Pomysł na weekend: Pustynia Kozłowska – jedyne takie miejsce na Dolnym Śląsku!

0
fot. Maciej Boryna

Dolny Śląsk to skarbnica miejsc, które wciąż nas zadziwiają i fascynują. Góry, jeziora, lasy, jaskinie – każdy chyba potrafi wymienić kilka ulubionych przez siebie. A czy wiecie, że w naszym regionie znajduje się pustynia?

Na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego znajdziecie Pustynię Kozłowską – wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Wolnym Krokiem (@wolnymkrokiem)

Dawniej na tym obszarze znajdował się radziecki poligon wojskowy, który funkcjonował tu do 1992 roku. Piaszczysta wydma była tarczą dla rakiet i pocisków artyleryjskich.

Z roku na rok Pustynia Kozłowska zmniejsza swoją powierzchnię, zarastając drzewami, wrzosem, porostami i mchem. Warto więc zaplanować wycieczkę w to miejsce jak najszybciej.

Obszar odkrytych piaszczystych wydm znajduje się na obszarze Borów Dolnośląskich, w pobliżu Bolesławca. Z Wrocławia dostaniemy się tam w niecałe 2h.

Sprawdź również: Niezwykłe zamki w okolicy Wrocławia, które musisz zobaczyć [MAPA]

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTriathlon dla Januszy i Grażyn nad Zalewem Sulistrowickim już w sobotę!
Następny artykułAtrakcje dla dzieci we Wrocławiu. 10 atrakcyjnych miejsc!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.