Iluminacje świąteczne 2018 we Wrocławiu – montaż rozpoczęty [CO, GDZIE, KIEDY]

0
fot. @slawomirswerdon

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta poinformował, że wykonawca iluminacji świątecznej rozpoczął już prace związane z montażem dekoracji. Na początku ozdoby wieszane są w Rynku i jego bezpośredniej okolicy. 

Koncepcja iluminacji powstała w ubiegłym roku i nie będzie w niej zasadniczych zmian: wygląd ozdób nawiązuje do ludowych motywów w formach gwiazd i śnieżynek, a dominującymi kolorami są: różowo-łososiowy, niebiesko – fioletowy oraz złoty i srebrny. Takie dekoracje będą zdobiły miasto przez 2 kolejne sezony.

Wśród dekoracji nie zabraknie tych, które zyskały dużą sympatię wrocławian i turystów: serduszek na moście Tumskim, przestrzennych gwiazd na pl. Katedralnym i przy pomniku bp. Kominka, choinek: na Rynku, pl. Uniwersyteckim, pl. Nowy Targ, rynku Psiego Pola, pl. Grunwaldzkim, tunelu na ul. Kuźniczej,

elementów świetlnych na fontannach na pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich i pl. Gołębim oraz łańcuchów podświetlających klony na Ostrowie Tumskim.

Do stałych elementów włączone zostaną również 2 nowe ozdoby: choinka na Nowych Żernikach oraz napis ” I❤️Wrocław” na pl. Wolności.
mat. ZDiUM Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: 11 najciekawszych wydarzeń [16-18 listopada 2018]
Następny artykułJarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu wielkie odliczanie! [CO, GDZIE, KIEDY, NOWOŚCI]
Odkryj Wrocław na nowo