fot. Ewa Wójcik

Podczas weekendu we Wrocławiu dużo się dzieje i czasami trudno zdecydować się na jedną, konkretną formę rozrywki. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie ośmiu różnych atrakcji i wydarzeń, które mogą zainteresować każdego – począwszy od miłośników kina, warsztatów rękodzieła, a po musicalach dla dzieci kończąc. 

Mega Dolnośląskie Targi Ślubne 
propozycja dla zakochanych

Targi Ślubne organizowane na Stadionie Wrocław wyróżnią się przede wszystkich ogromną powierzchnią targową. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazach mody ślubnej i wieczorowej, zobaczyć pokazy tańca towarzyskiego, a oprócz tego spędzić miło popołudnie. Organizatorzy gwarantują również bezpłatne parkingi dla odwiedzających, a także darmowy katalog ślubny.

Na uczestników czekają liczne promocje: zniżki na zakup sukni ślubnych i wieczorowych, na usługi fotograficzne oraz noclegi w hotelach. Oprócz tego będzie można zamówić zespół muzyczny i DJ oraz poznać tajniki makijażu ślubnego.

Wstęp biletowany

Stadion Wrocław, al. Śląska 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe targislubne.org
fot. mat. prasowe targislubne.org

Ręki Dzieła Fest – propozycja dla kreatywnych

9. edycja będzie krążyła wokół zestawu rękodzielniczych atrakcji – stoisk z rękodziełem, bezpłatnych warsztatów i atrakcji dla dzieci. Podczas trwania wydarzenia, na wielkim kiermaszu, będzie można kupić unikatowe dzieła lokalnych artystów. Ponad to będzie można zapisać się na trwające w tygodniu (od 12 do 14 marca) darmowe warsztaty, które skierowane są przede wszystkim amatorom rękodzieła, mogących spróbować swoich sił w danej technice, zainspirować i zrelaksować się przy twórczej pracy.

W sobotę 10 marca dzieci wraz z rodzinami będą mogły wziąć udział we wspólnej zabawie Wiosenne Ptaki, gdzie najmłodsi przygotują kukiełkę wybranego ptaszka oraz wystawić teatrzyk.

Wstęp bezpłatny

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a – 21
Więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Wycieczka Free Walkative! Special PL – Absurdy PRL  propozycja dla aktywnych i ciekawych

W sobotę, 10 marca, będzie można wziąć udział w spacerze, organizowanym przez fundację Free Walkative! Tour, którego tematem przewodnik zostaną absurdy PRL-u. Uczestnicy wybiorą się w podróż w czasie i poznają lub przypomną sobie jak wyglądało wtedy życie. Socrealistyczny Wrocław to przede wszystkim modernistyczna architektura, słynni ludzie kultury i sportu, a także polskie produkty pamiętane do dziś.

Spacer rozpocznie się o godzinie 14.00 spod pomnika Fredry.

Udział bezpłatny

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Kadry Wrocławia – propozycja dla interesujących się filmem i historią

W weekend w Kinie Nowe Horyzonty będzie można ponownie zobaczyć przegląd archiwalnych filmów o Wrocławiu Kadry Wrocławia. Na specjalne życzenie widzów zostaną ponownie wyświetlone najlepsze filmu o Wrocławiu, realizowane w latach 1935-2016, między innymi Bitwa wrocławska oraz Zagłada miasta. Oprócz tego będzie to świetna okazja do zobaczenia dokumentalnych materiałów filmowych z Wrocławia z lat 1956-1981 – Włodzimierz Kadłowski – człowiek z kamerą.

Wstęp biletowany: ulgowy 18 zł (48 zł karnet), normalny 22 zł (54 zł karnet)

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza 19a – 21
Więcej informacji

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

 

Food Truck Festival – propozycja dla lubiących dobre jedzenie

W weekend na Placu Nowy Targ będzie można skosztować przepysznych dań kuchni całego świata. Będzie to również Wrocławskie Otwarcie Sezonu. Oprócz miejsc z food truckami będzie można usiąść w strefie chilloutu i dobrej muzyki.

Wstęp wolny

Godziny otwarcia: w sobotę i niedzielę od 12 do 22

Plac Nowy Targ
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

 

Spektakl Czarnoksiężnik z Krainy Oz – 
propozycja dla rodzin

Spektakl Teatru Muzycznego Capitol został zrealizowany z rozmachem – jest pełen cudownych, barwnych kostiumów oraz efektów specjalnych. Ponad to widzowie będą mogli doświadczyć teatralnej magii podczas oglądania rodzinnego musicalu.

Scenariusz został napisany na podstawie książek Franka L. Bauma. Opowieść o Dorotce porwanej przez tornado w Kansas i jej podróż do baśniowej krainy Oz to świetna propozycja na spędzenie rodzinnie czasu.

Wstęp biletowany

Teatr Muzyczny Capitol, ul. Piłsudskiego 67
Więcej informacji 

fot Teatr Muzyczny Capitol
fot Teatr Muzyczny Capitol

Spektakl Co krokodyl jada na obiad? – propozycja dla najmłodszych

Spektakl opiera się na dwóch historiach zaczerpniętych z tomu opowiadań Takie sobie bajeczki Kiplinga. Jedno z nich opowiada o początkach świata, a następne o pierwszych krokach cywilizacji. Dzięki temu młodzi widzowie będą mogli lepiej zrozumieć świat – spotkają Słoniątko z nieposkromioną ciekawością, które będzie chciało dowiedzieć się, co na obiad jada krokodyl oraz Kota chodzącego własnymi drogami.

Przedstawienie zostało zrealizowane przy udziale Jarosława Kiliana (reżysera teatralnego i operowego) oraz Józefa Wilkonia (ilustratora i rzeźbiarza nagradzanego na całym świecie).

Wstęp biletowany

Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Więcej informacji 

fot. Wrocławski Teatr Lalek
fot. Wrocławski Teatr Lalek

 

Na tropie krasnali
wycieczka dla najmłodszych

10 marca (sobota) najmłodsi będą mogli wziąć udział w wycieczce śladami sympatycznych krasnali. Podczas oprowadzania poznają krasnale mieszkające, między innymi, na wrocławskim Starym Mieście. Start o 12.

Krasnale to bajkowy aspekt Wrocławia, dlatego Hello Poland zaprasza dzieci, młodzi i opiekunów na fantastyczną podróż ich śladem. Dzieci będą miały okazję poznać bliżej Życzliwka, Podróżnika i Wodziarza, a także przekonać się, czego mogą się od nich nauczyć. Podczas wycieczki najmłodsi wraz z opiekunami będą mogli wziąć udział w poszukiwaniach krasnali na podstawie licznych zagadek i wskazówek. Chodzi przecież przede wszystkim o dobrą zabawę!

Wycieczka biletowana

Kamienica Jaś, ul. Świętego Mikołaja 1
Więcej informacji

fot. Hello Poland
fot. Hello Poland

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPierwszy Lidl w Bielanach Wrocławskich już otwarty! [RELACJA FOTO + PROMOCJE]
Następny artykułRusza XIII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl