Tu zjesz najlepszy makaron we Wrocławiu. Poznaj wyniki Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej!

0

Pierwsza edycja Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej już za nami! Wydarzenie miało swoją premierę od 26 czerwca do 3 lipca w dwudziestu restauracjach we Wrocławiu. W bitwie mógł wziąć udział każdy lokal gastronomiczny we Wrocławiu. Jedynym warunkiem było serwowanie w lokalu dań z makaronem.

Wrocławska Bitwa Kulinarna na makarony odbyła się w dniach 26 czerwca – 3 lipca. 20 lokali walczyło o tytuł miejsca serwującego najlepszy makaron we Wrocławiu. W wydarzeniu wzięło udział blisko 500 osób, które oceniły przynajmniej jeden makaron.

Łącznie zebrano ponad 900 ocen!

Tak duża frekwencja cieszy organizatorów wydarzenia i restauratorów, którzy przyłączyli się do zabawy i zdrowej rywalizacji. W planach są już kolejne edycje i nowe potrawy!

Uczestnicy, którzy oceniali potrawy, otrzymali dodatkowo ponad 500 nagród, w tym bilety i zniżki do Multikina, przejazdy hulajnogami Hive i skuterami GoScooter, wejściówki do Miejskiej Dżungli i bezalkoholowe piwka browaru Profesja!

Oto wyniki Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej. Tytuł  „Najlepszy makaron we Wrocławiu” otrzymali:

I Miejsce za potrawę Tagliatelle Genovese – La Famiglia Pizzeria

Pizzeria La Famiglia powstała z miłości do włoskiego jedzenia. Właściciele uwielbiają tę kuchnię z jej oryginalnym smakiem i prostotą. Rodzinie prowadzącej Pizzerię przekazał to uczucie wraz z przepisami przyjaciel rodziny, Włoch – oni natomiast te przepisy udoskonalili i dostosowali do polskich podniebień.

Włosi zwykli mawiać, że w kuchni ważne są tak naprawdę tylko 3 rzeczy – składniki, składniki i składniki. Kierując się tą zasadą używa się tu tylko produktów najwyższej jakości: świeżych i grillowanych warzyw, oryginalnych włoskich wędlin, różnorodnych serów, m. in. mozarella, gorgonzola, brie, mascarpone, parmezan.

Adres: ul. Kolejowa 14, Wrocław

II Miejsce za potrawę Tokyo Ramen – ŌKAMI

ŌKAMI to kuchnia dalekiego wschodu w japońskim wydaniu. Tworzona z pasją i zaangażowaniem dla miłośników zupy Ramen, jak i poszukiwaczy nowych smaków w samym sercu Wrocławia!

Adres: Ruska 58/59, Wrocław

III Miejsce za potrawę Penne Gamberi e Asparagi – Pizzeria-Taormina

Pizzeria & Trattoria Taormina to miejsce, gdzie serwowana jest oryginalna włoska kuchnia! Właścielem jest Marco Messina, Włoch, rodowity Sycylijczyk, który pokochał Wrocław i osiedlił się tu ponad 15 lat temu. –Brakowało mi tu takiej pizzy, jaką można było zjeść w typowych, sycylijskich miejscowościach: Taorminie, Messynie, czy Katanii. Tak powstało moje marzenie – otworzyć takie miejsce, gdzie wszyscy miłośnicy kuchni będą mogli zasmakować oryginalnych, włoskich smaków, jakich nie znajdzie nigdzie indziej!

Adres: ul. Januszowicka 11, Wrocław

Specjalne wyróżnienia za uzyskanie wysokich ocen i bardzo dobrych komentarzy trafiły dla restauracji: PICI PASTA Wratislavia, Odra’zuu, Trattoria Pizzeria Capri oraz Bistro 8 1/2.

Wszystkim pozostałym restauracjom również należą się ogromne gratulacje i podziękowania za udział.

Kto za tym stoi?

Pomysł na Wrocławską Bitwę Kulinarną zrodził się w głowach dwóch wrocławskich firm.
Redakcji portalu KochamWroclaw.pl oraz twórców aplikacji Runch.pl. Z połączenia miłości do jedzenia oraz Wrocławia oraz z chęci pomocy w odkrywaniu nowych lokali gastronomicznych i wyboru tych najlepszych.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie: www.bitwakulinarna.pl oraz profilu facebook wydarzenia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPodpisano umowę na pierwszy odcinek trasy tramwajowej na Nowy Dwór!
Następny artykułGdzie we Wrocławiu wybrać się na rower? Lista najciekawszych tras rowerowych
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.