Wrocław na weekend: 11 najciekawszych wydarzeń [16-18 listopada 2018]

0
fot. Wrocław z drona

Pogoda we Wrocławiu nie sprzyja weekendowym wypadom na miasto, ale nadal nie warto spędzać czasu wolnego w czterech ścianach! Dlatego przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń, w których warto wziąć udział. Sprawdź nasze zestawienie Wrocław na weekend! 

Festiwal Kultury Tradycyjnej – 10-lecie Chatki Tańca

Chatka Tańca to wrocławskie koło dla miłośników kultury tradycyjnej. Jego uczestnicy poznali się na warsztatach pieśni słowiańskiej i szybko doszli do wniosku, że chcieliby również podzieli się swoją wiedzą na temat tradycyjnego tańca. Efektem tej decyzji były comiesięczne potańcówki we Wrocławiu i okolicy.

Tym razem Chatka Tańca chciałaby spotkać się z każdym, kto choć odrobinę jest zainteresowany tańcem lub już wcześniej miał z nim do czynienia.

PROGRAM

Kiedy? Od 16 do 18 listopada

Wstęp bezpłatny na Jam Session
Wstęp na warsztaty płatny – 30 zł za jeden warsztat, 100 zł za pakiet 5 warsztatów
Wstęp na potańcówkę – 10 zł ulgowy, 15 zł normalny

Klub pod Kolumnami, ul. plac św. Macieja 21
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

W ten weekend każdy wielbiciel prozy Marka Krajewskiego będzie mógł spotkać się z pisarzem w Mediatece!

Marek Krajewski to nie tylko autor książek, ale również filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego, doktor nauk humanistycznych, były wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, laureat Paszportu Polityki.

Cykl kryminałów o Eberhardzie Mocku cieszy się nieustanną popularnością wśród polskich oraz zagranicznych polityków.

Podczas spotkania pisarz opowie o najnowszej książce z serii o Mocku – „Mock. Pojedynek”.

Kiedy? 16 listopada 2018 roku o godzinie 18.00

Udział bezpłatny

Mediateka, pl. Teatralny 5
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Teatr Improwizacji Jesiotr: Wielorybek – Komedia improwizowana

Wielorybek to forma, gdzie publiczność rzuca jedna sugestię, a aktorzy grają do niej niezliczoną ilość improwizowanych historii. Wielorybek to pole do popisu dla kreatywności i wyobraźni. Jest zabawnie. Jest zaskakująco. I jak zwykle niepowtarzalnie.

Teatr Improwizacji Jesiotr działa na wrocławskiej scenie komediowej od ponad 6 lat. Jest jedną z najdłużej działających grup tego typu w kraju. Aktorzy tworzą teatr na oczach widowni, a każda scenka to unikalna opowieść, odegrana tylko raz. Jest oryginalnie, jest spontanicznie, jest z ikrą.

Kiedy? 16 listopada o godzinie 20.00

Wstęp biletowany – bilety w cenie 10-15 zł 

Pub Wędrówki, Podwale 37/38
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Jesienne lampiony – warsztaty szkła fusingowego

Szkło jest materialne,jednocześnie kruche. Uczestnicy warsztatów poznają jak okiełznać to tworzywo poprzez stworzenie pięknych lampionów.

W ramach cyklu Sztuka Puka organizatorzy zapraszają entuzjastów szklanych drobiazgów na warsztaty szkła fusingowego Moniki Wieczorek.

Kiedy? 17 listopada o godzinie 11.00

Udział płatny – bilety od 50 zł

Zapisy: tel. 71 348 30 10

Uwagi: wpłaty za zajęcia należydokonywać do 15 listopada 2018 przelewem na konto Ośrodka, po wcześniejszym telefonicznym zapisaniu się na listę uczestników; numer konta: PKO Bank Polski S.A. 12 1020 5226 0000 6402 0416 0578.

Ośrodek Działań Twórczych Światowid, ul. Stefanii Sempołowskiej 54A
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Tajemnice Klasztoru Paulinów

Gdzie znajduje się kościół św. Antoniego z Padwy i towarzyszący mu klasztor? Wśród zaułków kamienic Starego Miasta, niedaleko spieszących się przechodniów.

Hello Poland zaprasza na niezwykłą wycieczkę w przeszłość, podczas której uczestnicy poznają tajemnice klasztoru, obejrzą niedostępny na co dzień wirydarz, pospacerują klasztornymi korytarzami i dowiedzą się na czym polega duchowość pustelników. Otrzymają także odpowiedź na pytanie – co łączy Wrocław z Rzymem?

Kiedy? 17 listopada o godzinie 11.00

Zapisy:

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.
Zapisy trwają do 17.11. g. 8.00 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena (opłata za przewodnika): 35 zł za osobę.

Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

fot. mat. prasowe

Jak zostać tajnym agentem, czyli warsztaty kryptograficzne

Jeżeli nie chcesz, aby ktoś przeczytał twój pamiętnik albo nie odszyfrował tajnej informacji – zaszyfruj ją! Co będzie ci potrzebne? Wyciskarka do cytrusów, wałek do ciasta i kilka innych zwykłych przedmiotów.

Podczas sobotnich warsztatów uczestnicy zamienią się w tajnych agentów. Zbudują maszyny szyfrujące, zrobią skytyle i niewidzialny atrament. A w międzyczasie usłyszą opowieść o pocztowych ciekawostkach.

Kiedy? 17 listopada o 11.00

Wymagana rezerwacja – zapisy pod numerem telefonu 71 3436765.

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Zygmunta Krasińskiego 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Otwarta Kuchnia vol.2

Organizatorzy na drugą edycję wrocławskiej, Kuchni Społecznej organizowanej przez stowarzyszenie Otwarte Klatki, czyli Otwartą Kuchnię.

Otwarta kuchnia odbędzie się w ramach Tygodnia Bez Futra, a dochód z niej będzie przeznaczony na sprzęt dla  śledczych (np. kamery, noktowizory)

Kiedy? 18 listopada w godzinach 17.30 – 19.30

Program:

  • Mnóstwo, różnorodnego, roślinnego jedzenia
  • Okazja do nauczenia się czegoś o roślinnym jedzeniu, podczas pokazu gotowania
  • Piwa serwowane przez D.K. Luksus
  • Konkurs voucher do lokali roślinnych oraz tych z roślinną opcją
  • Kupić nasze torby i koszulki.

Już niedługo poznamy knajpy, które zasilą stoły Otwartej Kuchni!

Zasady:

  1. Wchodzisz za darmo jeśli przyniesiesz ze sobą dowolną wegańską potrawę (jedna osoba-jedna potrawa). Jeśli nie gotujesz to płacisz 20 zł.
  2. Jedz z umiarem, nie marnuj jedzenia!
  3. Nie zabieraj pojemników, bo nie wynosimy jedzenia na wynos
  4. Impreza jest Zero Waste, więc proponujemy, aby zabrać własne talerzyki, miseczki i sztućce. Oczywiście znajdą się naczynia zastępcze.

Dochód przeznaczony zostanie na działalność Otwartych Klatek.

D.K.Luksus, u. Wita Stwosza 16
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Kup piwo dla zwierzaka vol.2

Stowarzyszenie „Otwarte Klatki” zaprasza z tej okazji do wzięcia udziału w Tygodniu Bez Futra, w trakcie którego odbędzie się szereg wydarzeń mających wspomóc działania aktywistów na rzecz wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Jednym z wydarzeń jest akcja Kup piwo dla zwierzaka.

W akcji biorą udział tylko wybrane lokale, których właściciele mają wielkie serca i którzy przekażą dochód z akcji na wsparcie działań na rzecz zwierząt, prowadzonych przez „Otwarte Klatki”.

Udział w akcji potwierdzili już:

4Hops, – CUDA NA KIJU, – DOJUTRA – karavan, – Małpie Sztuczki, – Marynka Piwo i Aperitivoo, – Klubokawiarnia Mleczarnia, – SALVADOR – La hacienda de uciecha, – Sielanka, – Surowiec – Klubogaleria Szajba – Szynkarnia – local food & multitap – Graciarnia Pizza Pub – Smaki Dzieciństwa Oprócz tego na akcję piwo przekażą browary: Browar Hoplala Browar Profesja Browar Cztery Ściany Hopium Doctor Brew HOPPY LAB Browar Rzemieślniczy Sajon

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Remember Your Roots w Starej Piwnicy

Podczas imprezy wystąpią dwie legendy polskiej sceny streetpunk – zespoły The Analogs i Zbeer, wspierani przez warszawski Pleasure Trap.

Kim są?

The Analogs

Powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punkrockowej. Są uważani za prekursorów rodzimej sceny streetpunk/Oi!. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, a takie utwory jak Era Techno, Pieśń Aniołów czy Co Warte Jest Życie zna każdy fan nie tylko punk rocka. W styczniu 2018 roku ukazał się ich nowy album zatytułowany Wilk.

Zbeer

Zespół jest bezdyskusyjną legenda polskiej sceny streetpunk, a powstał wiosną 1999 roku. Na swoim koncie ma cztery albumy oraz niezliczoną ilość piosenek na różnego rodzaju składankach. Jesienią 2018 roku ukaże się nowy, premierowy album.

Pleasure Trap

Powstał w 2016 roku w Warszawie. Ich muzyczne inspiracje rozciągają się od wczesnej Oi! music poprzez streetpunk po ska. W kwietniu 2018 roku swoja premierę ma ich debiutancki album.

Kiedy? 17 listopada o godzinie 18.00

Wstęp biletowany – 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu.

Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Mroczny Wrocław – nowa edycja!

Hello Poland zaprasza na zupełnie NOWĄ odsłonę wycieczki Mroczny Wrocław! Wyruszcie  śladami najstraszliwszych wrocławskich historii już 17 listopada o 18.00.

Piękne zabytki i malownicze uliczki zmieniają swoje oblicze po zachodnie słońca. Uśmiechy zastępuje przerażenie. Nadchodzi Mrok. Słychać dudnienie i krzyk z odległej bramy. Po chwili rozlega się błaganie o pomoc. Co się dzieje?

Jeśli chcecie poczuć ciarki na plecach, strach wdzierający się do serc, poczuć obrzydzenie i poznać mrożące krew w żyłach opowieści?

Ten spacer jest dla tych, którzy zamiast ciepłych kapci, siedzenia przed telewizorem lub w gwarnych restauracjach wolą się przejść i posłuchać ciekawych historii. Całkowicie nowych, dotyczących morderstw, ludzi spod ciemnej gwiazdy, ale i nietypowych stróżów prawa. Podczas wycieczki będziemy poruszać się po tych obszarach Starego Miasta, które w przeszłości cieszyły się raczej kiepską reputacją. Wąskie ciemne zaułki, zapuszczone podwórka, ale i miejsca, które za dnia przyciągały, a nocą pokazywały prawdziwe oblicze.

Zaczynamy po zachodzie słońca – ubierzcie się ciepło i przygotujcie się na mroczny spacer.

Zapisy:

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.
Zapisy trwają do 17.11. g. 15.00 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena: 35 zł/os.

Wycieczka wyłącznie dla osób dorosłych – zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci. 

Informacje na temat zwiedzania udzielane są od numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Bodo Show

Organizatorzy zapraszają na wieczór w całości poświęcony jednemu z najpopularniejszych artystów przedwojennego polskiego kina oraz teatru rozrywkowego – Eugeniuszowi Bodo.

Znakomity śpiewak Tomasz Maleszewski wcieli się w postać naszego znakomitego twórcy takich przebojów, jak: Zimny drań, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Sex Appeal i wiele innych. Znakomici instrumentaliści i tancerze baletu Sceny Kamienica sprawią, że będzie to wieczór pełen wdzięku, dobrego humoru i świetnej zabawy w klimatach przedwojennego kabaretu.

Kiedy? 18 listopada o godzinie 18.00

Wstęp biletowany – bilety w cenie od 35 do 40 zł

Scena Kamienica, ul. Lelewela 15
Więcej informacji

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPremiera roku: Port Popowice – Vantage Development rozpoczyna sprzedaż I etapu
Następny artykułIluminacje świąteczne 2018 we Wrocławiu – montaż rozpoczęty [CO, GDZIE, KIEDY]
Odkryj Wrocław na nowo