MPK otwiera bezpłatną siłownię dla wrocławskich seniorów

0
a

Niezwykły prezent dla starszych mieszkańców miasta przygotowuje wrocławskie MPK. Przewoźnik udostępni im wkrótce swoją zakładową siłownię, mieszczącą się w Zajezdni Autobusowej przy ul. Obornickiej.  

W weekendy będą mogły z niej bezpłatnie korzystać osoby, które posiadają Wrocławską Kartę Seniora.

MPK Wrocław już od kilku miesięcy dysponuje profesjonalnie urządzoną siłownią. W jednym z nieużywanych wcześniej pomieszczeń przy ul. Obornickiej urządzili je sami pracownicy – z własnych pieniędzy, które zgromadzili w Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych. Teraz tym miejscem chcą się podzielić z wrocławskimi seniorami. Data przedstawienia tej inicjatywy jest nieprzypadkowa, bo dziś (21.01) obchodzimy Dzień Babci, a jutro (22.01) – Dzień Dziadka.

Jesteśmy wdzięczni tym, którzy w wielkiej sztafecie pokoleń byli przed nami. Bardzo zależy nam na tym, by myślenie o seniorach w MPK było coraz lepsze i byśmy byli jeszcze bardziej otwarci na seniorów. Stąd właśnie otwarcie dla nich naszej siłowni  – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

–  Dbanie o sprawność i gibkość wśród seniorów jest bardzo ważne, zwłaszcza w miesiącach zimowych. W zdrowym ciele zdrowy duch, a ruch jest istotny zwłaszcza w dobie koronawirusa, gdy tej aktywności bardzo wszystkim brakuje – mówi, zaangażowana w sprawy seniorów od lat, Agata Gwadera-Urlep, przewodnicząca nowo powstałej Komisji ds. Polityki Senioralnej, Zdrowia i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej Wrocławia.

Decyzja o otwarciu siłowni była konsultowana ze środowiskiem wrocławskich seniorów oraz z pracownikami spółki.

W Polsce nie ma wielu miast, które tak dużo robią dla seniorów jak ma to miejsce we Wrocławiu. Udostępnienie nam siłowni to rewelacyjny pomysł, za który bardzo dziękujemy – mówią zgodnie Pani Maria i Pan Andrzej, królowa i król wrocławskich seniorów.

Prezes MPK powołał także społecznego pełnomocnika zarządu ds. seniorów. Został nim Waldemar Baranowski – emeryt, ale wciąż realizujący się zawodowo w spółce.

– Sam osobiście jestem przykładem tego, że warto ćwiczyć – mówi pan Waldemar. – Liczę, że będę spotykał się na naszej siłowni z koleżankami i kolegami, którzy nie zdecydowali się kontynuować pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Posiadacze Wrocławskiej Karty Seniora będą mogli korzystać z siłowni w soboty i w niedziele, bez opłat.

Do zajezdni przy ul. Obornickiej, choć mieści się ona w zasadzie na obrzeżach miasta, można łatwo dojechać – regularnie kursują tamtędy linie 105, 108 i 111. Należy wysiąść na przystanku „Paprotna” – autobusy zatrzymują się tam na życzenie. Ponadto można się tam udać każdym autobusem MPK, który akurat zjeżdża z linii oznakowany tablicą „Zajezdnia ul. Obornicka”.

Przewoźnik cały czas prowadzi działania, które mają pomagać seniorom – stanowiącym zresztą dużą grupę jego podróżnych. Zakupuje wyłącznie tabor, który jest w całości niskopodłogowy – co jest ważne nie tylko dla starszych mieszkańców, ale wszystkich mających trudności z przemieszczaniem się. Nowo zamówione pojazdy mają dodatkowe, duże wyświetlacze prezentujące numery linii i wyraźne zapowiedzi głosowe – by informacja pasażerska była jak najprzystępniejsza dla osób niedowidzących. Warto również przypomnieć, że już od tego roku seniorzy, którzy ukończyli 65. życia, podróżują wrocławską komunikacją miejską bezpłatnie.

mat. MPK Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Ceny przejazdu taksówkami wzrosną! Od 4zł za km, 9zł za samo ,,trzaśnięcie drzwiami”
Następny artykułZakupy w telefonie z Pasażem Grunwaldzkim
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.