7 najpiękniejszych miejsc na spacer we Wrocławiu [MAPKA]

0
fot. Jarek Ciuruś

Gdzie we Wrocławiu można odpocząć od zgiełku wielkiego miasta i tłumu ludzi? Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy 7 miejsc, które nadają się na spacer we Wrocławiu.

Bulwary nad Odrą

Bulwary usytuowane nad Odrą dają trochę wytchnienia w samym centrum miasta. Nowocześnie zaprojektowane deptaki, gdzie możemy znaleźć różne ławki czy duże schody do posiedzenia na słoneczku przyciągają sporo ludzi. W sąsiedztwie bulwarów znajdziemy także najważniejsze atrakcje Wrocławia takie jak Panorama Racławicka, Ostrów Tumski oraz Hala Targowa. W trakcie spaceru możemy zajrzeć także do urokliwej Zatoki Gondoli lub skorzystać z letniego rejsu po Odrze. Bulwary są jednymi z najbardziej rozchwytywanych przez turystów miejsc na spacer.

A skoro już o Odrze mowa, to koniecznie sprawdźcie polecane przez nas wypożyczalnie kajaków i sprzętu wodnego:
https://kochamwroclaw.pl/kajakiwroclaw/

Wyspa Słodowa

Jedno z najbardziej znanych miejsc w całym Wrocławiu. I choć większości nie kojarzy się ono z idealnym miejscem na spacer, ale z imprezową oazą studencką, to wystarczy odwiedzić Wyspę Słodową o innej porze niż piątkowy wieczór i można się nieźle zdziwić. Znajdziemy tam ciche miejsce idealne do posiedzenia na ławeczce, a obok nas spacerować będą matki z dziećmi. Można tam podziwiać ładne widoczki, posiedzieć w ciszy oraz znaleźć świetne spoty do robienia zdjęć.

Park Szczytnicki

Największy park jaki można znaleźć we Wrocławiu. Ulokowany w bezpośrednim sąsiedztwie centrum jest świetną opcją dla turystów, którzy nie znają miasta. Park Szczytnicki można łatwo znaleźć bez zbytniego oddalania się od centrum. Do tego w parku znajdziemy nie tylko tereny zielone, ale także liczne atrakcje takie jak wrocławskie ZOO. Rozległe tereny zielone, place zabaw dla najmłodszych- to tylko niektóre z atrakcji jakie ma do zaoferowania park. Niestety, główną przeszkodą w cieszeniu się piękną pogodą na jego terenie są turyści i tłumy jakie odwiedzają pobliskie atrakcje.

fot. visitwroclaw.eu

Ogród Japoński

Ogród Japoński znajdujący się we Wrocławiu to jedno z lepszych miejsc na spacer. Działa relaksująco oraz pomaga zapewnić spokój ducha. Pewnie nie raz po dniu pełnym wrażeń jedyne co chcecie robić to odpocząć w cieniu drzew na ławeczce z książką w ręce? Jeśli tak to Ogród Japoński jest dla Was strzałem w dziesiątkę!

Park Słowackiego

Ten park mieści się w ścisłym centrum Wrocławia i tworzy unikalną zieloną przestrzeń potrzebną mieszkańcom. Jest to jedno z lepszych miejsc na spacer lub piknik. W parku znajdziemy zarówno zacienione zaułki, jak i słoneczne polany. Park jest duży i można w nim nie tylko leniuchować, ale też aktywnie spędzać czas. Dodatkowo, z samego parku mamy blisko do Panoramy Racławickiej, Placu Dominikańskiego oraz Odry.

Ostrów Tumski

Jedno z najbardziej znanych miejsc we Wrocławiu. To jednak nie oznacza, że Ostrów Tumski nie nadaje się do wiosennych spacerów. Klimat jaki można spotkać na wyspie jest niepowtarzalny, szczególnie wieczorami. Co prawda, w czasie wakacji Ostrów przeżywa oblężenie turystów, lecz znalezienie lepszego momentu na wizytę nie jest takie trudne.

Więcej o spacerze po Ostrowie Tumskim i jego historii pisaliśmy tutaj:
https://kochamwroclaw.pl/ostrow-tumski-dawniej-dzis-trasa-spacerowa-mapa/

Ostrów Tumski

Ogród Botaniczny

Jedno z najlepszych miejsc na spacer. Zachwyci nie tylko szukających wytchnienia, lecz także tych zainteresowanych przyrodą. Piękna pogoda oraz niebanalne kompozycje roślinne od razu pozwalają człowiekowi się zrelaksować, a w dodatku Ogród Botaniczny usytuowany jest blisko ścisłego centrum. Ogród prezentuje się zjawiskowo zarówno w środku słonecznego lata, jak i w chłodniejsze wiosenne poranki. Jest to świetna opcja dla turystów chcących trochę odpocząć, choć w samym środku sezonu może tam być tu więcej osób.

Poniżej mapka wymienionych w artykule miejsc:

A jakie miejsca Wy polecacie na spaceru? Dajcie nam znać w komentarzach co sądzicie o naszych propozycjach i które z nich uważacie za najatrakcyjniejsze.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane