W Sky Tower odbędzie się Dogowystawa! Pieski do adopcji

0

Wiele zwierząt z lokalnych schronisk czeka na własny, ciepły dom. Wszystkie gotowe są obdarzyć nowych właścicieli bezwarunkową miłością. Develia postanowiła zorganizować akcję społeczną na rzecz pomocy czworonogom z miejscowych placówek adopcyjnych.

Wyjątkową ekspozycję zdjęć będzie można oglądać od 21 lutego do 31 marca br. w Sky Tower.

„Dogowystawa” to inicjatywa, która ma wesprzeć schroniska funkcjonujące na terenie Wrocławia i okolic w działaniach obejmujących pomoc w znalezieniu zwierzętom nowych właścicieli. Każdego dnia do placówek przybywają nowi podopieczni. – Na ten moment w schronisku znajduje się ok. 85 psów. Praktycznie codziennie przyjmujemy nowe zwierzęta – podkreśla Aleksandra Cukier ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Z powodu przepełnienia opiekunowie nie są w stanie zapewnić czworonogom większej uwagi czy czułości, których tak bardzo potrzebują. – Wraz ze wzrostem ilości  psów, które trafiają pod naszą opiekę, coraz bardziej odczuwamy brak czasu na realizację wielu zadań związanych z prowadzeniem fundacji – dodaje Miron Chmielewski z Fundacji Pomocy Zwierzętom MUTUZALKI. Dlatego firma Develia, ogólnopolski deweloper będący właścicielem Sky Tower, zdecydowała się na pomoc schroniskom w zwiększeniu szans porzuconych psów na adopcję.

Podczas wystawy zostaną zaprezentowane efekty sesji fotograficznych wykonanych w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu oraz Fundacji Pomocy Zwierzętom MUTUZALKI.

– Poprzez naszą inicjatywę chcemy wspomóc lokalne schroniska oraz zachęcić mieszkańców Wrocławia i okolic do adopcji zwierząt. Wspieraliśmy w przeszłości Fundację Pomocy Zwierzętom MATUZALKI, teraz kontynuujemy nasze działania. Realizacja zdjęć odbyła się w przyjaznej i bezpiecznej dla psów atmosferze. Mamy nadzieję, że akcja okaże się cenną pomocą dla działalności placówek, a podopieczni schronisk będą mogli odzyskać to, co dla nich najważniejsze – bezpieczny, troskliwy i kochający dom  – komentuje Jagoda Najwer, junior marketing manager w Develia S.A.

Bezdomność zwierząt to w Polsce wciąż duży i nierozwiązany problem. Szacuje się, że tylko w schroniskach mieszka ich ponad 100 tysięcy. „Dogowystawa” to idealna okazja do zastanowienia się, jak każdy z nas mógłby przyczynić się do poprawy ich losu.

Wystawę będzie można oglądać od 21.02 do 31.03 br. w łezce eventowej Sky Tower codziennie w godzinach otwarcia centrum. Wstęp wolny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu – nieznane oblicze

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeekendowy powrót gratis w pociągach Kolei Dolnośląskich!
Następny artykułKarnawał 2022 we Wrocławiu. Gorączka sobotniej nocy w hotelu nad Odrą!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.