Wrocław: 5 najciekawszych tras rowerowych na wiosenną przejażdżkę

0
a

Wraz z nastaniem pięknej wiosennej pogody, zaczyna się długo wyczekiwany sezon rowerowy. Wrocławianie oraz turyści przyjeżdżają do Wrocławia, żeby pokonać kilometry na rowerze z cudownym widokiem. Tras rowerowych jest naprawdę wiele, zarówno tych rekreacyjnych, jak i dla sportowców.

Najnowsza wersja mapy Wrocławia dla rowerzystów jest już dostępna. Wydał ją Urząd Miejski we współpracy z wydawnictwem Plan. Gdzie wybrać się na rower we Wrocławiu? Przygotowaliśmy 5 tras rowerowych dla wszystkich wrocławian oraz turystów.

Wycieczka rowerem wzdłuż rzeki Ślęzy, Parku Grabiszyńskiego, Parku Tysiąclecia i przez Las Pilczycki

Długość trasy wynosi 28 km. Rozpoczyna się ona w parku Grabiszyńskim, do którego przylega rzeka Ślęza.

Jadąc wzdłuż niej, przecina się m.in.: Lasek Oporowski, Park Tysiąclecia, Stadion Miejski, Park przy ul. Mącznej, Las Pilczycki oraz sporej długości wały rzeczne i kilka stawów. Niedaleko ujścia rzeki Ślęzy do Odry podziwiamy piękny Jaz Rędzin. To świetna droga na relaks i ładne widoki. Zobacz mapę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @jestem_konrad

Trasa EuroVelo 9

Trasa rowerowa EuroVelo 9 przechodzi przez Wrocław w osi północ-południe. Przebiega przez ścisłe centrum miasta, obok dworca kolejowego, a także niedaleko lotniska.

Wjazd jest od północy: ul. Pawłowicka, Azaliowa, Przedwiośnie. Trasa przebiega między innymi przez: Mosty Jagiellońskie, Most Szczytnicki, wzdłuż pl. Grunwaldzkiego, przejazd przez Most Grunwaldzki, Park im. J. Słowackiego, czy Promenadę Staromiejską do ul. Świdnickiej. Zobacz mapę: tutaj

Trasy rowerowe we Wrocławiu
Fot. noclegowo.pl

Wycieczka rowerowa do Trzebnicy

To idealna trasa dla wszystkich lubiących podmiejskie wyjazdy. Szlak zaczyna się od ulicy Żmigrodzkiej. Droga jest prosta, przyjemna, bez żadnych utrudnień. W Trzebnicy można się zrelaksować przy pięknych Trzebnickich Stawach.

Po zwiedzeniu Trzebnicy, następuje powrót do Wrocławia przez klimatyczny Las Bukowy, a potem polnymi drogami w stronę miejscowości Brochocin. Następnie mija się Pierwoszów, Siedlce i do miasta. Trasa przeznaczona dla rowerów górskich.

Odkryj Leśnicę!

33 km wycieczka po zabytkach centrum i zachodniej części Wrocławia. Leśnica stanowi zieloną oazę na mapie Wrocławia.

Start trasy na pięknym Placu Solnym. Nadaje się ona dla każdego, ponieważ w większości prowadzi po ścieżkach rowerowych. Zobacz mapę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tom Sart (@sart.foto)

Poznaj historię Wrocławia!

Trasa rowerowa Twierdzy Wrocław to duża, 54 km pętla wiodąca przez większość zabytkowych obiektów militarnych wewnętrznego pierścienia obronnego miasta. Na szlaku znajdziemy liczne schrony i forty piechoty.

Jadąc rowerem zahaczycie między innymi o: schrony kompanii piechoty (przy ul. Pełczyńskiej, ul. Redyckiej, przy Cmentarzu Żydowskim), forty (na Lisiej Górze, przy ul. Polanowickiej, ul. Żmirodzkiej, na Górze Owsianka), schrony mobilizacyjne z okresu I wojny światowej, czy pozostałości po stanowiskach obrony przeciwlotniczej w Lesie Rakowieckim.

Na trasę Twierdzy Wrocław polecany jest rower trekkingowy bądź turystyczny. Na kilku odcinkach jest dość duże natężenie ruchu (np. ul. Kowalska, Redycka, Pełczyńska). Zapoznaj się ze szczegółowym planem trasy i miejsc do zobaczenia na niej, dzięki przewodnikowi „Obiekty militarne Wrocławia„.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Erich Brunner (@feldpost1914)

 

Czytaj także: Gdzie we Wrocławiu wybrać się na rower? Lista najciekawszych tras rowerowych

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBurleska zawita do Wrocławia – „Babylon Breslau”
Następny artykułWrocław: Bezpłatne Targi Kosmetyków Naturalnych – EKOCUDA, już w weekend!