Gdzie zjeść we Wrocławiu dobre sushi? 6 miejsc, które polecamy

0

Nie każdy przepada za surową rybą w połączeniu z miękkim ryżem. Mimo skrajnych opinii, sushi jest już jednym z popularniejszych dań w Europie. Przywędrowało ono do nas z Japonii. Swoją popularność zawdzięcza rozpowszechnieniu się buddyzmu, który nakazywał powstrzymywanie się od spożywania mięsa. 

We Wrocławiu jest wiele świetnych miejsc, w których możecie zjeść to japońskie danie i przy okazji nie zbankrutować. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych (Naszym zdaniem) restauracji, które może Was przekonają do polubienia sushi.

Sushi Corner

Restauracja działa już od 10 lat. Sushi master kierują się zasadami, aby serwować pyszne jedzenie z najlepszych składników. Dania są przygotowywane tuż przed dowozem do klientów, aby jak najdłużej zachowały swoją świeżość.

Sushi Corner organizuje również warsztaty z robienia sushi. Można do nich zajrzeć na ulicę Włodkowica 12a, gdzie profesjonalna obsługa zapewni Wam miło spędzony czas. To świetne miejsce na randkę! A ceny nie są tak wysokie, jak myślicie.

Więcej informacji: tutaj

Gdzie zjeść dobre sushi we Wrocławiu?
Fot. Sushi Corner

Noriko Sushi

Miejsce wyróżniające się spośród innych tym, że zjecie tutaj sushi w stylu Yoroppa. Kucharz – Marcin Jasiura – wykorzystuje do swoich unikalnych dań całą rybę, która pochodzi z europejskich akwenów, ale obrabia ją za pomocą japońskich technik. Przede wszystkim kucharzowi chodzi o to, aby klienci odczuli piąty smak, mniej znany naszym podniebieniom – umami.

Menu jest układane pod sezon, co trzy miesiące zmieniane. Znajdziecie również menu tastingowe, które urozmaicane jest rzadszymi składnikami, jak: cytryna morska, biały tuńczyk – albakor czy małe kalmary.

Noriko Sushi znajdziecie na Placu Wolności 7.

Więcej informacji: tutaj

Gdzie zjeść dobre sushi we Wrocławiu?
Fot. Noriko Sushi

Yemsetu

Świetna atmosfera, radość i głośna rozmowa! W Yemsetu każdy naje się do syta. Restauracja oferuje bogate menu. Oprócz sushi znajdziecie także przystawki – różnorodne sałatki czy krewetki w tempurze. Ceny są atrakcyjne dla każdego! Ludzie cenią sobie to miejsce za przyjazną i luźną atmosferę, za pyszne sushi oraz ramen i dużą ilość dodatków.

Restauracja znajduje się w dwóch lokalizacjach: na Placu Piłsudskiego 5 lub na Życzliwej 5.

Więcej informacji: tutaj

Gdzie zjeść dobre sushi we Wrocławiu?
Fot. Yemsetu

Suszarnia Sushi & Bar

Jedno z tych miejsc we Wrocławiu, z którego wyjdziecie najedzeni i szczęśliwi. Suszarnia ma wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów. Chwalona jest nie tylko za smaczne jedzenie, ale również za jego podanie oraz znakomitą obsługę klienta. Urozmaicone menu jest dużą zaletą tego miejsca!

Suszarnia znajduje się na ulicy Czarnieckiego 13. Można skorzystać również z dostawy do domu.

Więcej informacji: tutaj

sushi we Wrocławiu
Fot. Suszarnia

Maiko Sushi

Restauracja oprócz klasycznego sushi, oferuje również zestawy vege lub zupy wypełnione po brzegi dodatkami. Można wpaść do Maiko na świetne lunche, w bardzo korzystnej cenie. W menu znajdziecie także sałatki oraz japońskie pierożki gyōza.

Restauracja mieści się na ulicy Zakładowej 20F/U1. Skorzystać warto również z opcji dowozu sushi do domu.

Więcej informacji: tutaj

restauracje we Wrocławiu
Fot. Maiko Sushi

Izakaya Sushi i Ramen

Sushi jest przygotowane z pasji oraz z miłości do japońskiej kuchni i azjatyckich produktów. Restauracja cieszy się dobrymi opiniami wśród ludzi. Klienci zachwycają się wyglądem dań, ich smakiem, świeżością. Ponadto Izakaya dostarcza zamówienia do domu w świetnym czasie.

Menu jest bogate w różne dania, także z myślą o najmłodszych. Znajdziecie menu kids, w którym dostępne są panierowane kurczaki lub azjatyckie pierożki z pieczonym jabłkiem.

Restauracja znajduje się na ulicy Wita Stwosza 3.

Więcej informacji: tutaj

jedzenie Wrocław
Fot. Izakaya Sushi I Ramen

Czytaj także: TOP 5 uroczych kawiarni na randkę we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRóżne odcienie kobiecości. Wyjątkowa wystaw „DNA Kobiet” w Sky Tower!
Następny artykuł05. Bloki PRL-u – adwokat diabła. Manhattan na bis!