Premiera roku: Port Popowice – Vantage Development rozpoczyna sprzedaż I etapu

0

Ruszyła sprzedaż mieszkań w jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji we Wrocławiu – Porcie Popowice. Vantage Development wraz z Rank Progress realizuje projekt w doskonałej lokalizacji, na terenie rzecznego portu, któremu planują przywrócić dawną świetność. W ofercie znajduje się obecnie 159 mieszkań w budynku IA, docelowo do sprzedaży w I etapie trafi ok. 400 lokali.

Informacja o planowanej inwestycji zelektryzowała wrocławian na początku tego roku. Teren obejmujący ok. 14 ha, zlokalizowany przy samej Odrze, z własnym basenem portowym był dość nietypowym miejscem na realizację projektu mieszkaniowego. A jednak zaprezentowane wizualizacje szybko zdobyły uznanie i zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów. Inwestorzy do konkursu na zagospodarowanie urbanistyczne inwestycji zaprosili pracownie architektoniczne z całej Polski. Jury zdecydowało, że projekt stworzony przez Majewski Architektura będzie stanowić największą inspirację dla powstającego Portu Popowice.

Naszą intencją było zaprojektowanie inwestycji mieszkaniowej, atrakcyjnej dla potencjalnego mieszkańca, stanowiącego jednocześnie ciekawe miejsce dla każdego wrocławianina, który chce spędzić czas w wielkomiejskiej przestrzeni, która przeniknięta jest otaczającą przyrodą – mówi Maciej Majewski z pracowni Majewski Architektura.

Koncepcja Portu Popowice zakłada powstanie ok. 2,5 tysiąca mieszkań w ciągu najbliższych 10 lat. Obecnie w realizacji znajdują się 3 budynki, zlokalizowane od strony Parku Zachodniego i ul. Popowickiej. Część przyszłych mieszkańców inwestycji będzie mogła cieszyć się bezpośrednim widokiem z okien i tarasów na park.

Według naszych planów Port Popowice ma być kompletną inwestycją. Projekt łączy w sobie funkcje mieszkaniowe, usługowe, biurowe i rekreacyjne. Lokalizacja blisko głównych szlaków komunikacyjnych, wszechobecna zieleń oraz sąsiedztwo Odry sprawiają, że Port Popowice będzie wyjątkową inwestycją na rynku wrocławskich nieruchomości – mówi Prezes Zarządu Vantage Development Edward Laufer.

Mieszkanie z historią w tle

Historia dawnego Portu Popowice sięga przełomu XIX i XX wieku, kiedy w niewielkiej miejscowości Pöpelwitz powstał port rzeczny z własnym połączeniem kolejowym. W latach 70. na jego terenie znajdowała się tzw. Fabryka Domów, która tworzyła budulec do powstającego w sąsiedztwie osiedla Popowice. Port ostatecznie zamknięto w latach 80., a dzięki inwestorom ponownie zacznie tętnić życiem.

Przygotowując projekt inwestycji architekci zadbali o to, aby w jego poszczególnych elementach zawrzeć nowoczesną interpretację „portowości”. Koncepcja urbanistyczna, elewacje budynków i mała architektura tworzyć będą unikalny charakter tego miejsca. Łącząc tradycję z nowoczesnym designem, wielkomiejską przestrzeń oraz bliskość natury, Port Popowice ma szansę stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów we Wrocławiu.

Sprzedaż ruszyła!

W tej chwili Vantage Development oferuje klientom 159 mieszkań w budynku IA. Metraże lokali oscylują od 28 do 83 mkw. Wszystkie posiadają balkony, a dla bardziej wymagających klientów przygotowano także mieszkania z tarasami oraz prywatnymi ogródkami. Zmotoryzowani mieszkańcy będą bez obaw mogli pozostawić samochody na parkingu podziemnym lub na miejscach postojowych, zlokalizowanych w sąsiedztwie budynku. Sezonowe przechowywanie z pewnością ułatwią komórki lokatorskie, a funkcjonalne rowerownie umożliwią codzienne korzystanie z jednośladów. Projekt I etapu Portu Popowice przygotowali architekci z wielokrotnie nagradzanej Maćków Pracowni Projektowej.

Zakończenie realizacji budynku IA planowane jest na IV kwartał 2019 roku.

Ciekawe projekty domów jednorodzinnych oraz projekty budynków dla deweloperów można znaleźć w ofercie pracowni architektonicznej MG Projekt.

***

Vantage Development opiera swój sukces i pozycję lidera rynku nieruchomości na zadowoleniu tysięcy klientów. Firma skoncentrowana jest na perspektywicznym rynku wrocławskim oraz realizuje także projekty w Warszawie. Doświadczenie w realizacji wielofunkcyjnych i wieloetapowych inwestycji takich jak np. Promenady Wrocławskie, wzbogaconych o niezbędną infrastrukturę i tereny rekreacyjne pokazuje, że spółka to deweloper, któremu można zaufać.

Potwierdza to również członkostwo w Polskim Związku Firm Deweloperskich, organizacji dla której najwyższe standardy działalności są absolutnym priorytetem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTen budynek stanie na Placu Jana Pawła II – ruszyła budowa [ZDJĘCIA]
Następny artykułWrocław na weekend: 11 najciekawszych wydarzeń [16-18 listopada 2018]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.