Co roku zmieniają się trendy w modzie, a obecnie zmiany te dotyczą także okularów. Kiedyś do wyglądu oprawek przywiązywana była znacznie mniejsza waga, obecnie często okulary muszą być modne.

Odpowiednio dobrane oprawki okularów stanowią dopełnienie stylizacji, pozwalają na wyrażenie własnego stylu i charakteru, odświeżają wygląd. Wybierając oprawki do okularów kierować należy się przede wszystkim komfortem noszenia, a także tym, aby oprawki dopasowane były do kształtu twarzy.

Ale obecnie, dzięki bardzo bogatej ofercie oprawek, można wybrać także odpowiednią kolorystykę, wzory czy zdobienia, a także materiał, z którego wykonana jest oprawka okularów.

Trendy na 2021 rok – jakie oprawki będą najmodniejsze?

W 2020 roku ogromnym powodzeniem cieszyły się przede wszystkim dyskretne, druciane oprawki. Ich popularność wynika z tego, że takie oprawki doskonale wpisują się w każdy styl – biznesowy, sportowy, codzienny. Idealnie dopasowują się do każdej stylizacji, a nie bez znaczenia jest także to, że takie oprawki są bardzo lekkie i wygodne w noszeniu. I taki trend na pewno utrzyma się w 2021 roku i druciane oprawki okularowe nadal będą modne. A jakie jeszcze oprawki będą cieszyć się dużym zainteresowaniem? Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się ponadczasowe, klasyczne oprawki – owalne, okrągłe czy kocie oko. Decydując się na oprawki kocie oko, można wybierać spomiędzy mocnych, masywnych oprawek, których styl dodatkowo podkreślony jest mocnymi akcentami kolorystycznymi, jak i bardziej dyskretnymi modelami typu żyłka.

Do wielu stylizacji pasują także oprawki trapezowe, idealnie podkreślające rysy twarzy. Z mody nie wychodzą także oprawki awiatorki – pilotki doskonale pasują do stylu luźnego, jak i bardziej zobowiązującego i wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo nie wyjdą z mody. Podobnie jak w ubiegłym roku, także w 2021 popularne będą oprawki transparentne, które pomimo subtelnego, delikatnego charakteru przyciągają wzrok i podkreślają urodę.

Modne okulary 2021 to także do oprawki typu oversize, doskonale wpisujące się w trendy retro. Modne będą zarówno masywne, duże oprawki „kujonki”, jak i mocne oprawki o geometrycznym kształcie i wyrazistej kolorystyce czy wzornictwie. Kolejnym trendem na 2021 rok będzie kolor – warto zaszaleć i zdecydować się na oprawki o wyrazistym kolorze. A niezdecydowani mogą zapoznać się z aktualną kolekcją oprawek okularowych proponowaną przez znanych projektantów i domy mody – obecnie kolekcje odzieżowe wzbogacane są o kolekcje najmodniejszych oprawek.

Jak wybrać idealne oprawki?

Portrait of stylish young woman in dark with glasses in hand sitting on the street. Urban street fashion.

Ilość dostępnych fasonów oprawek może wywołać zarówno zachwyt, jak i problemy z wyborem. Na które z nich się zdecydować, by wyglądać w okularach jak najlepiej? Tak, by nie były tylko narzędziem do korygowania wzroku, ale też stylowym dodatkiem? Najprostsze i najbardziej polecane rozwiązanie, to kierowanie się rysami twarzy. To właśnie pierwszy krok, który pozwoli zawęzić możliwość wyboru.

W najłatwiejszej sytuacji są osoby charakteryzujące się twarzą owalną. W tej sytuacji pole do popisu jest naprawdę duże, bo wszystkie typu oprawek będą pasować równie dobrze.

Inne rysy twarzy są troszeczkę bardziej wymagające, ale z kolei okulary pozwalają korygować ich drobne mankamenty, nadać rysom harmonii i przywrócić proporcję.

Tak więc w przypadku twarzy podłużnej świetnie sprawdzą się okulary sporej wielkości, które będą skracać ją optycznie – wartym rozważenia wyborem będą więc oprawki oversize, aviatory (pilotki), okrągłe. Analogiczny zabieg zastosować mogą osoby o twarzy okrągłej, aby nadać jej szczupłości i lekko wydłużyć. One to powinny zwrócić uwagę na okulary podłużne o wąskich oprawkach, które charakteryzują się wizualną lekkością.

Osoby o twarz sercowatej, rozbudowanej w górnej części i szerokiej na wysokości oczu, policzków i czoła, również skutecznie mogą odwrócić uwagę od tego układu. Polecimy im oprawki praktycznie niewidoczne, pozbawione ramek – na przykład tak zwane patentki https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-patentki . Odwrotnie sugerujemy postąpić osobom o tzw. kwadratowej twarzy. Wyraźny zarys szczęki rozstanie rozmyty oprawkami z owalami i krągłościami. Warto rozważyć także oprawki o mocnej kolorystyce, by to one, a nie wyrazista żuchwa, przyciągały wzrok patrzącego.

Uwzględniając te porady można w łatwy  – a na pewno łatwiejszy – sposób sprawić, by okulary mogły być traktowane jako dodatek modny i modowy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPrzy Stadionie Wrocław powstaną 3 boiska! [OTWARCIE JUŻ W MARCU]
Następny artykułPunkt szczepień na Stadionie Wrocław. Już 75 tys. zaszczepionych osób we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.