego. W sztuce nie ma jednego i prawidłowego obrazu kobiety – każda artystka i każdy artysta odbiera ten motyw lub portretowaną postać przez pryzmat siebie, swoich doświadczeń, wiedzy, upodobań. Dzięki temu możemy podziwiać naprawdę przekrojowe ekspozycje, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić również uwagę na dzieła malowane przez mężczyzn i ich rozumienie kobiecości – zachęca Pamela Beczek, manager Galerii DNA.

Develia od dłuższego czasu angażuje się w inicjatywy promujące utalentowanych, polskich artystów. Współczesna sztuka nas inspiruje, dlatego chcemy poszerzać jej zasięg i uczynić ją dostępną dla wszystkich. Nasze obiekty komercyjne, takie jak m.in. Sky Tower, znakomicie sprawdzają się jako miejsca prezentowania twórczości o różnej tematyce. Cieszymy się, że możemy współtworzyć i wspierać kulturowo Wrocław – komentuje Magdalena Wiewiór, zastępca dyrektora departamentu marketingu Develia S.A.

Wszystkie prezentowane dzieła sztuki pochodzą z kolekcji jednego z najemców Sky Tower, Galerii DNA.

Wystawę można podziwiać w Punkcie Widokowym w godzinach jego otwarcia. Jest dostępna dla wszystkich odwiedzających.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Sky Tower odbędzie się Dogowystawa! Pieski do adopcji

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRuszyły bezpłatne zimowe spacery po nieznanych osiedlach Wrocławia!
Następny artykułGdzie zjeść we Wrocławiu dobre sushi? 6 miejsc, które polecamy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.