Podpisano umowę na pierwszy odcinek trasy tramwajowej na Nowy Dwór!

0
fot. MPK Wrocław

Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę na pierwszy odcinek Trasy Autobusowo-Tramwajowej, która połączy centrum Wrocławia z Nowym Dworem. Na początku powstanie 1,2 km trasy z docelowych 7 kilometrów trasy. Cała trasa zostanie ukończona najprawdopodobniej do roku 2023.

Opisywana inwestycja ma kosztować ok. 65 mln złotych i wykona ją firma Pro-Tra Building. 1,2-kilometrowy fragment powstanie między placem Orląt Lwowskich i ulica Smolecką. Planowany termin ukończenia tego odcinka to rok 2021.

W planach jest przebudowa m.in. placu Orląt Lwowskich, wybudowanie nowej jezdni, trasy tramwajowo-autobusowej, chodników, ścieżek rowerowych oraz nasadzenie zieleni.

Na nową trasę tramwaje wjadą od strony istniejącego torowiska na skrzyżowaniu Podwala, Piłsudskiego i pl. Orląt Lwowskich, a następnie pojadą w kierunku ulicy Braniborskiej. Za Dworcem Świebodzkim tory odbiją w kierunku dworca Marchijskiego.

Taki plan będzie wymagał przebudowania skrzyżowania ul. Robotniczej i pl. Orląt Lwowskich. Dalsza część trasy w kierunku Nowego Dworu jest wytyczona m.in na tyłach galerii wnętrz „Domar” i równolegle do ulicy Robotniczej. Na trasie powstanie 15 przystanków.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGastro Miasto vol. 3 – kulinarna uczta we Wrocławiu
Następny artykułTu zjesz najlepszy makaron we Wrocławiu. Poznaj wyniki Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.