Punkt szczepień na Stadionie Wrocław. Już 75 tys. zaszczepionych osób we Wrocławiu

0

#WrocławSięSzczepi – Solidarnie przeciw COVID-19. Miasto wspiera Narodowy Program Szczepień, edukuje mieszkańców, wspiera w transporcie seniorów. Szacuje się we Wrocławiu jest się w stanie szczepić nawet 40 tys. osób tygodniowo.

Tylko dwa największe punkty w mieście mogą przyjąć do 20 tys. pacjentów tygodniowo.

Prawie 75 tys. wrocławian zaszczepiło się przeciwko wirusowi COVID19 (dane na godz.9.00 17.02). Możliwości są jednak znacznie większe. W  mieście działają 123 punkty, gdzie można zaszczepić ( Szczegółowa mapa na stronie: https://www.wroclaw.pl/wroclaw-sie-szczepi/).

Punkt szczepień na Stadionie Miejskim

Najważniejsze miejsce na szczepionkowej mapie Wrocławia to Akademicki Szpital Kliniczny, który może szczepić nawet 10 tys. osób tygodniowo i Stadion Miejski, który ma podobne możliwości.

„Na terenie Wrocławia  mamy możliwość zaszczepić nawet do 40 tysięcy osób tygodniowo. Sam punkt szczepień na Stadionie Miejskim we Wrocławiu jest jednym z największych w kraju.  Może przyjmować około ośmiu tysięcy osób tygodniowo – jeśli tylko wreszcie dotrą do nas szczepionki. Wszyscy tęsknimy do normalności, ale proszę wytrzymajmy, zachowujmy się odpowiedzialnie i szczepmy się, gdy tylko będzie to możliwe.
Wrocław pomaga w transporcie potrzebujących dowozu na szczepienia, uruchomiliśmy też specjalną zakładkę na portalu miejskim Wrocław.pl gdzie podajemy wszystkie ważne i pewne informacje dotyczące szczepień. Także tam znajdziecie mapę z ponad 120-toma punktami szczepień na terenie Wrocławia.

Teraz ruszamy z kolejną odsłoną kampanii społecznej „#WrocławSięSzczepi– Solidarnie przeciw COVID-19”.  To m.in.  prawdziwe, bardzo osobiste relacje wrocławian, którzy walczą z pandemią lub są jej ofiarami. Wszystko po to abyśmy – gdy tylko będzie to możliwe – zaszczepili się. W pierwszym możliwym terminie. Dla dobra nas, naszych rodzin, dla dobra Wrocławia. A do tego czasu proszę – uważajmy na siebie ”
– mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Kampania #WrocławSięSzczepi

Trwa kampania #WrocławSięSzczepi – Solidarnie przeciw COVID-19, która ma zachęcić mieszkańców do udziału w Narodowym Programie Szczepień oraz wesprzeć struktury państwowe, prowadzące ten program.

Informacje udostępniane są poprzez profile miejskie w portalach społecznościowych oraz na stronie https://www.wroclaw.pl/wroclaw-sie-szczepi/ Komunikaty dostępne są także na  biletomatach, kasownikach i na wiatach przystankowych.

Na stronie https://www.wroclaw.pl/wroclaw-sie-szczepi/ publikujemy relacje wrocławian, którzy opowiadając o własnych doświadczeniach, apelują by się szczepić. Prawdziwe historie, które są ważnych głosem w dyskusji o konieczności szczepień, społecznej odpowiedzialności za siebie i innych.

https://youtu.be/qXlfLCldgSQ
https://youtu.be/XnJn7n-wiuA
https://youtu.be/ngLegJpIc3E
https://youtu.be/AKOM1Fj8LYE

Bezpłatny transport na szczepienie

Urząd Miejski Wrocławia i MPK Wrocław pomaga potrzebującym dotrzeć do punktów szczepień – dla osób  spełniających kryteria do transportu uruchomiono specjalny numer telefonu 71 777 98 80

Na pomoc mogą liczyć osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz seniorzy w wieku 70+, które mają obiektywne trudności z poruszaniem się i dotarciem do punktu szczepień. Usługa jest bezpłatna.

Dla  osób w ogóle nie poruszających się „leżących” dostęp do szczepień przeciwko COVID-19 zapewniają POZ-ty, czyli placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej, które organizują l wizytę  domową ze szczepieniem lub zlecają go punktowi mobilnemu jeśli w danym POZ nie ma punktu szczepień .

Koordynacją, czyli m.in. odbieraniem zgłoszeń i ustalaniem szczegółów dojazdu do punktu szczepień z samym zainteresowanym, zajmuje się Urząd Miejski Wrocławia.
Dodatkowo, seniorzy w wieku 75+, mający tzw. Złotą Kartę Seniora, mogą dotrzeć na szczepienia, korzystając z programu Taxi75+. Zainteresowani programem Taxi 75+ powinni najpierw zgłosić się z dowodem osobistym do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6 lub Stowarzyszenia „Żółty Parasol”, ul. Wyszyńskiego 75A we Wrocławiu, gdzie po spełnieniu określonych w regulaminie warunków (miejsce zamieszkania: Wrocław, wiek: 75+) otrzymają Złotą Wrocławską Kartę Seniora, upoważniającą do skorzystania z programu. Kurs można umówić pod numerem telefonu 794 123 124.

Proces szczepienia Polaków podzielony jest na etapy, w zależności od wykonywanego zawodu oraz wieku

Nie obowiązuje rejonizacja, nie trzeba być pacjentem danej placówki.

Jak się zapisać?

Bezpośrednio w placówce, która wykonuje szczepienia, telefonicznie – w ww. placówce bądź korzystając z ogólnopolskiej, bezpłatnej infolinii 989 (tu niezbędne jest podanie nr. PESEL); wysyłając SMS na nr 664 908 556 (potem nastąpi kontakt z nadawcą w celu umówienia terminu szczepienia); elektronicznie przez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl, ale ten sposób rejestracji wymaga posiadania Profilu Zaufanego.

Bezpośrednio przed szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego lub zrobić to wcześniej i dostarczyć do placówki w dniu szczepienia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułModne okulary – trendy na 2021 rok
Następny artykułZobacz te plakaty z Wrocławia! Mapy, fotografie, grafiki
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.