Ten budynek stanie na Placu Jana Pawła II – ruszyła budowa [ZDJĘCIA]

0

Infinity to nowoczesny projekt biurowy realizowany wspólnie przez Avestus Real Estate i European Property Investors Special Opportunities 4 (EPISO 4), fundusz zarządzany przez Tristan Capital Partners. Inwestycja, powstająca w ścisłym centrum Wrocławia przy placu Jana Pawła II (skrzyżowanie ulic Legnickiej i Nabycińskiej), zaoferuje łącznie ponad 22 tys. m kw. powierzchni najmu. Pierwsze prace ziemne już się rozpoczęły, a zakończenie całego projektu zaplanowano na 3. kwartał 2020 r.

Biurowiec Infinity ma łączyć w sobie bardzo wysoką jakość przestrzeni, wyjątkową architekturę oraz doskonałą lokalizację w ścisłym centrum Wrocławia, jednego z największych i najbardziej przyjaznych biznesowi miast w Polsce. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz bezpośredni dostęp do węzła komunikacyjnego przy placu Jana Pawła II to aspekty wyróżniające Infinity spośród innych projektów biurowych.

W ramach inwestycji powstanie siedmiokondygnacyjny kompleks biurowy klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel i usługi oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 303 miejsca parkingowe.
Z myślą o rowerzystach powstanie 60 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie, szatnie oraz prysznice.
Infinity wyróżni doskonale wpisująca się w najnowsze trendy architektoniczne bryła o nieregularnym kształcie, przypominającym znak nieskończoności, imponujące lobby, w którym znajdą się specjalnie zaaranżowane miejsce dla gości odwiedzających budynek oraz przestronny taras na dachu budynku.

Infinity to projekt, który już niebawem będzie wyróżniającym się punktem na biurowej mapie Wrocławia. Doskonała lokalizacja w samym sercu miasta, nowoczesne rozwiązania technologiczne i architektoniczne oraz wysoka jakość oferowanej przestrzeni – to tylko niektóre z atutów, utwierdzających nas w przekonaniu, że inwestycja ma ogromny potencjał. Szalenie pozytywnie nastraja także dynamiczny rozwój Wrocławia. Jak wynika z najnowszego raportu firmy doradczej JLL, łączne zasoby powierzchni biurowej w stolicy Dolnego Śląska przekroczyły poziom 1 mln m kw. Co więcej, Wrocław znajduje się w ścisłej czołówce miast, cieszących się największym zainteresowaniem wśród najemców. Jesteśmy pewni, że w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie, zrealizujemy projekt absolutnie wyjątkowy – taki, który będzie atrakcyjny nie tylko dla firm wynajmujących przestrzeń w Infinity, ale także dla ich pracowników, finalnych użytkowników biurowca – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.W ostatnich miesiącach na terenie inwestycji wykonaliśmy przebudowę sieci kolidujących z budynkiem m.in. cieplnej, energetycznej, a także instalacji teletechnicznych. Równolegle prowadzimy także badania archeologiczne, realizowane przez zespół doświadczonych archeologów, doskonale znających specyfikę i historię tej części Wrocławia. Finalizujemy także proces wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji i jeszcze w listopadzie planujemy rozpocząć prace budowlane – dodał Mariusz Frąckiewicz.

Dzięki zastosowaniu najlepszych praktyk m. in. w zakresie zrównoważonego projektowania
i ekologii, biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AHR Architects, a za komercjalizację odpowiedzialna jest firma doradcza JLL.

Infinity cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. Proces komercjalizacji powierzchni naszego obiektu podzieliliśmy na dwa etapy: część handlowo-usługową oraz część biurową. W przypadku pierwszej z nich, jesteśmy już na etapie finalizacji kilku umów najmu, dzięki którym w przestrzeniach Infinity znajdą się sklep, kantyna, kawiarnia, bank, a także centrum fitness o powierzchni 1 200 m kw. oraz klinika medyczna. Tym samym niemal w pełni zagospodarujemy całą powierzchnię handlowo-usługową. W przypadku części biurowej, zainteresowanie najemców jest równie wysokie. Na zdecydowanie ponad 50% powierzchni biurowej mamy już potencjalnych najemców, z którymi obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy. Jesteśmy przekonani, iż proces komercjalizacji jeszcze dodatkowo przyspieszy po rozpoczęciu właściwej budowy inwestycji – powiedziała Marta Wybrańska, Leasing Director w Avestus Real Estate.

Wrocławski projekt biurowy jest drugą inwestycją realizowaną wspólnie przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Pierwszą z nich był krakowski kompleks biurowy Enterprise Park o łącznej powierzchni 61 420 m kw., którego ostatni etap został oddany do użytku pod koniec 2017 r. Kompleks jest obecnie w pełni wynajęty i mieszczą się w nim siedziby międzynarodowych korporacji m.in. Cisco, Aptiv czy Aon.

Infinity – informacje podstawowe:

  • Łączna powierzchnia najmu – 22 036 m kw. w standardzie klasy A

  • Liczba miejsc parkingowych – 303 w garażu podziemnym

  • Udogodnienia dla rowerzystów: 60 stojaków rowerowych – w zamkniętej strefie w podcieniu budynku; szatnie oraz prysznice dla rowerzystów – na poziomie -1

  • Lokalizacja – Wrocław, plac Jana Pawła II (Nabycińska / Legnicka / Sokolnicza) – adres administracyjny ul. Nabycińska 2

  • Pracownia architektoniczna: AHR Architects

  • Inwestor: Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners

  • Agent ds. wynajmu: JLL

  • Zakończenie inwestycji: 3. kw. 2020 r.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBOKKA zagra we Wrocławiu w cyklu Let’s Play in Centennial Hall – już 16 listopada! [KONKURS]
Następny artykułPremiera roku: Port Popowice – Vantage Development rozpoczyna sprzedaż I etapu
Odkryj Wrocław na nowo