Rusza XIII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności

0
fot. mat. prasowe

11 marca rusza XIII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. W tej edycji udział weźmie tysiąc uczestników z całej Polski, pojawi się 19 drużyn zagranicznych 120 wolontariuszy. Przed nami trzy dni wyjątkowych spotkań i warsztatów!

Podczas dwóch dni Olimpiady swoje rozwiązania zaprezentuje łącznie 263 drużyny. Ponad połowa pochodzi z Wrocławia i Dolnego Śląska. Najmłodsi uczestnicy mają 4 lata – najstarsi zaś 26.

Każda drużyna będzie miała zaledwie kilka minut na przedstawienie rozwiązania Wyzwania, którego podjęli się kilka miesięcy temu.

Uczestnicy nie mogą korzystać z pomocy z zewnątrz (rodziców, nauczycieli czy innych osób, które nie są w drużynie. Oznacza to, że wszystkie kostiumy, konstrukcje, dekorację, scenariusz i oczywiście pomysł na rozwiązanie Wyzwania muszą przygotować sami.

Foto_arch_FWiRK (19)
fot. mat. prasowe

Jednakże w Olimpiadzie nie chodzi tylko o rywalizację, ale o zabawę i zdobycie nowych umiejętności. Dla uczestników zostaną zatem przygotowane dodatkowe atrakcje: 25 stanowisk warsztatowych i edukacyjnych.

Wieczorem w poniedziałek odbędzie się tzw. Wyzwanie Bliźniacze, podczas którego drużyny rywalizują ze sobą w danym Wyzwaniu i w jednym poziomie wiekowym. Zostaną połączeni w pary, zatem tylko współpraca zagwarantuje im wygraną.

11 marca o godzinie 18.00 będzie miała miejsce uroczysta Ceremonia Otwarcia. 13 marca o godzinie 19.00 podczas Ceremonii Zamknięcia zwycięzcy odbiorą medale i nagrody specjalne. Zdobywcy pierwszych miejsc będą mogli reprezentować Polskę podczas Global Finals – Światowej Olimpiady Kreatywności w maju w Stanach Zjednoczonych.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Program DI został w tym sezonie objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Wrocławia, Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Partnerem Strategicznym Programu jest Gmina Wrocław.

Wstęp bezpłatny

​Harmonogram:

Niedziela 11 marca:

15.00 – 17.30 Rejestracja drużyn (WCK)
18.00 – 19.30 Ceremonia Otwarcia (Hala Stulecia)

Poniedziałek 12 marca:

8.00 – 19.00 Prezentacje Wyzwań Drużynowych, Wyzwania Na Już, warsztaty, atrakcje dla drużyn (Kompleks Hali Stulecia)
19.00 – 21.00 Wyzwanie Bliźniacze i Niespodzianka dla Drużyn (Hala Stulecia)

Wtorek 13 marca:

7.00 – 17.00 Prezentacje Wyzwań Drużynowych, Wyzwania Na Już, warsztaty, atrakcje dla drużyn (Kompleks Hali Stulecia)
17.30 – 19.00 „Słodkie co nieco” dla drużyn i Trenerów (Hala Stulecia)
19.00 – 21.00 Ceremonia Zamknięcia (Hala Stulecia)
21.00 – 21.30 Spotkanie dla Trenerów drużyn, które zdobyły I miejsce lub nagrody specjalne (Hala Stulecia)

Więcej informacji na stronie organizatora

Mat. prasowe Wydział Komunikacji Społecznej

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: 8 najciekawszych wydarzeń [10–11 marca 2018]
Następny artykuł7 rzeczy, które denerwują wrocławian
Odkryj Wrocław na nowo