Gdzie we Wrocławiu wybrać się na rower? Lista najciekawszych tras rowerowych

0

Wrocław posiada aż 1100 km tras rowerowych. Są to m.in drogi dla rowerów, trasy prowadzące po wałach przeciwpowodziowych czy też ścieżki w parkach. Rowerzyści mogą skorzystać z 9200 miejsc postojowych i około 20 stacji naprawczych.

Dobra pogoda sprzyja rowerowym wycieczkom. Gdzie można się wybrać? Wybraliśmy dla was najciekawsze trasy. 

Trasa rowerowa wokół Wrocławia

Jeżeli marzy nam się dłuższa wycieczka bez potrzeby opusczania miasta – idealna będzie trasa otaczająca Wrocław. Do przejechania jest aż 38 km, co, w zależności od tempa, zajmie nam od 2 do 4 godzin. Co więcej trasa zaplanowana jest tak, że mniej więcej co godzinę możemy zrobić przerwę w jednym w wrocławskich parków – Skowronim, Południowym czy Biskupińskim.  

Wrocław Odrą

 

To kolejna długa trasa na naszej liście. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie ze wszystkich dostępnych wokół Odry ścieżek – może wynieść aż 27 km. Trzeba jednak uważać, bo po drodze występują miejsca, gdzie trzeba zejść z roweru i go przeprowadzić, aby nie narazić się na niepotrzebny mandat. Warto rozpocząć spod Muzeum Narodowego i też tam zakończyć wycieczkę – wtedy żaden brzeg nie pozostanie nam obcy. 


Wyprawa do Lasu Pilczyckiego

 

Warto czasem zostawić za sobą miasto i wyruszyć w stronę Lasu Pilczyckiego. Trasa wynosi 18 km. Warto zwrócić uwagę na przewidywaną pogodę – ścieżka biegnie przez las, gdzie po deszczu może nas zaskoczyć błoto. Świetna trasa aby wypocząć i oderwać się od miejskiego zgiełku. 

 

Pętla wokół Wielkiej Wyspy

 

Przyjemna trasa, która nadaje się także na spacery. Jedna pętla to około 13 km. Trzeba uważać, gdy trasa przecina ulicę Mickiewicza, Kochanowskiego i Wróblewskiego. Zacząć można spod wrocławskiego zoo, ale też z dowolnego punktu. Przerwę warto zrobić z pewnością w Parku Biskupińskim. 

 

Z krańca na kraniec 

 

Jeżeli chcemy przejechać cały Wrocław warto spróbować pokonać trasę Leśnica – Psie Pole. Po drodze warto zwiedzić Stary Cmentarz Żydowski. Za wysokimi murami porośniętymi gęstym bluszczem kryje się jedno z najbardziej tajemniczych miejsc we Wrocławiu. Sama trasa wynosi (jeżeli zakładamy zrobienie kółka) aż 46 km. 

To jedne z najciekawszych tras. Warto samemu wsiąść na rower i znaleźć tą, która najbardziej nam odpowiada. Wrocław zdecydowanie sprzyja rowerowym wycieczkom. 

Zarówno na wycieczki po mieście jak i poza miasto idealnie nadaje się rower elektryczny miejski marki Muvike. Można na nim swobodnie zwiedzać Wrocław jak i podróżować poza centrum miasta. Idealnie sprawdza się też na drogach szutrowych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTu zjesz najlepszy makaron we Wrocławiu. Poznaj wyniki Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej!
Następny artykułBezpłatne rejsy po Odrze i Oławie – River Day 2019